Arsenal LondynArsenal Londyn
20:26

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

20:25

Bardzo słaby mecz w wykonaniu piłkarzy Arsenalu! Powinni "podziękować" liniowego za to, że "widział" Ramireza na spalonym w 73. minucie. Southampton po tym meczu ucieka na bezpieczną 17. pozycję spychając Wigan. Arsenal jest 5., ale może sie to zmienić jutro - szósty Everton traci do Kanonierów tylko punkt.

93'

Koniec! Wynik ustalony w pierwszej połowie.

93'

When The Saints Go Marching In ponownie rozlega się na trybunach St. Mary's Stadium. Kibice Świętych świętują.

92'

Fatalnie wykonany rzut wolny przez Walcotta i faul Arsenalu. Artur Boruc od dalekiego wykopu.

90'

Składna akcja Arsenalu (w 90. minucie!) podanie Gibbsa przeciął Shaw wybijaąc na uwolnienie. A sędzia dolicza 3 minuty.

90'

Fonte z dziecinną łatwością poradził sobie z Giroud. Francuz dostał kapitalne podanie od rodaka - Sagny.

88'

Wojciech Szczęsny znowu górą - w świetnym stylu broni strzał jednego z zawodników Southampton!

86'

De Ridder ukarany żółtą kartką.

86'

Rodriguez strzela głową, ale zbyt lekko, by pokonać Wojciecha Szczęsnego. Próba Puncheona z dystansu i znowu górą młodszy polski bramkarz.

85'

Indywidualna akcja Gervinho zakończona strzałem w boczną siatkę. Od bramki Artur Boruc. Southampton coraz bliżej punktu.

84'

De Ridder zastępuje Do Prado, strzelca samobójczego gola.

82'

Chaos, bezradność w szeregach Arsenalu. Jeżeli uda się wymienić 3 podania. Może za bardzo świętowali Nowy Rok?

81'

Mocny strzał Artety zza pola karnego mija słupek bramki Artura Boruca o 2 metry.

77'

I roszada w Świętych: Ward-Prowse wchodzi za Ramireza.

77'

Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

74'

... a za Cazorlę wchodzi Ramsey.

74'

I podwójna zmiana w Arsenalu: najpierw Gervinho wchodzi w miejsce Oxlade-Chamberlaina...

74'

Zmiana w Southampton: Rodriguez zastępuje Lamberta.

73'

Ramirez strzela bramkę, zdaniem sędziego, ze spalonego. Fatalny błąd liniowego - Lambert był na ofsajdzie, a nie Urugwajczyk!

70'

Artur Boruc spokojnie łapie piłkę po strzale Walcotta z ok. 20 metrów.

70'

Sytuacje bramkowe: Southampton 5 - 1 Arsenal, Strzały na bramkę: 3 - 1.

68'

Sagna centruje wprost do dobrze ustawionego... Artura Boruca. Pewny chwyt i szybkie rozpoczęcie akcji gospodarzy.

68'

Faul Artety na 35 metrów przed bramką Kanonierów. Piłka skozłowała przed Wojciechem Szczęsnym, który łapie ją bez wysiłku.

67'

Puncheon trafia w boczną siatkę. A po chwili Ramirez strzela ponad poprzeczką! Arsenal w ostatnich minutach statystuje

63'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany został Schneiderlin za faul.

63'

Dla tego zawodnika to 5. żółta kartka i nie zagra w kolejnym meczu.

63'

Lambert w kluczowym momencie poślizgnął się kiedy Wojciech Szczęsny "wypluł" przed siebie piłkę po strzale Scheiderlina.

58'

Giroud zastępuje Podolskiego.

58'

Walcott dostał dobre podanie na wolne pole. ściął w stronę środka pola karnego, ale w asyście trzech przeciwników nie zdołał oddać skutecznego strzału na bramkę Artura Boruca.

57'

Centra Do Prado i Szczęsny łapie piłkę po strzale... Sagny!

56'

Wojciech Szczęsny paruje piłkę na rzut rożny po strzale G. Do Prado!

56'

Ramirez był bliski przejęcia piłki po podaniu Wojciecha Szczęsnego. Ta szczęśliwie dotoczyła się do Sagny.

54'

Arteta fauluje w środku pola Davisa. Po chwili Cork na spalonym.

52'

... a Wilshere może kontynuować grę.

52'

Lambert na spalonym...

51'

Anglik znowu ucierpiał w starciu z Ramirezem i na chwilę opuszcza boisko.

51'

Wilshere leży na boisku.

50'

Artur Boruc uprzedził Walcotta i wybija piłkę daleko. Za słabo podawał do polskiego bramkarza Yoshida.

