menu

Kibice Sandecji Nowy Sącz chcą nowoczesnego stadionu i manifestowali przed sądeckim ratuszem [ZDJĘCIA, WIDEO]

12 stycznia, 22:09 | Tatiana Biela

„Nowoczesny stadion , nie pudrowanie trupa” – takie hasło kibice „biało – czarnych” zanieśli dzisiaj pod sądecki ratusz, aby zaprotestować przeciwko opóźnieniom w zapowiadanej budowie stadionu Sandecji. Popołudniowa manifestacja zgromadziła na rynku kilkuset kibiców i przebiegała w rytm haseł skandowanych przez niezadowolony tłum, domagający się konkretnych działań na rzecz budowy obiecanego stadionu.


fot. Damian Radziak

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 30

Zanim organizatorzy rozpoczęli manifestację, zgromadzeni na rynku kibice dawali upust swojej frustracji i krążąc w grupach krytykowali władze Nowego Sącza za opóźnienia w realizacji sztandarowej miejskiej inwestycji. „Chcemy grać w końcu na własnym stadionie”, „mamy dosyć wyjazdów do Niecieczy”, „wszyscy się z nas śmieją”, „co się dzieje z tymi pieniędzmi” - niezadowolenie tłumu wzrastało wraz z wyliczaniem obietnic, składanych kibicom przez władze miasta od marca 2008 roku.

Kilka minut po godzinie 18, padło hasło do rozpoczęcia manifestacji, a następnie odczytano oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji, organizatora protestu.

- Informujemy, że po długim okresie biernego przyglądania się obrotowi spraw związanych z budową stadionu przy ul. Kilińskiego oraz po wytężonych konsultacjach przeprowadzonych wśród kibiców, rozpoczynamy serię demonstracji, mających na celu zamanifestowanie naszego niezadowolenia z tempa prac nad budową miejskiego stadionu w Nowym Sączu.

Jak można było dalej usłyszeć w oświadczeniu, kibice domagają się spełnienia obietnic i budowy nowoczesnego, funkcjonalnego i zbudowanego od podstaw stadionu, mogącego pomieścić minimum 8 200 widzów.

- Chcemy, aby w perspektywie nasza drużyna miała szansę rozgrywać mecze na poziomie europejskim i nie zgadzamy się na minimalizm i rzucania słów na wiatr. To szansa na rozwój naszego ukochanego klubu i nie zamierzamy jej zmarnować.

Choć organizatorzy manifestacji w swoim oświadczeniu odżegnywali się od polityki i przyznali, że klub dużo zawdzięcza prezydentowi Nowakowi, niezadowoleni kibice nie kryli, że na ich przyszłe decyzje wyborcze duży wpływ będzie miała kwestia budowy stadionu.

– Jak stadionu nie zrobicie, przy wyborach zobaczycie. - Czy na pewno pamiętacie, że wybory wkrótce macie - skandował niezadowolony tłum.

Kibice podkreślali również konieczność prowadzenia konstruktywnego dialogu z władzami miasta.

- Jako kibice, którzy trwają przy klubie na dobre i na złe, chcemy być traktowani jako partner, którego głos będzie brany pod uwagę i domagamy się przejrzystości działań władz miejskich, informowania nas na bieżąco o postępach prac nad budową stadionu oraz uczestnictwa w podejmowanych decyzjach.

Organizatorzy manifestacji odczytali także list Ryszarda Nowaka do kibiców Sandecji, w którym prezydent objaśniał kroki podjęte przez Miasto w celu realizacji budowy stadionu oraz zapewniał o zaangażowaniu władz w tę inwestycję. List prezydenta nie spotkał się jednak z przychylną reakcją ze strony tłumu skandującego min.

- Czy już Rysiek zapomniałeś, jak stadion nam obiecałeś.

-Niespełnione obietnice, oszukani znów kibice.

- Najpierw oczy nam mydlicie, teraz w ch…ja nas robicie.

Po kilkudziesięciu minutach, organizatorzy zakończyli manifestację, zapewniając, że będą się dokładnie przyglądać działaniom Rady Miasta.

- Dzień po dniu, godzina po godzinie, będziemy patrzeć im na ręce i jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie kolejna manifestacja, kolejna i kolejna.

Na zakończenie manifestacji, kibice zostawili pod ratuszem wymontowane ze starego stadionu krzesełka i rozeszli się do domów.


Autor: Damian Radziak

KONIECZNIE ZOBACZCIE:

[tr]


[/tr]
[tr]


[/tr]
[tr]
[tr]


[/tr]
[tr]


[/tr]
[tr]
Google Street View. Najśmieszniejsze, najbardziej absurdalne zdjęcia! Pedofile i gwałciciele z Małopolski. Oni są w Rejestrze Ministerstwa! LISTY GOŃCZE Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT Nie znasz tych ulic w Krakowie? Jesteś słoikiem! [FOTO-QUIZ]
Google Street View. Najśmieszniejsze, najbardziej absurdalne zdjęcia! Pedofile i gwałciciele z Małopolski. Oni są w Rejestrze Ministerstwa! LISTY GOŃCZE Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT Nie znasz tych ulic w Krakowie? Jesteś słoikiem! [FOTO-QUIZ]

Polecamy