GKS Górnik Łęczna przegrał z Twente Enschede i nie zagra w Lidze Mistrzyń

13 sierpnia 2019, 21:43 | KK

W decydującym starciu o awans do UEFA Women's Champions League, piłkarki GKS Górnika Łęczna musiały uznać wyższość holenderskiego Twente Enschede. Porażka 0:2 sprawiła, że zielono-czarne nie zagrają w prestiżowych rozgrywkach.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, ale po zmianie stron szybki cios z rzutu karnego wyprowadziły gospodynie. Holenderki dorzuciły drugą bramkę w 70. minucie, pieczętując tym samym swój akces do Ligi Mistrzów. Górnik natomiast musiał się pogodzić z faktem, że już drugi z roku z rzędu był naprawdę blisko piłkarskiego raju, ale porażka w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego przekreśliła nadzieje łęcznianek.

GKS Górnik Łęczna – FC Twente 0:2 (0:0)
Bramki: Kalma 52 (z rzutu karnego), R. Jansen 70.

Górnik: Palińska - Kovtun, Grec, Górnicka, Dyguś, Hryb, Matysik, Kamczyk, Lefeld, Jędrzejewicz (74 Kłoda), Karczewska. Trener: Piotr Mazurkiewicz

Twente: Van Domselaar – Weerden, Giesen, Ypema, Roetgering (88 Darnoud), R. Jansen, Van Den Goorbergh (67 Peddemors), Wilms, Jansen, Kalma, Vanmechelen. Trener: Tommy Stroot

Żółta kartka: Jędrzejewicz 65

Czerwona kartka: Wilms 84

Sędziowała: Iuliana Demetrescu (Rumunia)