Fortuna 1 Liga. GKS Bełchatów dał sygnał do utrzymania. Pogrążył tym samym Wigry Suwałki

28 czerwca 2020, 14:43 | DW

Fortuna 1 Liga. W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Wigry Suwałki podjęły GKS Bełchatów. Goście już po 37 minutach prowadzili 3:0 i nie wypuścili go z rąk. Świetnie w pierwszej połowie zaprezentował się Patryk Winsztal, który ustrzelił przed przerwą dublet. Wigry nie miały walorów ofensywnych, dlatego trudno było im odrobić straty. Bełchatowianie wskoczyli na 14. miejsce w tabeli.

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2:4 (0:3)

Wigry - GKS Bełchatów. Jak padły bramki?

20. minuta - Adrian Małachowski znalazł w polu karnym Winsztala i napastnik GKS-u z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Goście wyszli na prowadzenie, choć nie mieli zbyt dużej przewagi w tym meczu.

31. minuta - Rzut karny dla GKS-u. Faulowany był w polu karnym Bartosz Biel i arbiter podyktował jedenastkę. Małachowski pokonał Kąkolewskiego z 11 metrów.

37. minuta - Szybkie przejęcie piłki na własnej połowie i wzorowo przeprowadzona kontra. Podanie w pole karne do Winsztala i mamy już 3:0 dla gości. Dublet napastnika GKS-u.

55. minuta - Aftyka dośrodkował piłkę do osamotnionego w polu karnym Czułowskiego. Rezerwowy wyskoczył do piłki i zaliczył trafienie honorowe.

88. minuta - Artur Golański dostał podanie blisko pola karnego przeciwnika, obrońcy bardzo zachowawczo próbowali odebrać mu piłkę, ale skończyło się na uderzeniu na bramkę. Strzał z dystansu wpadł pod ręką Kąkolewskiego i to już czwarty gol dla gości.

90. minuta - Faul na Cezarym Sauczku w polu karnym i faulowany zawodnik pokonał Niźnika z 11 metrów.