menu

Z siłowni wychodzą tylko na mecze. Oto najsilniejsi piłkarze świata 2018 [TOP 10]

3 stycznia, 14:45 | red

Najsilniejsi piłkarze świata 2018. Ich nazwiska są rozpoznawalne w świecie futbolu głównie przez niesamowitą siłę fizyczną, jaką dysponują. Jeśli są obrońcami, są koszmarem wszystkich napastników. Gdy natomiast grają z przodu, są prawdziwymi bestiami w walce o górne piłki. W pojedynkach bark w bark nikt nie ma z nimi szans. Oto ranking TOP 10 najsilniejszych piłkarzy świata 2018 roku!

Najsilniejsi piłkarze świata 2018. Ich nazwiska są rozpoznawalne w świecie futbolu głównie przez niesamowitą siłę fizyczną, jaką dysponują. Jeśli są obrońcami, są koszmarem wszystkich napastników. Gdy natomiast grają z przodu, są prawdziwymi bestiami w walce o górne piłki. W pojedynkach bark w bark nikt nie ma z nimi szans. Oto ranking TOP 10 najsilniejszych piłkarzy świata 2018 roku!
fot.
Klub: Seattle Sounders Narodowość: Panama Pozycja: środkowy obrońca Wiek: 31 lat Wzrost: 1,88 cm Nasz ranking otwiera potężnie zbudowany reprezentant Panamy, który będzie miał okazję pokazać się na mistrzostwach świata. Po historycznym awansie dostał nawet specjalną kartę w FIFA 18, która czyniła go najsilniejszym piłkarzem w grze.
fot. East News
[b]Klub:[/b] Shanghai SIPG Narodowość: Brazylia Pozycja: prawy napastnik Wiek: 31 lat Wzrost: 1,80 cm Nieco zniknął nam z radarów, ale w Chinach nadal robi swoje. Czyli dba o posturę, demoluje obrońców i strzela gole jak na zawołanie. Szkoda, że nie spieszy się mu do powrotu do Europy.
fot. East News
Klub: Manchester United Narodowość: Belgia Pozycja: środkowy napastnik Wiek: 24 lata Wzrost: 1,91 cm Następca Wayne'a Rooneya w ekipie Czerwonych Diabłów. Lukaku to bestia pola karnego. Belg nie unika pojedynków z obrońcami, jest trudny do przepchnięcia, a może być jeszcze dużo lepszy.
fot. East News
Klub: SSC Napoli Narodowość: Senegal Pozycja: środkowy obrońca Wiek: 26 lat Wzrost: 1,87 cm Góra mięśni, której nie da się ominąć. Koulibaly rewelacyjnie rozwinął się przez ostatnie 3,5 roku w Napoli i teraz jest jednym z najbardziej rozchwytywanych środkowych obrońców na świecie. Oj, niełatwe życie będzie miał Robert Lewandowski w meczu z Senegalem na mundialu...
fot. East News
Klub: Tottenham Hotspur Narodowość: Kenia Pozycja: defensywny pomocnik Wiek: 26 lat Wzrost: 1,84 cm Mimo niezbyt imponującego wzrostu, Wanyama dysponuje niesamowitą siłą fizyczną, co w porównaniu z agresją, daje mieszankę wybuchową. To najsilniejszy pomocnik w Premier League. Teraz wraca powoli do składu po długiej kontuzji.
fot. Instagram
Klub: Birmingham City Narodowość: Senegal Pozycja: środkowy pomocnik Wiek: 31 lat Wzrost: 1,92 cm Kolejny Senegalczyk, na którego muszą w czerwcu uważać biało-czerwoni. N'Doye wypromował się we Francji, by w ostatnim okienku transferowym powędrować do Birmingham City. Tam też jest pewniakiem w składzie.
fot. East News
Klub: Royal Antwerp Narodowość: Belgia Pozycja: środkowy obrońca Wiek: 34 lata Wzrost: 1,91 cm Zbieżność nazwisk z Jean-Claudem Van Dammem nie jest przypadkowa. Belg na boisku nie przebiera w środkach i od lat imponuje znakomitym przygotowaniem fizycznym. Latem wrócił z Los Angeles do Antwerpii.
fot. Instagram
Klub: Leyton Orient Narodowość: Kamerun Pozycja: środkowy obrońca Wiek: 31 lat Wzrost: 1,82 cm Kameruńczyk bardziej przypomina strongmana niż piłkarza. Często zmienia kluby, jednak ławy od lat nie grzeje. Występuje na pozycji środkowego obrońcy i w swoim piątoligowym klubie w Anglii jest niezastąpiony.
fot.
Klub: Aston Villa Narodowość: Kongo Pozycja: środkowy obrońca Wiek: 33 lata Wzrost: 1,95 cm Reprezentant Konga to prawdziwa ściana w polu karnym. Najlepszy okres przeżywał kilka lat temu grając w Blackburn Rovers. Ostatnie sezony miał zupełnie nieudane. Obecnie dostaje swoje szanse w mającej wysokie aspiracje Aston Villi (Championship).
fot.
Klub: Wycombe Wanderers Narodowość: Anglia Pozycja: środkowy napastnik Wiek: 35 lat Wzrost: 1,80 cm Od lat dumnie nosi tytuł najsilniejszego piłkarza świata, a zasłynął głównie dzięki serii gier FIFA. Ten czarnoskóry, potężnie zbudowany napastnik często zmienia kluby na niższych szczeblach w Anglii. Aktualnie występuje w 4. lidze, gdzie całkiem nieźle sobie radzi. W tym sezonie zdobył 12 bramek w 25 meczach (plus 7 asyst).
fot. Instagram
<a href="http://www.gol24.pl/ekstraklasa/g/jedenastka-polskich-pilkarzy-ktorzy-daliby-rade-w-mma-galeria,12610787,26051159/#utm_source=GOL24&utm_medium=mma&utm_campaign=ostatni-slajd"><img src="http://d.webgenerator24.pl/k/r/0w/z9/qbsb25f4so04wkogwo8kc44s4sg/mma.600.jpg" ><h2><b>Jedenastka polskich piłkarzy, którzy daliby radę w MMA [GALERIA]</b></h2></a>
fot.
1 / 12

