Puchar Włoch. Bartłomiej Drągowski wyleciał z boiska. Krzysztof Piątek trafił dla Fiorentiny w debiucie

13 stycznia 2022, 20:10 | KK

Puchar Włoch. Bartłomiej Drągowski po raz pierwszy od października stanął w bramce Fiorentiny. Powrót 24-latka wypadł koszmarnie. Polski bramkarz sprezentował gola, a później wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartki. Korzystniej zaprezentował się Krzysztof Piątek, który w debiucie w barwach "Violi" zdobył bramkę.

Krzysztof Piątek wrócił na włoskie boiska i od razu zdobył bramkę
1 / 2

Koszmarny powrót Bartłomieja Drągowskiego

Drągowski wrócił do gry po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją uda. Trener Vincenzo Italiano postawił na Polaka w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch przeciwko Napoli, ale ten mocno zawiódł szkoleniowca.

W 44. minucie Drągowski źle wyprowadził piłkę z pola karnego. W efekcie bramkę zdobył Dries Mertens, który doprowadził do remisu 1:1. Chwilę później 24-letni Polak został ukarany czerwoną kartką. Golkiper Fiorentiny poza polem karnym nie zrozumiał się z obrońcą i minął się z piłką. Próbował jeszcze ratować sytuację, ale zrobił to tak niefortunnie, że powalił rozpędzonego Eljifa Elmasa. Za to zagranie Drągowski zobaczył czerwoną kartkę.

Que lambança do Dragowski e da zaga da Fiorentina [unicode_pictographs]%F0%9F%98%82[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%9F%A5[/unicode_pictographs]Goleiro da Fiorentina foi expulso!#NapoliFiorentina pic.twitter.com/FJYS5sDlVf— Sala12 (Reserva) (@Sala12BR) January 13, 2022

Gol Krzysztofa Piątka w debiucie

W 73. minucie na murawie pojawił się Krzysztof Piątek. 26-letni napastnik zastąpił Dusana Vlahovicia. Dla Piątka był to powrót na włoskie boiska, na których z powodzeniem występował od lipca 2018 do stycznia 2020 roku.

W końcówce drugiej połowy sędzia wyrzucił dwóch zawodników Napoli. Czerwone kartki obejrzeli Hirving Lozano oraz za dwie żółte Fabian Ruiz. Po dwóch odsłonach na tablicy wyników widniał remis 2:2.

W dogrywce Fiorentina wykorzystała grę w przewadze. W 105. minucie do bramki Napoli trafił Lorenzo Venuti. Kolejne słowo należało do Piątka, który wykorzystał dokładne podanie Venutiego i z pięciu metrów zaskoczył Davida Ospinę. Wynik meczu na 5:2 dla "Violi" ustalił Youssef Maleh.

BRAMKA KRZYSZTOFA PIĄTKA
GOOOOOOAAALLL 4-2 pic.twitter.com/qeOI6qYTSi— Halia.s (@Halias399) January 13, 2022

PIATEEEKKK pic.twitter.com/7GDHNKVoqV— ACF Fiorentina (@acffiorentina) January 13, 2022

SSC Napoli - ACF Fiorentina 2:5 po dogrywce (1:1, 2:2)

Bramki: Dries Mertens 44, Andrea Petagna 90 - Dusan Vlahović 41, Cristiano Biraghi 58, Lorenzo Venuti 105, Krzysztof Piątek 108, Youssef Maleh 119.

Napoli: David Ospina (46 Alex Meret) - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Axel Tuanzebe, Faouzi Ghoulam (83 Kevin Malcuit) - Diego Demme (64 Fabian Ruiz), Stanislav Lobotka (90 Antonio Cioffi) - Matteo Politano (64 Hirving Lozano), Dries Mertens, Eljif Elmas - Andrea Petagna (94 Juan Jesus)

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Lorenzo Venuti, Nikola Milenković, Matija Nastasić, Cristiano Biraghi - Alfred Duncan (45 Pietro Terracciano), Lucas Torreira, Gaetano Castrovilli (89 Giacomo Bonaventura) - Nicolas Gonzalez (89 Jonathan Ikone), Dusan Vlahović, Riccardo Saponara (46 Youssef Maleh)

Czerwone kartki: 84 Hirving Lozano 84 (Napoli), 90 Fabian Ruiz (Napoli) - 45 Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)