Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

10 września 2017, 23:17 | Marcin Trzyna

Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Piotr Zieliński

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – Debiut Grzegorza Krychowiaka w West Bromwich Albion. Polak rozegrał pełne 90 minut w meczu Brighton – WBA (3:0).

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Arsenalem 0:3. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City przegrało u siebie z Newcastle 0:1. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”.

La notable tapada de Fabianski pic.twitter.com/zFZGNxrCVD— Swansea City Chile (@SwanseaChile) 10 września 2017

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało wyjazdowe spotkanie z Norwich 0:1. Tomasz Kuszczak cały mecz spędził na ławce gości.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR wygrało u siebie z Ipswich Town 2:1. Przy pierwszym golu dla gospodarzy asystę zanotował Paweł Wszołek, który przebywał na placu gry przez 77 minut.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Całe spotkanie w bramce Ipswich rozegrał Bartosz Białkowski.

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało na wyjeździe z Derby County 0:5. Kamil Grosicki rozegrał 75 minut.

Mateusz Klich (Leeds) – Leeds United wygrało na własnym obiekcie z zespołem Burton 5:0. Mateusz Klich wszedł na boisko w 56. minucie meczu.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering przegrało wyjazdowe spotkanie z Neustadt 0:2. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał u siebie z Lokeren 3:2. Łukasz Teodorczyk strzelił zwycięskiego gola w 90. minucie spotkania. Pięć minut wcześniej reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

TEODORCZYK! pic.twitter.com/IML6RpjvNe— Piłka & Nożna (@OwskiMateusz) 8 września 2017

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – 90 minut Jacka Góralskiego w meczu Slavia Sofia – Łudogorec (0:4).

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw wygrał u siebie z Levskim Sofia 2:1. Daniel Kajzer cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrał na wyjeździe z Omonią Nikozja 1:2. Patryk Procek cały mecz spędził na ławce gości.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – 90 minut Łukasza Pielorza w meczu Frydek Mistek – Zizkov (0:2).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Odense i Brondby IF. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 66. minucie spotkania.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco przegrało na wyjeździe z Niceą 0:4. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Lille. Igor Lewczuk całe spotkanie przesiedział na ławce „Żyrondystów”.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało u siebie z Sochaux 0:1. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Ludovic Obraniak (Auxerre) – 89 minut Ludovica Obraniaka w meczu Auxerre – Tours. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Grecja:

Piotr Grzelczak (Platania) – Platania zremisowała na wyjeździe z Levadiakosem 1:1. Piotr Grzelczak wszedł na boisko w 70. minucie meczu. Napastnik dziesięć minut później obejrzał żółtą kartkę.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – 90 minut Przemysława Tytonia w bramce Deportivo La Coruna w starciu z Realem Sociedad. Drużyna Polaka przegrała 2:4.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała na wyjeździe z Barceloną B 0:4. Paweł Kieszek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC przegrało wyjazdowe spotkanie z Ajaksem Amsterdam 0:3. Piotr Parzyszek przebywał na placu gry przez 67 minut.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała wyjazdowe spotkanie z Utrechtem 0:2. Filip Kurto cały mecz spędził na ławce gości.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg) – Willem II przegrał u siebie z Den Haag 1:2. Bartłomiej Urbański cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z Den Bosch 0:3. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap przegrało u siebie z MVV Maastricht 1:2. Filip Bednarek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Polski golkiper w 21. minucie strzelił gola samobójczego. Piłka odbiła się od słupka, następnie trafiła w Bednarka i wpadła do bramki.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Całe spotkanie na ławce MVV spędził Mikołaj Smyłek.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik przegrał na wyjeździe z Hafnarfjordur 0:1. Maciej Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Remisem 4:4 zakończył się mecz Olafsvik – Fjolnir. Tomasz Łuba rozegrał 54 minuty.

Patryk Stefański (Akranes) – Akranes wygrało u siebie z Akureyri 2:0. Patryk Stefański całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir Faskruosfiroi) – Czyste konto Roberta Winogrodzkiego w meczu Leiknir Faskruosfiroi – Haukar. Gospodarze wygrali aż 6:0, dzięki czemu awansowali na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo przegrało na wyjeździe z Sapporo 1:2. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza na inaugurację jordańskiej ekstraklasy w meczu Al Faisaly Amman – Al Yarmouk. 29-letni napastnik zszedł z boiska w 90. minucie spotkania.

Good start of the season. First victory and my goal . Keep going☄️[unicode_pictographs]%F0%9F%A5%85[/unicode_pictographs]⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%A6%85[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/NRNQBc9nKV— Lukasz Gikiewicz (@gikiewiczlukasz) 10 września 2017

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Hoffenheim 0:2. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrza Niemiec.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski wszedł na boisko w 63. minucie, gdy Hoffenheim prowadziło już 2:0 z Bayernem Monachium.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Freiburgiem. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole BVB.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Również Bartosz Kapustka cały mecz oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Schalke 04 Gelsenkirchen – VfB Stuttgart (3:1).

