menu

Futsal. MOKS Słoneczny Stok Białystok powalczy w Chojnicach o półfinał Pucharu Polski

13 marca, 17:58 | ted

Ekstraklasowy MOKS Słoneczny Stok Białystok zmierzy się w środę na wyjeździe z pierwszoligowym Red Devils Chojnice (godz. 19) w meczu, którego stawką jest awans do półfinału halowego Pucharu Polski. Rywale Słonecznych to najlepsza obecnie ekipa z zaplecza ekstraklasy.

Futsaliści MOKS (na żółto-niebiesko) powalczą o awans do półfinału halowego Pucharu Polski
Futsaliści MOKS (na żółto-niebiesko) powalczą o awans do półfinału halowego Pucharu Polski
fot. Wojciech Wojtkielewicz

– Podchodzimy bardzo poważnie do tej rywalizacji, o czym świadczy fakt, że jedziemy na mecz dzień wcześniej, żeby być w stu procentach gotowi do gry. Spodziewamy się w Chojnicach trudnego spotkania, bo rywale mają silny zespół, po spadku z ekstraklasy w zasadzie się nie osłabili, a do tego są już niemal pewni powrotu do elity i mogą w pełni skupić się na rywalizacji pucharowej. Do tego na mecze Red Devils przychodzi mnóstwo kibiców i tamtejsza hala przypomina mały kociołek – mówi Adrian Citko, trener MOKS.

Białostoczanie pojechali do Chojnic w niemal najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie Pawła Aleksandrowicza, który nie może zagrać z przyczyn formalnych, bowiem w tym sezonie uczestniczył już w rywalizacji Pucharu Polski w barwach innego klubu.
[xlink]8b6e752e-110d-782d-c98b-3860651a7411,fc5d249a-8b8c-ad78-5e05-a385e0accc2e[/xlink]