Race pod nogami bramkarza. Przerwano mecz Gryfa Wejherowo z Lechią Gdańsk

24 września 2019, 16:34 | red

Gryf Wejherowo i Lechia Gdańsk mierzyły się we wtorek w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. W pierwszej połowie sędzia był zmuszony przerwać spotkanie. Powodem były race wystrzelone z rakietnic na boisko. Jedna z nich spadła pod nogi bramkarza Lechii Zlatana Alomerovicia.

Zlatan Alomerović znalazł się pod ostrzałem rac

1 / 9

Mecz w Wejherowie odbywa się bez udział kibiców Lechii. Kilka dni temu konsultacjach z przedstawicielami miasta i policji zdecydowano, że fani biało-zielonych nie wejdą na trybuny. Wcześniej rozważano nawet przeniesieniu meczu do Gdańska, na stadion przy ulicy Traugutta. Tam łatwiej byłoby zabezpieczyć mecz. Policja obawiała się przede wszystkim konfrontacji fanów Lechii i gdyńskiej Arki.

Spotkanie rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Już w piątej minucie Lechia przegrywała z Gryfem 0:2. W 30. minucie arbiter był zmuszony przerwać mecz. Na boisku wylądowały race wystrzelone z rakietnic. Jedna z nich spadła tuż obok golkipera Lechii Zlatana Alomerovicia.

27’ meczu Gryf Wejherowo - Lechia Gdansk. Czy raca musi trafić w Zawodnika (w tym przypadku Zlatana Alomerovica) aby mecz został przerwany? Milimetry i doszłoby do tragedi... :/ pic.twitter.com/Yxr0VLexFQ— Janusz Melaniuk (@JanuszMelaniuk) September 24, 2019

Na skutek tego zdarzenia mecz został przerwany, ale po konsultacji sędziów z kapitanami drużyn i trenerami zdecydowano się kontynuować pojedynek. Z kolei spiker przekazał informację od delegata PZPN, że jeszcze jeden taki wybryk i spotkanie od razu zostanie przerwane i zakończy się porażką Gryfa walkowerem.

Po przerwie Lechia rzuciła się do odrabiania strat. Za sprawą dwóch trafień Macieja Gajosa goście doprowadzili do wyrównania, a w przedostatniej minucie zwycięstwo zapewnił biało-zielonym Flavio Paixao.

Relacja na żywo z meczu Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk!

Zlatan Alomerovic prawie dostał z rakiety jakiej używa się na sylwestra... mecz przerwany. Piłkarze Lechii w szoku.— Lechia.net (@Lechianet) September 24, 2019

Spiker poinformował, że jeszcze jeden taki wybryk i Gryf przegrywa walkowerem. Póki co spotkanie jest wznowione.— Lechia.net (@Lechianet) September 24, 2019

[xlink]87ae10f2-1031-1708-be3b-47c5bc957d35,1f66051b-69ca-22c8-86ad-77f4360ba7f9[/xlink]