Puchar Króla dla FC Barcelony. Sevilla przyjęła aż pięć ciosów. Zaczął Suarez, skończył Coutinho

21 kwietnia 2018, 23:15 | JCZ

FC Barcelona pokonała w finale Sevillę 5:0 i zdobyła Puchar Króla. To było prawdziwie jednostronne widowisko. W pierwszej połowie padły trzy bramki dla "Dumy Katalonii". Po przerwie - dwie kolejne. To już trzydziesty triumf w tych rozgrywkach.

Sevilla - Barcelona 0:5

Już po pierwszej połowie kibicom Sevilli przyszło chować twarz w dłoniach. Barcelona zagrała bowiem na tyle koncertowo, że osiągnęła trzybramkową przewagę. Takiej wizji, polotu oraz skuteczności jak dzisiaj zabrakło jej właśnie w rewanżu z Romą w Lidze Mistrzów, kiedy trzeba było zamknąć sprawę awansu do półfinału.

Do siatki dwukrotnie trafił Luis Suarez, którego gole przedzieliła bramka Lionela Messiego. Wynik podwyższył po zmianie stron Andres Iniesta. Dla Hiszpana to ostatni finał i najprawdopodobniej przedostatnie trofeum z „Dumą Katalonii”. Na piłkarską emeryturę przenosi się do Chin, żeby zdobyć nie tylko tamtejsze serca, ale i podniebienia (zamierza eksportować swoje wina).

W 69 minucie wynik na 5:0 z rzutu karnego ustalił Philippe Coutinho. Dla Barcelony to 30. zwycięstwo w Pucharze Króla i zarazem 3. z rzędu. Pozostaje najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach.

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Oto polscy piłkarze, którzy daliby radę w MMA

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele![wideo_iframe]//get.x-link.pl/15a6f2cf-0afb-47e3-350c-d52474829bc4,dae6f971-45ca-f977-62e1-64557e0eecfe,embed.html[/wideo_iframe]