Fortuna 1 Liga. Kanonada w Tychach! GKS rozbił Chrobrego

16 października 2020, 22:30 | DW

Fortuna 1 Liga. GKS Tychy efektownie rozbił Chrobrego Głogów aż 4:0! Niezwykle skuteczny w spotkaniu okazał się Szymon Lewicki, który między 24. a 28. minutą ustrzelił dublet! W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Łukasz Grzeszczyk i Damian Nowak. Dzięki wygranej tyszanie wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli, natomiast dla Chrobrego to już czwarty mecz bez wygranej i pozostanie na 12. lokacie.

GKS Tychy - Chrobry Głogów 4:0 (2:0).
1 / 8

GKS Tychy - Chrobry Głogów 4:0 (2:0). Jak padły bramki?

• 24. minuta - Łukasz Grzeszczyk dorzucił piłkę z rzutu wolnego. Futbolówkę strącił wzdłuż linii piątego metra Bartosz Szeliga, a Szymonowi Lewickiemu pozostało tyko dołożyć nogę i wpakować piłkę do siatki.
  • 28. minuta - Szymon Lewicki w polu karnym dopadł do prostopadłej piłki i uderzył przy bliższym słupku obok interweniującego Kacpra Bieszczada. Świetną asystę zanotował 20-letni Łukasz Norkowski.
  • 70. minuta - Łukasz Moneta z pierwszej piłki odegrał do wbiegającego w pole karne Łukasza Grzeszczyka. Kapitan gospodarzy wyprzedził obrońcę i posłał futbolówkę pod nogami bramkarza Chrobrego.
  • 76. minuta - Damian Nowak zszedł z prawej strony do środka. Minął Kamila Juraszka i Olivera Praznovsky'ego, a następnie świetnie uderzył zza pola karnego tuż przy słupku.