Manchester Unitedmanchester united
1 : 2
WCTottenham Hotspur
20:25

Druga połowa, od gola Christiana Eriksena, przyniosła nam wielkie emocje, z których zwycięsko wyszedł jednak Tottenham! Trzy punkty jadą do Londynu i to Koguty awansują tym samym na szóste miejsce w tabeli, a Manchester United czeka bardzo ciężka walka o jakiekolwiek puchary w tym sezonie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Tottenham zwycięża na Old Trafford!

95'

Francuz teraz efektownie odbił piłkę głową na pograniczu pola karnego. Najważniejsze, że skutecznie.

94'

Pewna interwencja Llorisa i ledwie minuta do końca.

93'

Tracą cenne sekundy zmuszeni do rozgrywania piłki na własnej połowie gospodarze.

92'

Januzaj raz jeszcze faulowany w narożniku boiska przez Rose'a.

92'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania przez Howarda Webba.

91'

Kolejne strzały Vidicia! Pierwszy trafił w ustawionego na linii bramkowej Lennona, a drugi poszybował ponad poprzeczką!

90'

Lloris świetnie broni płaskie uderzenie Rooneya z 20 metrów, a po chwili także odbija strzał głową Vidicia!

90'

Kartka dla Januzaja.

89'

Patrice Evra na spalonym, tymczasem powtórki nie wyjaśniają jednoznacznie, czy po starciu Llorisa z Youngiem należała się dla United jedenastka.

87'

Ashley Young przewrócił się w polu karnym po starciu z Llorisem. Howard Webb karnego nie dyktuje i można przypuszczać, że to z powodu 'reputacji' Anglika, który bardzo lubi nurkować w szesnastce.

84'

Ashley Young zmienia Toma Cleverleya na ostatnie minuty tego meczu.

84'

Lennon! Anglik na lewym skrzydle, ścinając do środka w pole karne, minął dwóch graczy, ale płaskim strzałem nie zdołał pokonać De Gei!

83'

Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na wyrównanie.

82'

Strzał z dystansu Dembele zablokowany.

80'

Żółta kartka dla Dembele za faul na Cleverleyu.

78'

Ależ szansa dla MU! Januzaj pod linią końcową świetnie poradził sobie z Rose'm i dograł przed bramkę, gdzie uderzenie piętą Hernandeza odbił Lloris, a Welbeck nie był w stanie popisać się odpowiednią dobitką!

76'

Kagawa dostał bardzo dobre podanie w pole karne od Welbecka, jednak Japończyka przytomnie zablokował Chiriches.

75'

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Kane za Soldado na ostatni kwadrans.

74'

Hernandez próbował rozegrać piłkę w duecie z Welbeckiem, ale w kluczowym momencie jej nie opanował.

73'

Nawet pomimo utraty drugiego gola, ta błyskawiczna bramka Welbecka sprawiła, że United są bliżej wyrównania niż przy stanie 0:1, kiedy wydawali się totalnie bezradni. Końcówka tego spotkania będzie pasjonująca!

72'

Cleverley w starciu z Chirichesem wywalczył rzut rożny.

72'

Januzaj technicznie uderzył z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę gości!

71'

Niepewnie, ale szczęśliwie piąstkował piłkę po centrze Rooneya Lloris.

70'

Januzaj faulowany przez Rose'a w narożniku boiska. Szansa dla United.

70'

Togijczyka zmienia Nacer Chadli.

69'

Kontuzjowany Emmanuel Adebayor opuszcza plac gry. Wygląda to bardzo poważnie.

68'

Co za odpowiedź United! Januzaj prostopadle i w tempo zagrał w pole karne do Danny'ego Welbecka, a ten sprytną podcinką przelobował Hugo Llorisa! Manchester błyskawicznie wraca do gry!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Danny Welbeck!

67'

Składna kontra Tottenhamu przy koszmarnym gapiostwie obrońców United! Lennon z łatwością poradził sobie z Vidiciem i dośrodkował piłkę przed bramkę, gdzie zdrzemnął się Valencia i Eriksen głową pokonał De Geę! 2:0 dla gości!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! Christian Eriksen!

