menu

Bundesliga walczy z koronawirusem. Kluby z Ligi Mistrzów pomogą biedniejszym

26 marca, 12:09 | aip

PIŁKA NOŻNA. Z powodu pandemii koronawirusa wiele klubów może mieć poważne kłopoty finansowe - nie tylko w Polsce. W Niemczech znaleźli jednak rozwiązanie, które chociaż będzie mogło pomóc biedniejszym klubom.


fot. Fei LipuĄ

W Bundeslidze, czyli jednej z najlepszych, jak nie najlepiej zarządzanych lig na świecie starają się wspierać mniejsze kluby, jak tylko mogą, by zapobiec przed ich ewentualnymi problemami finansowymi, które mogą doprowadzić nawet do upadku. Zdaniem niemieckiego dziennika "Bild", najlepsze cztery zespoły, które grały w tej edycji Lidze Mistrzów, czyli: Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen, mają zrezygnować zrezygnować z pieniędzy zarobionych z praw telewizyjnych. Łącznie jest to 12,5 miliona euro. Dodatkowo dołożą z własnych kieszeni ok. 7,5 mln. Pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących klubów z zaplecza oraz pierwszej Bundesligi.

Bayern, BVB, Leipzig & Bayer - 4 Top-Klubs geben 20 Mio für Vereine in der Not https://t.co/RQQvSVbtf1 #Sport #News— BILD Sport (@BILD_Sport) March 25, 2020


Polecamy