Liga niemiecka. Hat-trick Roberta Lewandowskiego z FC Koeln! 300. goli Polaka w Bundeslidze [WIDEO]

15 stycznia 2022, 17:20 | Piotr Szymański

Liga niemiecka. Robert Lewandowski kontynuuje świetną strzelecką serię. W sobotnim wyjazdowym meczu z FC Koeln (4:0) Polak popisał się hat-trickiem. Tym samym napastnik Bayernu Monachium ma już w dorobku 300 bramek zdobytych w Bundeslidze.

Hat-trick Roberta Lewandowskiego z FC Koeln

Hat-trick Lewandowskiego z FC Koeln

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się w strzeleckich osiągnięciach. Polak właśnie zdobył swoją 298., 299. i 300. bramkę w Bundeslidze. W sobotnim meczu 19. kolejki trzykrotnie pokonał golkipera FC Koeln, a jego Bayern Monachium pewnie zwyciężył na wyjeździe 4:0.

W 9. minucie "Lewy" skorzystał z zimną krwią z podania na środek pola karnego od Thomasa Muellera, w 63. wykorzystał prostopadłe dogranie Leroya Sane, który chwilę wcześniej zameldował się na murawie. Kropkę nad "i" postawił w 74. minucie, a kolejną asystę zanotował Sane. Dla polskiego snajpera Bayernu było to czwarte z rzędu spotkanie z przynajmniej jednym strzelonym golem (poprzednio Stuttgart, Wolfsburg, M'gladbach).

Zobacz hat-trick Lewandowskiego z Koeln:

Przy okazji meczu z Koeln gracze Juliana Nagelsmanna pobili rekord Bundesligi. Było to bowiem już 66. kolejne spotkanie Bawarczyków z golem. Poprzedni również należał do piłkarzy Bayernu.

W obecnym sezonie ligi niemieckiej Lewandowski ma już 23 gole na swoim koncie. Bayern pozostaje liderem, z 6 punktami przewagi nad Borussią Dortmund.

FC Koeln - Bayern Monachium 0:4 (0:2)