GKS Górnik Łęczna rozgromił rywala 13:0 w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń

10 sierpnia 2019, 20:51 | KK

Po remisie 1:1 z Besiktasem Stambuł i kłopotami ze skutecznością w ataku, piłkarki z Łęcznej pokazały znakomitą dyspozycję strzelecką w drugim meczu eliminacji do UEFA Women’s Champions League. W starciu z ormiańskim Alashkertem Erywań zielono-czarne triumfowały aż 13:0.

Ewelina Kamczyk zdobyła w sobotnim meczu pięć bramek

Już po 18 minutach gry Górniczki prowadziły 4:0 po dwóch golach Nikoli Karczewskiej, a także bramce samobójczej oraz trafieniu Eweliny Kamczyk. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza nie zwalniały jednak tempa i na przerwę schodziły z siedmiobramkową zaliczką.

Po zmianie stron łęcznianki nadal były bezlitosne dla rywalek, które ostatecznie pokonały 13:0. Pięć goli zanotowała łącznie Kamczyk, a hat-tricka skompletowała Karczewska.

Co ciekawe, w równolegle rozgrywanym meczu w grupie 9, holenderskie Twente zremisowało z Besiktasem 2:2. 13 sierpnia Górnik zmierzy się z Holenderkami w ostatniej kolejce kwalifikacji. Zwycięzca tego starcia awansuje do prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzyń.

GKS Górnik Łęczna - Alashkert Erywań 13:0 (7:0)
Bramki: Sakhinova (samobójcza) 5, Karczewska 18, 18, 39, Kamczyk 13, 34 (z rzutu karnego), 59, 84, 90+3, Matysik 38, Jędrzejewicz 63, 74, Dyguś 79

Górnik: Paturaj – Dyguś, Górnicka, Grec, Niedbała, Matysik (59′ Grabowska), Jędrzejewicz, Osińska, Kamczyk, Lefeld (46′ Osajkowska), Karczewska (46′ Kłoda). Trener: Piotr Mazurkiewicz

Alashkert: Andriasyan – A. Karapetyan, Yeghyan, Sakhinova, Khalatyan (46′ Tchaylian), Chopikyan (78′ Asatrjan), M. Karapetyan (88′ Malkounjan), Artin, Mesropyan, Ghazaryan, Ghukasyan. Trener: Liana Hayrapetyan

Żółte kartki: Osajkowska, Dygus, Grabowska - Sakhinova, Mesropjan

Sędziowała: Lucie Suskova (Czechy)