Hat-trick Aguero w angielskim hicie. Manchester City wywiera presję na Liverpoolu

3 lutego 2019, 19:35 | DW

Liga angielska. Manchester City wygrał 3:1 w angielskim klasyku z Arsenalem i zbliżył się na dwa punkty do liderującego Liverpoolu. Trzy bramki zdobył Sergio Aguero. Argentyńczyk zapewnił prowadzenie już w 1. minucie meczu, a strzelanie zakończył po godzinie gry. To wystarczyło, aby "The Citizens" odenieśli pewne zwycięstwo.

Manchester City pewnie pokonał Arsenal

Kibice na Etihad Stadium nie zdążyli jeszcze zasiąść dobrze na krzesełkach, a już byli świadkami pierwszego gola. Lewą flanką próbował przedrzeć się Raheem Sterling, ale poradzili sobie z nim defensorzy "Kanonierów". Jednak na wysokości narożnika pola karnego "zawiesił się" Alex Iwobi, co wykorzystał Aymeric Laporte i dośrodkował w pole karne. Tan Sergio Aguero uderzył szczupakiem "tam, skąd przyszła". Po 10 minutach goście z Londynu wyrównali za sprawą uderzenia Laurenta Koscielnego. Francuz wyskakuje w tempo do dośrodkowania Nacho Monreala z narożnika i mierzonym strzałem pokonuje Edersona.

Tuż przed przerwą Sergio Aguero zanotował dublet po koronkowej akcji gospodarzy. Sergio Aguero, Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan i Raheem Sterling byli zaangażowani w niesamowitą tiki-takę a'la FC Barcelona. Aguero otrzymał futbolówkę na pustą bramkę i nie pomylił się w tak łatwej sytuacji.

W 61. minucie Aguero skompletował hat-tricka. Argentyńczyk przyjął podanie od Sterlinga i po raz trzeci pokonał Bernda Leno. Nieudane dośrodkowanie Ilkaya Gundogana było ostatnim akcentem meczu na Etihad. Manchester City pokonał Arsenal 3:1 i traci do Liverpoolu dwa punkty. "The Reds" zagrają swój mecz w poniedziałek.