Linetty zaliczył wejście smoka. Sampdoria wygrała z Atalantą dzięki kapitalnym zmianom [WIDEO]

15 października 2017, 17:01 | DW

Liga włoska. Sampdoria uciekła katu spod topora. Podopieczni Marco Giampaolo zagrali fatalną pierwszą połowę spotkania przeciwko Atalancie, jednak szkoleniowiec "Blucerchiati" przeprowadził kapitalne zmiany, które zdecydowały o trzech punktach. Wejście smoka zaliczył Karol Linetty, który pojawił się na boisku tuż po przerwie i kapitalnym strzałem pokonał Etrita Berishę.

Karol Linetty zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Goście przez niemal całą pierwszą połowę dominowali. Przez pierwsze 30 minut dosłownie nie dopuszczali swoich rywali do piłki. Wykorzystali jednak tylko jedną sytuację. W 21. zawodników strata zawodników Sampdorii napędziła kontratak graczy Atalanty. Ci błyskawicznie zagrali piłkę do przodu, Spinazzola dośrodkował z lewej strony na głowę Cristante, który uprzedził bramkarza i dał swojej drużynie prowadzenie!

Marco Giampaolo nie chciał czekać na dalszy rozwój wydarzeń i tuż po przerwie wprowadził na murawę Gianlucę Caprariego oraz Karola Linettego. Obie te zmiany przyniosły niesamowity skutek. W 56. minucie Fabio Quagliarella dośrodkował na głowę Zapaty, który kapitalnie zakończył akcję gospodarzy! Strzał w dolmy róg bramki Berishy był wprost nie do obrony. Po czterech minutach było już 2:1! Akcja została poprowadzona lewą stroną boiska, gdzie Ivan Strinić posłał piłkę głęboko w pole karne. Tam czekał już zupełnie niekryty Caprari i uderzył z bliska głową! Berisha po raz kolejny został pozbawiony szans na interwencję.

Zabójcze minuty w pierwszym kwadransie drugiej połowy spowodowały, że zawodnicy Atalanty mieli podcięte skrzydła. Nie potrafili oni już odpowiedzieć na trafienia odmienionych jak za sprawą magicznej różdżki "Blucerchiatich". W 69. minucie nastąpiło dobicie piłkarzy z Bergamo. Dennis Praet przyjął piłkę w narożniku pola karnego, zagrał prostopadle do Karola Linettego, który ograł Masiello i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do bramki Berishy!

Tak strzela reprezentant Polski!
GOL LINETTEGO! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs]@k_linetty​ zdobył piękną bramkę w meczu UC Sampdoria v Atalanta Bergamo. Brawo! #włoskarobota pic.twitter.com/27116qBDyg— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 15 października 2017

Warto zwrócić uwagę, że przeciwko Atalancie zagrało całe trio Polaków. Bartosz Bereszyński spędził na boisku 90 minut. Całą drugą połowę rozegrał Karol Linetty, który podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny, a w 88. minucie pojawił się Dawid Kowancki.

TOP 10 najlepszych Polaków w grze FIFA 18

#TOPSportowy24;nf - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/37ca7110-8f57-9afd-ba66-780474afb07f,0aea8246-08dd-4783-05ca-91ed84e41f36,embed.html[/wideo_iframe]