Liga włoska. Mecz z trzema Polakami dla Sampdorii. Asysta Kownackiego, karny wywołał kontrowersje [WIDEO]

30 grudnia 2017, 16:56 | JCZ

Liga włoska. Sampdoria przerwała passę czterech ligowych meczów bez zwycięstwa. Niemoc udało się przełamać w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo strzeliła pierwszego gola SPAL po dyskusyjnym rzucie karnym, którego odgwizdano w doliczonym czasie.

Dawid Kownacki zanotował asystę przy golu na 2:0

Wszyscy trzej Polacy z Sampdorii rozpoczęli na ławce rezerwowych. Podnieśli się z niej Bartosz Bereszyński (70 minuta) oraz Dawid Kownacki (83 minuta), który od razu po wejściu groźnie główkował, a później wyłożył piłkę przy trafieniu na 2:0.

Szansy na grę nie dostał tylko Karol Linetty. Po stronie SPAL od początku do końca mogliśmy zaś obserwować Bartosza Salamona, który zaliczył poprawny występ. Obie bramki zdobył niezawodny Fabio Quagliarella, który w tym sezonie ma już ich dwanaście.

Nas cieszyć powinna jednak przede wszystkim forma Kownackiego. Polak nie jest pierwszym wyborem trenera, ale wchodząc z ławki potrafi zadbać o konkrety; była to jego druga asysta. Ma też pięć goli.

Asysta Dawida Kownackiego w meczu Sampdoria - SPAL:

ASYSTA KOWNACKIEGO! @dkownacki24 świetnie znalazł w polu karnym F. Quagliarellę, który zamienił podanie Polaka na bramkę. UC Sampdoria wygrała 2:0 w meczu przeciwko SPAL 2013. pic.twitter.com/PGDRVVDSP8— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 30 grudnia 2017

Kownacki wszedł w 83. minucie i asysta przy golu Quagliarelli. 239 minut, 5 goli, 2 asysty - tak teraz wygląda jego bilans w Sampdorii.— Tomasz Cwiakala (@cwiakala) 30 grudnia 2017

Tymczasem Kownacki pieczętuje fajny okres w Sampie i kończy rok asystą przy drugim golu Quagliarelli. Ferrero pewnie już wizualizuje sobie $$ jakie otrzyma za Kownasia;)— Dominik Mucha (@DominikMucha) 30 grudnia 2017

Kownacki wywalczył piłkę w narożniku boiska, wrzucił w pole karne, tam faulowany Ramirez i karny dla Sampy. Brawo Kownaś.— Jakub Rosik (@JakubRosik) 30 grudnia 2017

Dobrze, że padła ta druga bramka. Nie będzie absmaku. Brawo Kownas! #SampSpal— Cezary Olbrycht (@CezOlbrycht) 30 grudnia 2017

Oto lekarka Spartaka, która zabroniła piłkarzom seksu przed meczem [ZDJĘCIA]

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/2aa92008-d375-db18-3f22-61ff7fdee250,f710614f-bda5-7cd4-c4cb-3f8a04cad2e6,embed.html[/wideo_iframe]