Drągowski zatrzymał Milika i Zielińskiego! Fiorentina górą w starciu z Napoli.

18 stycznia 2020, 22:55 | fb

PIŁKA NOŻNA. Bartłomiej Drągowski i jego Fiorentina zaskoczyła w sobotę Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika i Napoli. W meczu 20. kolejki włoskiej Serie A goście pokonali rywali 2:0 po bramkach Frederico Chiesy i Dusana Vlahovicia.

Napoli przystąpiło do niedzielnego meczu bez kilku ważnych zawodników. Z powodu kontuzji na boisko nie wybiegli m.in. Kalidou Koulibaly, Dries Mertens, Kevin Malcuitt i Faouzi Ghoulam. Oprócz Algierczyka zagrać nie mógł też drugi lewy obrońca zespołu Gennaro Gattuso Mario Rui, który pauzował za kartki. W Fiorentinie natomiast zabrakło Francka Ribery'ego i Kevina Prince'a Boatenga.

Goście objęli prowadzenie już w 26. minucie. Wysoko zagraną piłkę w pole karne zgrał Marco Benassi po czym strzałem "z czuba" do siatki trafił Frederico Chiesa. Dla 22-letniego Włocha była to dopiero trzecia bramka w bieżącym sezonie ligowym.
¡Gran punterazo de Chiesa y la Fiore lo gana en San Paolo!Napoli vuelve a sufrir con Gattuso en casa.#SerieAxESPN [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/A2WnBuRrnE— ESPN.com.mx (@ESPNmx) January 18, 2020
Krytycy Federico Chiesa wychodzą z nor za3...2...1......a nie czekaj, Fede Chiesa z golem![unicode_pictographs]%F0%9F%98%80[/unicode_pictographs]#NapoliFiorentina #wloskarobota— Antek Tomkowski (@PolskiCalcioFan) January 18, 2020

Po bramce Fiorentina oddała inicjatywę rywalom, ale ci nie byli w stanie strzelić gola. Napoli miało aż 69 proc. posiadania piłki, ale na nic się to nie przełożyło. W 74. minucie gospodarzy dobił Dusan Vlahović, który pokonał bramkarza świetnym strzałem w długi róg.
#SerieA [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] - Naples continue de couler !Déjà menés au score à la mi-temps, les joueurs de Gennaro Gattuso ne réagissent pas et concèdent une nouvelle défaite (0-2) à San Paolo.[unicode_pictographs]%F0%9F%91%89[/unicode_pictographs] Vlahovic a ajouté un second but, d'un enroulé parfait ! #NAPFIO pic.twitter.com/ZZFed3sSNG— CANAL+ SPORT Afrique (@cplussportafr) January 18, 2020
W niedzielnym starciu nie zabrakło polskich akcentów. W Napoli po 90 minut rozegrali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W lepszym nastroju wieczór kończył za to Bartłomiej Drągowski - jego drużyna nie tylko wygrała, ale i on zachował czyste konto.