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt przegrało przed własną publicznością z VfL Bochum 1:2. Artur Sobiech przebywał na placu gry do 67. minuty.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie z Unionem Berlin 3:2 i awansowała na fotel lidera 2. Bundesligi. Adam Bodzek rozegrał 79 minut. Polak asystował przy pierwszym golu.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na wyjeździe z Kiel 1:2. Kacper Przybyłko wszedł na murawę w 76. minucie. Po pięciu kolejkach „Czerwone Diabły” zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 2 punktów.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało u siebie z Sogndalem 2:1. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

2. liga:

Grzegorz Flasza (Tromsdalen) – Tromsdalen, z Grzegorzem Flaszą w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Ullensaker/Kisa 2:3.

Portugalia:

Primeira Liga:

Mateusz Zachara (Tondela) – Tondela zremisowała przed własną publicznością z Ferreirą 2:2. Mateusz Zachara cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało u siebie ze Sportingiem 2:3. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa zremisował na wyjeździe z Akhmatem Grozny 1:1. Maciej Rybus cały mecz spędził na ławce wicelidera rosyjskiej ekstraklasy.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na własnym obiekcie z CSKA Moskwa 0:1. Janusz Gol przebywał na boisku przez 62 minuty. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – Pełne 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Arsienał Tuła. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu wygrała na wyjeździe z Botosani 3:1. Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Presov) – 67 minut rozegrał Jakub Więzik w meczu Dunajska Streda – Tatran Presov. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał na wyjeździe z Ruzomberokiem 1:2. Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Debiut Dawida Szymonowicza w FC ViOn Zlate Moravce. Nowa drużyna 22-latka wygrała na wyjeździe z FK Senica 1:0. Szymonowicz wszedł na boisko w 67. minucie.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał u siebie z AFC Nove Mesto 1:0. Szymon Gruca rozegrał 90 minut.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Również całe spotkanie w zespole prowadzonym przesz Ryszarda Kuźmę rozegrał Sebastian Szczepański. Po 7 kolejkach Partizan zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Hearts) – „Serca” bezbramkowo zremisowały na własnym obiekcie z Aberdeen. Rafał Grzelak rozegrał pełne 90 minut.

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu przegrało przed własną publicznością z Balikesirsporem 2:3. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Adanaspor (4:0).

USA:

[/i]USL:[/i]

Konrad Plewa (Saint Louis) – Saint Louis przegrało u siebie z Harrisburg City Islanders 1:2. Konrad Plewa rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy. Polak w 59. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na własnym obiekcie z Druids 4:0. Adrian Cieślewicz wszedł na plac gry w 60. minucie.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Bologna – Napoli (0:3). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 62. minucie, gdy utrzymywał się bezbramkowy remis. Na listę strzelców wpisał się w końcówce spotkania.

Gol Piotra Zielińskiego w meczu Bologna - Napoli (0:3) #Polacyzagranicą pic.twitter.com/PagvNUa0QN— Marcin Trzyna (@MarcinTrzyna) 10 września 2017

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce Napoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Udany debiut Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. „Stara Dama” wygrała na własnym obiekcie z Chievo 3:0.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce Chievo.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Również Paweł Jaroszyński mecz z Juventusem oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina rozbiła w meczu wyjazdowym Hellas Verona 5:0. Bartłomiej Drągowski cały mecz przesiedział na ławce „Violi”.

Bartosz Salamon (Spal) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Inter Mediolan – Spal (2:0).

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Udinese wygrało na własnym obiekcie z Genoą 1:0. Paweł Bochniewicz całe spotkanie spędził na ławce Udinese Calcio.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Gol Thiago Cionka w meczu Palermo – Empoli. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Palermo do przerwy prowadzi z Empoli 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył Thiago Cionek. Dawidowicz, Szymiński i Murawski na ławce #Polacyzagranicą pic.twitter.com/8vwfNH29hQ— Marcin Trzyna (@MarcinTrzyna) 9 września 2017

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski wszedł na boisko w 58. minucie meczu.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie spędził na ławce Palermo.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Również cały mecz na ławce gospodarzy przesiedział Paweł Dawidowicz.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena przegrała na wyjeździe z Ternaną 0:1. Tomasz Kupisz całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Wyspy Owcze:

1. Liga:

Michał Przybylski (Skala) – Dwa gole Michała Przybylskiego w meczu NSI Runavik – Skala (3:4). 19-latek zszedł z boiska w 84. minucie.