Jagiellonia - Cracovia. Ireneusz Mamrot: Bramka padła w bardzo dobrym momencie

15 września 2018, 00:08 | ma

Jagiellonia po pierwszej połowie w drugiej znacznie poprawiła grę i pokonała 3:1 Cracovię.

Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii

Wyszliśmy dwójką napastników, przez co w pierwszej połowie wyraźnie brakowało nam gracza w środkowej części boiska. To było widać i Cracovia dobrze sobie z tym radziła, do przerwy grała lepiej. Bramka Kwietnia uspokoiła jednak zawodników, padła w bardzo dobrym momencie, trudnym dla rywala.

Gol Cracovii dodał im wiary i do końca szukali gdzieś tej bramki kontaktowej. Nieźle graliśmy w defensywie szczególnie w drugiej połowie. Cieszą trzy punkty, strzeliliśmy też trzy bramki. Mam nadzieję, że kontuzja Kuby Wójcickiego nie będzie poważna, bo mamy trochę tych kłopotów.

Trener także odniósł się do gry bramkarza Mariana Kelemena - Kilka razy piłka jak to się mówi nie siedziała na nodze Marianowi, ale takie mecze zdarzają się. Trzeba pamiętać, że były spotkania kiedy Marian wiele dał drużynie i były takie spotkania kiedy nie byliśmy lepsi, a wygrywaliśmy dzięki Marianowi. Jest to inteligentny chłopak i wyciągnie wnioski. W drugiej połowie lepiej grał, aczkolwiek raz niepotrzebnie zaryzykował.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:
Gazeta Współczesna

Grzegorz Kurdziel, zastępujący zawieszonego Michała Probierza, drugi trener Cracovii

Jedną z tych rzeczy, które przede wszystkim liczą się w piłce nożnej, jest skuteczność. My stwarzaliśmy sobie dziś sytuacje, lecz skuteczność zawodziła. Miałem dostęp do statystyk, oddaliśmy 16 strzałów, z czego jednak tylko 3 były celne. Do momentu straty bramki wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, a Jagiellonia nie potrafiła dojść do sytuacji z gry. Po jej utracie zaważyła dojrzałość Jagiellonii i jej przyzwyczajenie do zwycięstw, które również spowodowało, że końcowy wynik jest dla niej korzystny.

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/173883ae-b6a2-c02e-8e70-d220d5ead325,b3f00b7c-bacc-b39c-98b7-17caedccdaeb,embed.html[/wideo_iframe]