Puchar Niemiec dla Eintrachtu Frankfurtu. Bayern przegrał z Rebiciem i taktyką swojego nowego trenera. Gol i poprzeczka Lewandowskiego

19 maja 2018, 22:03 | JCZ

Bayern Monachium bez dubletu w tym sezonie. W finale Pucharu Niemiec przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:3 (0:1). Jeden gol Roberta Lewandowskiego okazał się niewystarczającym wobec dwóch Ante Rebicia. Tytuł po raz piąty w historii wędruje do Eintrachtu. To zwieńczenie udanej ery trenera Niko Kovaca, który od lipca będzie już szkoleniowcem bawarskiego zespołu.

Finał Pucharu Niemiec w Berlinie
1 / 4

[przycisk_galeria]

Bayern spodziewał się ciężkiej przeprawy i z taką rzeczywiście zetknął się na murawie. Eintracht Niko Kovaca, od lipca trenera monachijczyków, mocno zagęścił środek pola, dzięki czemu objął prowadzenie. Bramkę w 11 minucie zdobył bowiem Ante Rebic, a stało się tak prostopadłym podaniu, które z kolei poprzedziło przejęcie piłki od Jamesa Rodrigueza.

Przed przerwą Bayern nie dał rady doprowadzić do wyrównania. Mylił się głównie Robert Lewandowski. Po rzucie wolnym kopnął z prawej nogi w poprzeczkę (w drugiej połowie poprzeczkę obił jeszcze Mats Hummels). Nie wyszła mu też akcja sam na sam z bramkarzem Lukasem Hradeckim.

Strzał Lewandowskiego z wolnego:
Robert Lewandowski był bliski strzelenia gola już na początku spotkania, ale na razie to @Eintracht jest górą TRANSMISJA finału Pucharu Niemiec w TVP1, aplikacji i na https://t.co/JAia0camrY. pic.twitter.com/vSoxvFY28t— TVP Sport (@sport_tvppl) 19 maja 2018

Co nie wyszło Lewandowskiemu w pierwszej połowie, to wyszło w drugiej. W 53 minucie Polak nabiegając na płaskie dośrodkowanie od Joshuy Kimmicha trafił na 1:1 i mecz zaczął nam się od początku.

Mamy wyrównanie! Gola na 1:1 strzelił nie kto inny jak @lewy_official. TRANSMISJA finału Pucharu Niemiec w TVP1, aplikacji i tutaj https://t.co/Z34TjVdbna pic.twitter.com/6cBybAyOhh— TVP Sport (@sport_tvppl) 19 maja 2018

W końcówce próbę nerwów wygrał Eintracht. Mimo pretensji zawodników Bayernu sędzia uznał drugą bramkę Rebicia, nie doszukując się zagrania ręką. Nie podyktował też jedenastki dla Bayernu. A dzieło zniszczenia w ostatniej akcji meczu dopełnił Mijat Gacinovic, biegnąc z piłką kilkadziesiąt metrów po przechwycie z rzutu rożnego. Trofeum powędrowało do Frankfurtu piąty raz w historii.

Dla Lewandowskiego był to ostatni mecz dla Bayernu w tym sezonie. W poniedziałek nie zjawi się jednak na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Juracie, bo na kilka dni wolnego umówił się z nim selekcjoner Adam Nawałka. Naszego najlepszego napastnika zobaczymy za to na obozie w Arłamowie oraz podczas towarzyskich spotkań z Chile w Poznaniu i Litwą w Warszawie.