Puchar Króla. Niespodziewany remis Barcelony z Celtą Vigo. Sprawa przed rewanżem pozostaje otwarta

4 stycznia 2018, 21:09 | DW

Kataloński klub w nieco eksperymentalnym składzie zremisował na wyjeździe 1:1 z Celtą Vigo. Gospodarze postawili trudne warunki wicemistrzom Hiszpanii i śmiało można powiedzieć, że wynik był całkowicie zasłużony.

Barcelona prowadziła już po 15 minutach meczu, kiedy to Andre Gomes minął kilku rywali na skrzydle, dograł w pole karne, gdzie Jose Arnaiz dopełnił tylko formalności. Ogólnie przez cały pierwszy kwadrans podopieczni Ernesto Valverde byli stroną dominującą. Do głosu jednak doszła Celta.

W 31. minucie Iago Aspas trafił w poprzeczkę, ale potężna dobitka Pione Sisto sprawiła, że mecz zaczął się od nowa. Do przerwy mało mieliśmy przepięknych akcji do których przyzwyczaili nas gracze obu drużyn.

Katalończycy mogli wygrać to spotkanie, ale w 61. minucie Nelson Semedo zagrał piłkę do Denisa Suareza, który nie trafił z kilku metrów do pustej bramki! Pierwsze starcie zakończyło się więc remisem. Czekamy na rewanż w przyszłym tygodniu!