Fortuna 1 Liga. Miedź Legnica odrobiła straty w Olsztynie. Jest przewaga nad resztą stawki

11 lipca 2020, 19:45 | red

Fortuna 1 Liga. Miedź Legnica przegrywała w meczu ze Stomilem Olsztyn już od 6. minuty, ale zagrała konsekwentnie w ofensywie i dzięki bramce w końcówce, wywiozła z Olsztyna komplet punktów. Bramki dla legniczan zdobyli Kacper Kostorz i Nemanja Mijusković, odpowiadając na wczesne trafienie Szymona Sobczaka.

Miedź Legnica może już się przygotowywać do fazy play-off.

Stomil Olsztyn bardzo dobrze wszedł w spotkanie z Miedzią Legnica. Gospodarze już od 6. minuty prowadzili po golu Szymona Sobczaka. Napastni znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym, uderzył z dystansu, a piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

Goście wzięli się za odrabianie strat dopiero po godzinie gry. W 60. minucie było już 1:1. Prostopadła piłka od Omara Santany i Kacper Kostorz dopadł do futbolówki i wykończył składną akcję gości.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu spotkania gola strzelił Nemanja Mijusković. Wyjątkowo składna sytuacja gości, kilkanaście podań w jednej akcji, podłączył się do ofensywy Mijusković i pokonał Skibę. Miedź rzutem na taśmę wywiozła z Olsztyna trzy punkty.