menu

GKS Jastrzębie sprzedaje wirtualne bilety-cegiełki. Zarobione pieniądze przeznaczy na wydatki klubu w czasie kwarantanny

25 marca, 12:44 | Piotr Chrobok

Wstrzymane decyzją PZPN do 26 kwietnia rozgrywki piłkarskie w Polsce to twardy orzech do zgryzienia dla klubów sportowych. Przymusowa przerwa mocno ograniczyła dochody klubów, w tym również GKS-u Jastrzębie. Aby zachować płynność finansową, a przy okazji wypłacać piłkarzom i sztabowi pensje drużyna z Jastrzębia uruchomiła sprzedaż wirtualnych biletów-cegiełek, do których zakupu zachęca kibiców.

Związany od lat z GKS-em, Kamil Jadach (przy piłce) dla dobra klubu zdecydował się na obniżenie swojego wynagrodzenia o połowę.
Związany od lat z GKS-em, Kamil Jadach (przy piłce) dla dobra klubu zdecydował się na obniżenie swojego wynagrodzenia o połowę.
fot. Arkadiusz Gola

Jeszcze przez co najmniej miesiąc GKS Jastrzębie nie będzie rozgrywał meczów. Decyzją PZPN wszystkie rozgrywki piłkarskie w Polsce zawieszono do 26 kwietnia. W tym czasie zespoły miały rozegrać po kilka domowych spotkań, które przyniosłyby im wpływy pieniężne. Zamiast tego kluby mają przestój, a z ich kasy uciekają kolejne pieniądze chociażby na pensje dla zawodników i sztabu szkoleniowego.

- Brak możliwości rozgrywania meczów z powodu panującej pandemii, to trudna sytuacja zarówno dla kibiców, ale także dla klubów piłkarskich. GKS Jastrzębie nie jest wyjątkiem i również musi przetrwać ten trudny czas - przyznają władze GKS-u.

W tym trudnym czasie kluby zwracają się do tych, na których pomoc zawsze mogli liczyć - kibiców. Właśnie tak zdecydował się postąpić GKS, który uruchomił sprzedaż wirtualnych biletów-cegiełek, mających wspomóc działanie klubu w okresie kwarantanny.
[polecane]19888691,19902997,19912877,19898911;1;Zobacz koniecznie[/polecane]
- Piłka nożna jest ważną częścią życia całej naszej piłkarskiej społeczności. Kibice niejednokrotnie pokazywali, że w trudnych momentach potrafią się zmobilizować i pomóc potrzebującym. Zwykle jest to pomoc w postaci akcji charytatywnych dla domów dziecka, przedszkoli czy innych potrzebujących osób lub instytucji. Teraz, w związku z zaistniałą sytuacją, możecie dołożyć swoją cegiełkę i przynajmniej w małym stopniu pomóc w przetrwaniu tego trudnego czasu dla GKS-u Jastrzębie - przyznają w klubie i zachęcają do wsparcia akcji.

Wirtualny bilet-cegiełkę można kupić poprzez stronę www.bilety.gksjastrzebie.com. Nie jest wymagana rejestracja w serwisie oraz posiadanie konta. W końcowym etapie sprzedaży system poprosi tylko darczyńcę o podanie imienia, nazwiska i adresu mailowego.
[polecane]19920405,19910651,19926847,19915645;1;Nie przegap[/polecane]
Bilet, będący namacalną formą wsparcia można też zakupić na własne nazwisko. Wówczas kupuje się go tak jak wejściówkę na zwykłe spotkania z logowaniem do systemu na swoje konto.

Koszt biletów-cegiełek to 15 złotych bilet normalny i 30 złotych bilet przeznaczony na sektor VIP. Osoby, które zdecydują się na zakup biletów mogą liczyć na profity po wznowieniu rozgrywek. - Wszyscy, którzy zakupią wirtualne bilety wsparcia, gdy sytuacja wróci do normy i ponownie będziemy mogli wszyscy razem spotkać się przy Harcerskiej, będą mogli obejrzeć wybrany przez siebie mecz (ligowy lub Pucharu Polski) za jeden grosz - tłumaczy rzecznik prasowy GKS-u, Wojciech Gluza.

Warunkiem otrzymania biletu za grosz będzie okazanie potwierdzenia w Sklepie Kibica zakupu biletu-cegiełki, które zostanie wysłane na wskazany podczas zakupu adres mailowy.

Dobrym przykładem wsparcia i oddania dla drużyny wykazał się nie kibic, a piłkarz GKS-u. Związany z drużyną od lat, były kapitan zespołu z Jastrzębia, Kamil Jadach, który dobrowolnie zdecydował się na obcięcie swojego wynagrodzenia o połowę. - Nadchodzą ciężkie czasy dla nas wszystkich. Przede wszystkim dla naszego klubu i proszę wziąć to sobie do serca. Zachęcam do kupowania wirtualnego biletu aby wspomóc klub. Ja wraz z żoną postanowiliśmy, że do końca obecnego sezonu zrezygnuje z 50% mojego wynagrodzenia - poinformował za pośrednictwem Facebooka piłkarz, kończąc wypowiedź słowami "naszym klubem GKS", będącymi przyśpiewką najwierniejszych kibiców GKS-u.


[polecane]19912693,19921931,19802091,19924873;1;Zobacz koniecznie[/polecane]

[unicode_pictographs]%F0%9F%94%94[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%94[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%94[/unicode_pictographs]


Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
[promo]2523;1[/promo]
[promo]2525;1[/promo]

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


[promo]1071;1;Bądź na bieżąco i obserwuj [/promo]


Polecamy