1. Adebayo Akinfenwa
Klub: Wycombe Wanderers
Pozycja: środkowy napastnik
Wiek: 35 lat
Wzrost: 1,80 cm

Od lat dumnie nosi tytuł najsilniejszego piłkarza świata, a zasłynął głównie dzięki serii gier FIFA. Ten czarnoskóry, potężnie zbudowany napastnik często zmienia kluby na niższych szczeblach w Anglii. Aktualnie występuje w 4. lidze, gdzie całkiem nieźle sobie radzi. W tym sezonie zdobył 12 bramek w 25 meczach (plus 7 asyst).

2. Christopher Samba
Klub: Aston Villa
Pozycja: środkowy obrońca
Wiek: 33 lata
Wzrost: 1,95 cm

Reprezentant Konga to prawdziwa ściana w polu karnym. Najlepszy okres przeżywał kilka lat temu grając w Blackburn Rovers. Ostatnie sezony miał zupełnie nieudane. Obecnie dostaje swoje szanse w mającej wysokie aspiracje Aston Villi (Championship).

3. George Elokobi
Klub: Leyton Orient
Pozycja: środkowy obrońca
Wiek: 31 lat
Wzrost: 1,82 cm

Kameruńczyk bardziej przypomina strongmana niż piłkarza. Często zmienia kluby, jednak ławy od lat nie grzeje. Występuje na pozycji środkowego obrońcy i w swoim piątoligowym klubie w Anglii jest niezastąpiony.

4. Jelle Van Damme
Klub: Royal Antwerp
Pozycja: środkowy obrońca
Wiek: 34 lata
Wzrost: 1,91 cm

Zbieżność nazwisk z Jean-Claudem Van Dammem nie jest przypadkowa. Belg na boisku nie przebiera w środkach i od lat imponuje znakomitym przygotowaniem fizycznym. Latem wrócił z Los Angeles do Antwerpii.

5. Cheikh N'Doye
Klub: Birmingham City
Pozycja: środkowy pomocnik
Wiek: 31 lat
Wzrost: 1,92 cm

Kolejny Senegalczyk, na którego muszą w czerwcu uważać biało-czerwoni. N'Doye wypromował się we Francji, by w ostatnim okienku transferowym powędrować do Birmingham City. Tam też jest pewniakiem w składzie.

6. Victor Wanyama
Klub: Tottenham Hotspur
Pozycja: defensywny pomocnik
Wiek: 26 lat
Wzrost: 1,84 cm

Mimo niezbyt imponującego wzrostu, Wanyama dysponuje niesamowitą siłą fizyczną, co w porównaniu z agresją, daje mieszankę wybuchową. To najsilniejszy pomocnik w Premier League. Teraz wraca powoli do składu po długiej kontuzji.

7. Kalidou Koulibaly
Klub: SSC Napoli
Pozycja: środkowy obrońca
Wiek: 26 lat
Wzrost: 1,87 cm

Góra mięśni, której nie da się ominąć. Koulibaly rewelacyjnie rozwinął się przez ostatnie 3,5 roku w Napoli i teraz jest jednym z najbardziej rozchwytywanych środkowych obrońców na świecie. Oj, niełatwe życie będzie miał Robert Lewandowski w meczu z Senegalem na mundialu...

8. Romelu Lukaku
Klub: Manchester United
Pozycja: środkowy napastnik
Wiek: 24 lata
Wzrost: 1,91 cm

Następca Wayne'a Rooneya w ekipie Czerwonych Diabłów. Lukaku to bestia pola karnego. Belg nie unika pojedynków z obrońcami, jest trudny do przepchnięcia, a może być jeszcze dużo lepszy.

9. Hulk
Klub: Shanghai SIPG
Pozycja: prawy napastnik
Wiek: 31 lat
Wzrost: 1,80 cm

Nieco zniknął nam z radarów, ale w Chinach nadal robi swoje. Czyli dba o posturę, demoluje obrońców i strzela gole jak na zawołanie. Szkoda, że nie spieszy się mu do powrotu do Europy.

10. Roman Torres
Klub: Seattle Sounders
Pozycja: środkowy obrońca
Wiek: 31 lat
Wzrost: 1,88 cm

Nasz ranking otwiera potężnie zbudowany reprezentant Panamy, który będzie miał okazję pokazać się na mistrzostwach świata. Po historycznym awansie dostał nawet specjalną kartę w FIFA 18, która czyniła go najsilniejszym piłkarzem w grze.