Jedenastka 23. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

19 lutego 2018, 19:56 | red

Lotto Ekstraklasa. W 23. kolejce obejrzeliśmy popis Kaspra Hamalainena, który potrzebował ledwie 10 minut, żeby załatwić Śląsk Wrocław. Błysnął również Rafał Kurzawa co powinno cieszyć zwłaszcza selekcjonera Adama Nawałkę. Przedstawiamy wam najlepszą jedenastkę kolejki.

Czyste konto na terenie Lechii. - Gdyby nie jego interwencja z 8 minuty, to mogłoby być różnie – przyznał trener Waldemar Fornalik. Szmatuła w Gdańsku nie miał wiele roboty, ale rzeczywiście ta główka Marco Paixao po wrzutce Sławomira Peszki powinna była skończyć się golem. Bramkarz gliwickiego zespołu świetnie zbił jednak piłkę na słupek. Potem poradził sobie z uderzeniem Flavio oraz wszelkimi wrzutkami w okolice pola bramkowego.
Różne były jego sezony w Ekstraklasie. W Lechii Gdańsk nie potrafił wywalczyć miejsca, w Górniku Łęczna, owszem, wywalczył, ale zespół spadł. Wygląda na to, że stabilizacji doczekał się w Płocku. Znów zagrał od początku do końca na stoperze. To był więcej niż poprawny występ. Schował Jakuba Maresa do kieszeni.
Wyrasta na lidera najlepszego bloku obronnego w lidze (tylko 16 straconych bramek). Przeciwko Pogoni Szczecin nie dał pohasać żadnemu przeciwnikowi. A sam, będąc zupełnie niekrytym, ustalił wynik na 2:0. To jego drugie trafienie w sezonie i zakładamy, że nie ostatnie.
- Będę na niego stawiać – tak w tygodniu orzekł trener Joan Carrillo. I słowa dotrzymał. Po 90 minutach z Lechią Gdańsk dał także 90 przeciwko Arce Gdynia. Mecz to był szalony. Chorwat się w nim znakomicie odnalazł. Po przerwie dwukrotnie trafił do siatki. Te gole dały pierwsze wiosenne zwycięstwo.
Zagrał pierwsze skrzypce w meczu z Pogonią Szczecin. Po pięknej akcji wpisał się na listę strzelców (trzeci raz w sezonie), a pod koniec zaliczył jeszcze asystę (piąta w sezonie). Bez jego wysokiej dyspozycji gra o tytuł nie będzie mieć sensu.
Wielu może dziwić, że wielokrotny reprezentant Polski, który na Euro grał o półfinał, walczy teraz nie o mistrza tylko o utrzymanie. Cóż, takie uroki ligi. Piast zrobił dobry interes z Legią i mamy tego pierwsze potwierdzenie. Z Lechią Gdańsk "Jodła" zagrał solidny mecz. Zanotował asystę przy golu na 1:0.
W meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza zaprezentował formę iście reprezentacyjną. To jego zagranie zapoczątkowało gola na 1:0. W drugiej połowie sam dokończył dzieła. Po szybkim kontrataku nie dał szans Janowi Musze, uderzając precyzyjnie z lewej nogi.
Czeski pomocnik wyrasta nam na bohatera miesiąca. Drugi mecz w tym roku o punkty i drugi, w którym zdobył bramkę. Polecamy obejrzeć telewizyjną powtórkę, ponieważ zwodem położył na murawę dwóch obrońców.
Niektórzy napastnicy przez cały sezon nie potrafią uzbierać czterech goli. Gwinejczyk czterema golami rozpoczął za to wiosnę; najpierw dwie "sztuki" załadował Górnikowi Zabrze, teraz tak samo potraktował Zagłębie Lubin. Dzięki niemu zespół umocnił się na piątym miejscu.
Jego brat Rafał leczy poważną kontuzję. On sam – niestety – pod koniec jesieni też był jakby nieobecny, pomimo okazji na grę. Właśnie to sobie odbija. Wiosnę rozpoczął dobrze; gol przeciwko Wiśle Płock, a dzisiaj gol i asysta przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza.
Jeżeli ktoś w stolicy utknął w korkach i wszedł na stadion dopiero przed końcem pierwszej połowy, to mógł się nieźle zdziwić. Otóż Fin, którego zdjęcie widzicie powyżej, w przeciągu dziesięciu minut ustrzelił hat-tricka. Wyczyn to nieprawdopodobny nawet jeśli rywalem był tylko Śląsk Wrocław. Gdyby jeszcze tak łatwo szło mu z nauką języka polskiego..
ŁAWKA REZERWOWYCH: Dominik Hładun (Zagłębie Lubin), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Guilherme (Jagiellonia Białystok), Arkadiusz Reca (Wisła Płock), Michal Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz), Semir Stilić (Wisła Płock), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Pol Llonch (Wisła Kraków), Goran Cvijanović (Korona Kielce), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Filip Piszczek (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Szczepaniak (Piast Gliwice), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Nika Kaczarawa (Korona Kielce), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa), Igor Angulo (Górnik Zabrze).