Liga angielska. Kamil Grosicki bohaterem Hull City! Polak zdobył dwie bramki z Ipswich Town

30 marca 2019, 21:57 | psz

Liga angielska. Kamil Grosicki błysnął w meczu Championship po powroce z reprezentacji. Polak zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z Ipswich Town (2:0).

Kamil Grosicki został bohaterem Hull City

Kamil Grosicki dwa razy pokonał Bartosza Białkowskiego, który jest pierwszym bramkarzem ostatniego w tabeli Ipswich Town. Najpierw reprezentant Polski dobrze podłączył się do akcji już w polu karnym, gdzie otrzymał podanie od Fraizera Campbella i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Kilka minut po zmianie stron "Grosik" skorzystał z zagrania Jarroda Bowena z prawej strony i z drobną pomocą słupka ponownie wpisał się na listę strzelców. Dla skrzydłowego Hull City były to bramki numer sześć i siedem w tym sezonie Championship.

Dwie bramki @GrosickiKamil dały wygraną nad Ipswich Town. [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs]Ważne zwycięstwo po przerwie reprezentacyjnej, a dla same Kamil zapewne zostanie uznany MOTM.Brawo Tygrysy! [unicode_pictographs]%F0%9F%90%AF[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/xTUKRbZy5w— Artur Kliński (@Artur_Klinski) 30 marca 2019

Mimo iż Tygrysy wygrały na wyjeździe, to pozostały na 12. miejscu, ze stratą 5 punktów do strefy play-off o grę w Premier League. Ipswich od dawna jest czerwoną latarią i ma nikłe szanse na pozostanie na tym poziomie rozgrywek.

Ipswich Town - Hull City 0:2 (0:1)

Bramki: Kamil Grosicki 14, 49

Job.Done. 3 points and two goals⚽️⚽️ Well done Tigers[unicode_pictographs]%F0%9F%90%AF[/unicode_pictographs] @HullCity pic.twitter.com/ZEOHhYgBR9— TurboGrosik (@GrosickiKamil) 30 marca 2019

[xlink]c75dd5f7-5d48-ea2f-9681-0ea450f2225c,06546bce-2671-2d7c-43ea-413d4b81eba9[/xlink]