Krzysztof Piątek znowu czaruje we Włoszech. Polak na okładce "La Gazzetta dello Sport"

14 stycznia 2022, 10:23 | KK

Puchar Włoch. Krzysztof Piątek nie potrzebował wiele czasu na aklimatyzację we włoskiej Fiorentinie. Bramkę zdobył już w pierwszym spotkaniu, 35 minut po wejściu na boisko. Napastnik reprezentacji Polski błyskawicznie znalazł się na okładce "La Gazzeta dello Sport". Snajpera pochwalił również trener drużyny z Florencji.

Krzysztof Piątek znowu czaruje we Włoszech

Piątek w nowym zespole zadebiutował w czwartkowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Po szalonej konfrontacji Fiorentina po dogrywce ograła Napoli 5:2. 26-letni reprezentant Polski zameldował się na boisku w 73. minucie. Niespełna 40 minut później trafił do siatki i w geście radości odpalił swoje pistolety.

Jeszcze przed przerwą z boiska wyleciał Bartłomiej Drągowski, który obejrzał czerwoną kartką za faul poza polem karnym. - Piątek wszedł w momencie, w którym musieliśmy się bronić i potrzebne było poświęcenie - zaznaczył na konferencji prasowej trener Vicenzo Italiano.

W dogrywce Fiorentina grała z przewagą jednego zawodnika, bo czerwone kartki obejrzeli Hirving Lozano i Fabian Ruiz. - Kiedy mieliśmy przewagę liczebną, strzelił gola. Dużo nam da, jestem przekonany: to ekspert w takich sytuacjach - powiedział szkoleniowiec "Violi".

PUM PUM PUM [unicode_pictographs]%F0%9F%94%AB[/unicode_pictographs]#ForzaViola [unicode_pictographs]%F0%9F%92%9C[/unicode_pictographs] #Fiorentina #ACFFiorentina #NapoliFiorentina pic.twitter.com/3FLlIuG7bU— ACF Fiorentina English (@ACFFiorentinaEN) January 13, 2022

Piątek jest prawdziwym specjalistą od bramek w debiutach. Na strzelenie premierowego gola w Genoi potrzebował dwóch minut. Dla Milanu trafił po 29 minutach. Z kolei pierwszą bramkę z orzełkiem na piersi ustrzelił po 79. minutach.

Powrót "Il Pistolero" nie przeszedł bez echa we włoskich mediach. 26-letni napastnik trafił na okładkę piątkowego wydania "La Gazzetta dello Sport". Z kolei włoski Sky Sports obwieścił, że "Piątek wraca do strzelania we Włoszech". "Miał mało kontaktów z piłką, ale na początku drugiej połowy dogrywki wyciągnął swoje pistolety i zaczął strzelać, zdobywając gola w debiucie" - napisano na tuttomercatoweb.com.

La prima pagina della Gazzetta di oggi:[unicode_pictographs]%F0%9F%93%A3[/unicode_pictographs] INTER ALTRA JOYALe notizie [unicode_pictographs]%F0%9F%91%89[/unicode_pictographs] https://t.co/xsV49hMiTm pic.twitter.com/rGcMyQ5xWe— La Gazzetta dello Sport (@Gazzetta_it) January 14, 2022