65'

Bentaleb wchodzi w miejsce Capoue.

64'

Januzaj dośrodkował wprost w ręce Llorisa.

61'

...i Hernandez za Carricka.

61'

Dwie zmiany w Manchesterze United. Kagawa za Smallinga...

60'

Lloris pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Smallinga.

59'

Szarżujący Welbeck próbował wymusić jedenastkę. Howard Webb nie dał się na to nabrać.

58'

Welbeck nie był w stanie wygrać pojedynku biegowego z Chirichesem. Za chwilę na boisku pojawi się Shinji Kagawa.

53'

Mądrze broni się Tottenham. Ataki Manchesteru nie stwarzają zagrożenia dla bramki Llorisa.

51'

Carrick wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Welbeck, ale nie miał jak oddać dobrego strzału z powietrza. Futbolówka w rękach Llorisa.

50'

Rzut rożny dla Manchesteru United - ponownie nie najlepiej wykonany.

49'

Pędzący z kontratakiem Adebayor został zatrzymany przez Evansa. Zdaniem sędziego, czysto.

48'

Manchester United zmuszony do gry w ataku pozycyjnym.

46'

Wracamy na Old Trafford i zaczynamy drugą połowę spotkania!

19:20

Pierwsze minuty tego spotkania zdecydowanie należały do gospodarzy, jednak z czasem na boisku zrobiło się znacznie spokojniej, a w takiej atmosferze znacznie lepiej czuły się Koguty i to one wyszły na prowadzenie za sprawą bardzo ładnej główki Emmanuela Adebayora. Manchester United po przerwie będzie musiał odrabiać straty.

45'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Manchester United przegrywa z Tottenhamem 0:1!

45'

Dwie minuty doliczone przez Howarda Webba. Z rzutu rożnego dla gości ponownie nic nie wynikło.

45'

Interwencja Rooneya po centrze Eriksena powoduje kolejny korner dla Tottenhamu.

44'

Po złym zagraniu Smallinga będzie rzut rożny dla gości.

44'

Welbeck chciał popisać się efektownym strzałem nożycami, ale kopnął piłkę na aut.

43'

Rozłożył tylko ręce Tim Sherwood po kiepskiej wymianie piłki między Dawsonem i Walkerem, która zakończyła się stratą Kogutów.

41'

Pierwsza żółta kartka dla Rooneya za faul taktyczny na Dembele.

41'

Podopieczni Davida Moyesa zdobywają w ostatnim czasie co najwyżej kornery, po których jednak nie są w stanie oddać nawet strzału na bramkę rywala.

40'

Powinno być 0:2! Lennon w pełnym biegu dośrodkował w pole karne do Soldado, który wślizgiem nie potrafił w dobrej sytuacji wpakować piłki do siatki!

38'

Januzaj zdemolował Dawsona (tak, to jest możliwe) w polu karnym Tottenhamu. Rzut wolny.

37'

United już zdążyli wywalczyć dwa rzuty rożne dla siebie, z których nie stworzyli zagrożenia dla bramki Llorisa.

35'

A jednak to Tottenham wychodzi na prowadzenie! Śliczne, miękkie dośrodkowanie Eriksena trafia na głowę Adebayora, który poradził sobie ze Smallingiem i precyzyjnym strzałem nie dał szans De Gei!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Emmanuel Adebayor!

32'

Potężna próba z dystansu Adebayora minęła bramkę gospodarzy.

31'

Fatalny kiks Januzaja w szesnastce przeciwnika. Od bramki grę wznawia Lloris.

29'

Znacznie spokojniejszy fragment spotkania. Jedynymi fajerwerkami są te za oknem, które nie zdązyły zostać wystrzelone po północy.

26'

Po dośrodkowaniu w pole karne Valencii z prawego skrzydła dobrze interweniował Kyle Walker.

24'

Soldado najpierw został zablokowany przy próbie strzału zza pola karnego, a następnie nie był w stanie ograć Jonny'ego Evansa.

23'

Na spalonym złapany Adebayor.

22'

Januzaj z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie niecelne uderzenie głową oddał Nemanja Vidić.

