Widzew zostaje w drugiej lidze! Wielki zawód w Łodzi i święto w Bełchatowie

12 maja 2019, 14:56 | red

2 Liga. GKS Bełchatów pokonał przed własną publicznością Widzew Łódź 3:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli! Łodzianie dysponujący gigantycznym jak na 2-ligowe warunki budżetem muszą obejść się smakiem i w następnym sezonie dalej będą grać w drugiej lidze.

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny chciały przejąć inicjatywę w spotkaniu - zdając sobie sprawę z rangi tego spotkania. Podopieczni Jacka Paszulewicza dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. W 15. minucie najlepiej w polu karnym gości odnalazł się Paweł Czajkowski i celnym uderzeniem głowy otworzył wynik spotkania. Widzew ruszył do ataku i w 29. minucie doprowadził do remisu. Świetną akcję przeprowadził Rafał Wolsztyński, a jego dośrodkowanie wykorzystał Daniel Mąka.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, ale łodzianom brakowało konkretów. Te były po stronie gospodarzy, którzy zostali wzmocnieni Bartłomiejem Bartosiakiem. Rezerwowy GKS-u najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z Wolańskim, a w 85. minucie popisał się precyzyjnym uderzeniem i przypieczętował trzy oczka dla swojego zespołu. Widzew zostaje w 2. lidze, a jeśli GKS wygra za tydzień mecz z Błękitnymi to będzie się cieszył z awansu do Fortuna 1. Ligi!

Piłkarz meczu: Bartłomiej Bartosiak