Liga Europy. Niespodzianka! Milan odpada w fazie grupowej

13 grudnia 2018, 23:11 | MK

Piłkarze AC Milan mieli proste zadanie - nie przegrać w Pireusie z Olympiacosem różnicą dwóch goli. Nie udało się. Grecy wygrali z Milanem 3:1 i dopięli swego. Wielki Milan nie wyjdzie z grupy Ligi Europy. Włosi w grupie wyprzedzili tylko... Dudelange

Osiem żółtych kartek i walka na całego. Trup ścielił się dosyć gęsto na stadionie Olympiacosu. Ostatecznie to Grecy wyszarpali Włochom awans do 1/16 finału Ligi Europy.

Greccy kibice świętowali sukces swoich ulubieńców nawet na murawie
@matiswiecicki Prawie Wielki Milan pic.twitter.com/s8gCbnobGd— Marcin Bulej (@BulejMarcin) 13 grudnia 2018

To był powrót Milanu do Pireusu po sześćdziesięciu latach przerwy. Powrót wielce nieudany. Do 44. minuty niewiele się działo, jeden groźny strzał z rzutu wolnego obronił Pepe Reina. Piłkarze z San Siro poczuli się zbyt pewnie po przerwie i dali się dogonić gospodarzom.

Olympiacosowi do awansu brakowało jednego gola i wtedy pojawił się kontrowersyjny rzut karny, którego na gola zamienił Konstantinos Fortounis. Trzeba jednak dodać, że Milan zagrał bardzo słaby mecz i zasłużył na takie rozmiary porażki. Piłkarze Gennaro Gattuso nie wyszli z grupy wskutek gorszego bilansu bramkowego. Ostatnie miejsce w tej grupie (F) zajęli piłkarze... FC Dudelange.

Losowanie par 1/16 finału Ligi Europy w poniedziałek.