Kamil Grosicki wrócił do składu WBA! Jego zespół niespodziewanie wygrał

16 stycznia 2021, 17:19 | DW

West Bromwich Albion dość niespodziewanie wygrało z Wolverhampton 3:2. Polskich fanów cieszy obecność Kamila Grosickiego w pierwszym składzie - po raz pierwszy w tym sezonie Premier League. Nasz skrzydłowy zaprezentował się z dobrej strony, był bliski asysty, ale jego kolega zmarnował świetną sytuację.

Kamil Grosicki pierwszy raz wybiegł dziś na boisko od pierwszej minuty.

Sporym zaskoczeniem była obecność Kamila Grosickiego w pierwszym składzie West Bromwich Albion na wyjazdowe spotkanie z Wolverhampton. Jeszcze większą niespodzianką było zwycięstwo beniaminka z rywalami. Już na samym początku spotkania Matheus Pereira wykorzystał rzut karny. Do przerwy zespół Grosickiego schodził jednak z wynikiem 1:2 po bramkach Fabio Silvy i Willy Boly'ego. Po zmianie stron gole strzelali już tylko goście.

Kamil Grosicki grał 69 minut. Był bardzo aktywny na lewym skrzydle, miał 23 kontakty z piłką i 70% celności podań. Miał również dwa niecelne strzały.

Wolverhampton Wanderers - West Bromwich Albion 2:3 (2:1)
Bramki: Fabio Silva 38', Willy Boly 43', - Matheus Pereira 8', 56', Semi Ajayi 52'

Po 18 meczach West Bromwich Albion nadal zajmuje 19. pozcję w tabeli, ale ich strata do Fulham zmniejszyła się do jednego punktu. Zespół Kamila Grosickiego wciąż jest jednak pod kreską, a do bezpiecznej pozycji traci pięć oczek.