Liga hiszpańska. Barcelona odjechała Realowi na dziesięć punktów. Ważne zwycięstwo z Getafe [WIDEO]

6 stycznia 2019, 22:33 | JCZ

Liga hiszpańska. Pięć punktów nad Atletico, dziesięć nad Realem Madryt - tak przedstawia się otwarcie 2019 roku w wykonaniu FC Barcelony. Drużyna Ernesta Valverde powiększyła przewagę dzięki wyjazdowej wygranej nad Getafe (2:1) w 18. kolejce.

Getafe - FC Barcelona 1:2

Początek 2019 roku ułożył się po myśli Barcelony. Punkty stracili jej wszyscy najpoważniejsi konkurenci w walce o tytuł; Sevilla zremisowała z Atletico Madryt (1:1), a Real przegrał z Sociedad (0:2) i zremisował w zaległym spotkaniu z Villarrealem (2:2).

"Duma Katalonii" jako jedyna zapunktowała za trzy. W meczu z Getafe prowadzenie dał jej nie kto inny jak Leo Messi, który na raty z najbliższej odległości pokonał Davidę Sorię. Po nim poprawił jeszcze Luis Suarez, który zdobył swoją dwunastą bramkę w sezonie (Messi ma szesnaście).

Strzelanie zaczęło i zakończyło się w pierwszej połowie. Wynik na 1:2 ustalił w 43 minucie Jaime Mata, wieńcząc akcję zapoczątkowaną wrzutką z lewej strony boiska. Ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem swojego zespołu, ale po zmianie stron spudłował do pustej bramki.

13 stycznia (niedziela) Barcelona zagra z trzynastym Eibarem.

Bramka Leo Messiego w meczu Getafe - Barcelona:

PIERWSZY GOL MESSIEGO W NOWYM ROKU! Argentyńczyk trafił do siatki w meczu Getafe CF - FC Barcelona. Ile zdobędzie bramek w 2019 roku? #lazabawa [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%A6[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/1rpBifoTgz— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 6 stycznia 2019

Niewykorzystana okazja na 2:2:

JAK ON TEGO NIE STRZELIŁ?! Zobaczcie fatalne pudło Jaime Maty w meczu z FC Barceloną! #lazabawa pic.twitter.com/ZxvyMNIlmS— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 6 stycznia 2019

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Więcej o LIDZE HISZPAŃSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Nie masz czego oglądać? Oto TOP 10 meczów w styczniu

[xlink]e3acbf7e-312c-f8ea-c02f-3934ec3c21cd,56f83898-0c0d-5216-b972-97dcfa20f31b[/xlink]