21'

Manchester United jest dzisiaj stroną zdecydowanie lepszą. Tottenham jest zmuszony często do dość rozpaczliwej obrony.

19'

Gospodarze wywalczyli dla siebie rzut rożny.

18'

Nieudane zagranie w pole karne Januzaja. Piłka ląduje poza boiskiem.

16'

Danny Rose zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył na wiwat.

15'

Jeszcze raz Evans włączył się do akcji ofensywnej, ale Rooney nie był w stanie zagrać celnie w szesnastkę do wbiegającego kolegi.

14'

Kapitalne podanie Soldado w pole karne do Lennona! Anglik zgubił Evrę, ale przegrał pojedynek z De Geą!

13'

Po indywidualnej akcji Januzaj został zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

12'

Dłużej przy piłce utrzymują się teraz gracze Tottenhamu, ale nie potrafią oni skonstruować żadnej akcji.

10'

Rooney uderza piłkę z rzutu wolnego ponad bramką Llorisa.

9'

Evans faulowany około 22 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

8'

Wszystko w porządku z Dawsonem i ten wraca na plac gry.

6'

Jakiegoś urazu doznał jeszcze Michael Dawson. Kapitan Kogutów jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

5'

Kolejna szansa dla United! Valencia wpuścił w pole karne Smallinga, ten płasko uderzył na bramkę Llorisa ,ale ten nogami odbija piłkę na korner!

4'

Nieporozumienie Dawsona z Llorisem i nieoczekiwanie z piłką przed bramkarzem gości znalazł się Welbeck, jednak został zatrzymany przez Francuza!

3'

Cleverley nie zrozumiał się z Welbeckiem w szybkim ataku gospodarzy.

2'

United od pierwszego gwizdka sędziego w ataku. W polu karnym przeciwnika zatrzymany został Danny Welbeck.

1'

Zaczynamy mecz!

18:29

Obie jedenastki i trójka sędziowska z Howardem Webbem na czele już na murawie Old Trafford!

18:14

Kogo brakuje w obu drużynach? W United nie zagrają dzisiaj Giggs, Fellaini, Nani, Anderson, Zaha, Van Persie oraz bracia da Silva - Fabio oraz Rafael. Wśród Kogutów nie zobaczymy na pewno Townsenda, Defoe, Holtby'ego, Paulinho, Sigurdssona, Sandro oraz Vertonghena.

18:12

Tottenham również powinien wystąpić w klasycznym systemie 4-4-2. Tim Sherwood na ławce rezerwowych pozostawił takich graczy, jak Brad Friedel, Ezekiel Fryers, Kyle Naughton, Nabil Bentaleb, Harry Kane, Erik Lamela czy Nacer Chadli.

18:10

Manchester United zagra dzisiaj zapewne systemem 4-4-2. Na ławce Czerwonych Diabłów zasiądą dziś: Anders Lindegaard, Alexander Buttner, Rio Ferdinand, Darren Fletcher, Ashley Young, Shinji Kagawa oraz Javier Hernandez.

18:08

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

18:05

Ten mecz zamyka 20. kolejkę Premier League, w której padły następujące wyniki: Swansea - Man City 2:3, Arsenal - Cardiff 2:0, Southampton - Chelsea 0:3, Cristal Palace - Norwich 1:1, Fulham - West Ham 2:1, Liverpool - Hull 2:0, Stoke - Everton 1:1, Sunderland - Aston Villa 0:1, West Bromwich - Newcastle 1:0

17:57

Choć obie drużyny nie prezentują się w tym sezonie najlepiej, to ten mecz jest niewątpliwym hitem 20. serii spotkań. Manchester United i Tottenham będą dzisiaj na Old Trafford walczyć o dołączenie do ligowej czołówki. Oba zespoły będą walczyć pod niezwykłą presją, bowiem przegrany tego spotkania znacznie straci dystans i szansę na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Szósty Manchester i siódmy Tottenham mają po 34 punkty. Do lidera, Arsenalu, te zespoły tracą już 11 punktów, natomiast do czwartego w tabeli Liverpoolu pięć 'oczek'.

17:53

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki angielskiej Premier League, w którym Manchester United zmierzy się z Tottenhamem!