Liga hiszpańska. Sensacja! Real Madryt przegrał z lokalnym rywalem. Fotel lidera dla Barcelony

7 listopada 2022, 23:03 | Krzysztof Kowalski

Liga hiszpańska. Real Madryt przegrał niespodziewanie na boisku lokalnego rywala - Rayo Vallecano 2:3 w meczu kończącym 13. kolejkę i nie jest już liderem La Liga. Prowadzenie objęła Barcelona, która w sobotę pokonała na Camp Nou Almerię 2:0.

Real Madryt doznał pierwszej porażki w tym sezonie
1 / 9

Real Madryt nie jest już liderem La Liga

To pierwsza porażka w sezonie broniących tytułu "Królewskich". W poprzedniej kolejce również zanotowali potknięcie, remisując u siebie z Gironą 1:1.

W pierwszej połowie derbów Madrytu sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 5. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Santi Comesana, na co goście odpowiedzieli trafieniami Luki Modrica z rzutu karnego oraz Edera Militao. Tuż przed przerwą wyrównał Alvaro Garcia. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 67. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Oscar Trejo.

[przycisk_galeria]

W tabeli Barcelona ma 34 punkty i o dwa wyprzedza Real. Kolejne drużyny - Atletico Madryt i Betis Sewilla - tracą do lidera 10 punktów.

We wtorek rozpocznie się już 14. kolejka, ostatnia przed mistrzostwami świata w Katarze. Tego dnia rozegrane zostaną trzy mecze, w tym Barcelony z Osasuną w Pampelunie. Będzie to też ostatni przed mundialem sprawdzian ligowy Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców, mając na koncie 13 trafień, ale w sobotę nie powiększył dorobku, marnując wykonywany po raz pierwszy w barwach "Dumy Katalonii" rzut karny.