menu

Jutrzenka Giebułtów, czyli III liga wraca do Zabierzowa

13 sierpnia, 15:36 | boch

W czwartek III-ligowy futbol wróci do Zabierzowa. Grał tutaj na tym (i na wyższym) poziomie Kmita, potem Wisła II. W tym sezonie swoich rywali będzie tu podejmować Jutrzenka Giebułtów (jej stadion nie spełnia III-ligowych wymogów).

Mateusz Zając, nowy obrońca Jutrzenki, był reprezentantem Polski do lat 20
fot. K_kapica_afk
Dominik Zawadzki - nowy pomocnik Jutrzenki
fot. Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Marcin Morawski wrócił do Wiślan Jaśkowice
fot. brak
Jutrzenka Giebułtów - jesień 2019. Od lewej - górny rząd: Dominik Solecki, Krzysztof Michalec, Tomasz Kawa, Mateusz Majcherczyk, Mateusz Zając, Mateusz Motłoch; środkowy rząd: Rafał Domski (członek zarządu), Patryk Michniak, Dominik Zawadzki, Maciej Zieliński, Tomasz Guguła, Michał Iliński, Kamil Czarnecki, Szymon Jeziorski, Michał Romuzga, Łukasz Duda (członek zarządu); dolny rząd: Maciej Balawender, Grzegorz Bizoń, Jakub Wojtaszek, Piotr Powroźnik (trener), Dawid Litewka, Antoni Suwała, Karol Pietrzyk
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Rafał Tabak (z prawej) przez kilka lat był wiodącą postacią w drużynie. Z gry wykluczyła go kontuzja
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
1 / 5

Dla Piotra Powroźnika, szkoleniowca Jutrzenki, to powrót na dobrze znany teren. Był piłkarzem Kmity i trenerem jej juniorów. - Zabierzów to miejsce, w którym bardzo dobrze się czułem, a taki fajny obiekt zasługuje na to, żeby gościć markowe zespoły. Szkoda, że nie gramy w Giebułtowie, ale mam nadzieję, że gminę Wielka Wieś będziemy godnie reprezentować właśnie w Zabierzowie - podkreśla.


Czwartkowa kolejka będzie drugą. W pierwszej Jutrzenka poległa 0:3 w Puławach. Teraz skala trudności nawet rośnie, bo rywalem beniaminka - start meczu o godz. 13 - będzie spadkowicz z II ligi, Siarka Tarnobrzeg.

- Początek rozgrywek mamy ciężki, rywal jest trudny, ale my też jesteśmy trudnym rywalem - uważa Powroźnik. - Cały sezon przed nami, do lidera tracimy trzy punkty. I mam nadzieję, a wręcz przekonanie, że nie będzie więcej, że wygramy ten mecz.

Nie ukrywa też jednak, że zespół boryka się z problemami kadrowymi: - Kontuzjowani są kluczowi zawodnicy - Majcherczyk, Zieliński, Kaczor, także Danaj, Wcisło, czyli piątka z drużyny, która wywalczyła awans. To duża strata.

W spotkaniu z Wisłą Puławy w Jutrzence zadebiutowało sześciu zawodników: pomocnicy Szymon Jeziorski, Dominik Zawadzki i bramkarz Tomasz Guguła (w podstawowej jedenastce) oraz Jakub Wojtaszek, Mateusz Zając i Karol Pietrzyk.

[polecane]16849909,16581605,16483717,16621891,19013839,16857221[/polecane]