50'

Artur Boruc, kiedy jest przy piłce, to dają o sobie znać kibice Southampton.

46'

Pierwsza akcja gospodarzy powoduje chaos w polu karnym Arsenalu. Całe zamieszanie wyjaśnia Wojciech Szczęsny, który łapie piłkę.

46'

I zaczęła się druga połowa.

19:26

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się już za kilka minut.

19:24

Pierwsze minuty Artura Boruca były bardzo niepewne i kilkukrotnie swoimi interwencjami powodował wzrost ciśnienia kibiców i zawodników Świętych. Z czasem było lepiej. Przy straconym golu nie miał szans by nawet zareagować

19:22

Jak grali polscy bramkarze? Wojciech Szczęsny rzadko był zmuszany do interwencji. Raz dobrze wyszedł do prostopadłej piłki. Przy bramce Ramireza był bez szans.

19:20

W pierwszej połowie obie druzyny oddały po jednym strzale na bramkę. Pech nie opuszcza Southampton, który znowu kieruje piłkę do własnej siatki - jak wspomniałem, we wrześniu Święci zrobili tak dwukrotnie i przegrali 6:1.

47'

Lee Probert kończy pierwszą połowę. Southampton remisuje z Arsenalem 1:1 po bramkach Ramireza i samobójczym trafieniu Do Prado.

46'

Walcott strzela bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

44'

Płaskie, ostre wstrzelenie piłki na 3. metr w wykonaniu Oxlade-Chamberlaina, ale nikt z jego partnerów nie sięgnął piłki.

43'

Arsenal do tej pory nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę przeciwnika. Mimo to jest remis.

41'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Walcotta i Do Prado niefortunną interwencją pokonuje Artura Boruca. Polski bramkarz nawet nie zareagował.

41'

Samobój do Prado i 1:1

40'

"Poprawka" Sagny i Artur Boruc łapie piłkę przy brawach kibiców Southampton.

39'

Oxlade-Chamberlain zdołał dośrodkować w pole karne, ale piłka nie doleciała na wysokość bramki Artura Boruca.

37'

Sagna podaje za plecy do Oxlade-Chamberlaina. Wzajemne pretensje Kanonierów.

37'

Radość na trybunach. Arsenal w szoku.

35'

Bilard w polu karnym Arsenalu w wykonaniu obu drużyn. Ramirez dostał piłkę przed pole karne i mocnym strzałem pokonuje Wojciecha Szczęsnego.

35'

Gol dla Southampton! GASTON RAMIREZ!!!

34'

When The Saints Go Marching In rozlega się na trybunach St. Mary's Stadium

31'

Sagna znowu w roli głównej. Tym razem niedokładnie podaje do Walcotta. Piłkę łapie Artur Boruc.

30'

Dośrodkowanie Shawa z lewej flanki zablokowane przez Sagnę. Aut dla gospodarzy, którzy prezentują się z dobrej strony.

30'

Ramirez po starciu z Koscielnym pada w polu karnym Arsenalu, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

28'

Lambert na pozycji spalonej.

28'

Kolejna akcja Arsenalu przerwana przez sędziego - Sagna na spalonym.

27'

Akcja przeniosła się pod przeciwne pole karne. Pancion zmusił Gibbsa do wybicia piłki na aut.

26'

Fonte uprzedził Walcotta we własnym polu karnym. Trzeci rzut rożny dla Arsenalu.

24'

A Wilshere jest już na boisku.

24'

Szarpana gra obu drużyn. Rzadko potrafią wymienić 5 podań.

23'

Ramirez uprzedzony przez Vermaelena, który dalekim wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo przed własnym polem karnym.

22'

Pomocnik Arsenalu na chwilę opuszcza boisko. Powinien jednak na nie wrócić.

22'

Wilshere ucierpiał w walce o piłkę z Ramirezem. Urugwajczyk wygrał ten pojedynek i zdecydował się na stzał, ale rozległ się gwizdek sędziego.

20'

Zawodnicy Southampton często podają do Artura Boruca, który z minuty na minutę prezentuje się coraz pewniej.

19'

Oxlade-Chamberlain przedziewał się prawym skrzydłem, ale sfaulował Shawa.

17'

Strzał Lamberta zablokowany. Kilka sekund później Walcott na spalonym.

15'

Pierwszy kwadrans za nami: Arsenal przeważa w strzałach i posiadaniu piłki (48% - 52%)

13'

Strzał Podolskiego zablokowany. Próba włączenia się do akcji ofensywnej Gibbsa, który nie zdołał opanować piłkę i ta wyszła poza linię końcową. Od bramki Artur Boruc.

11'

Coraz śmielej atakuje Southampton. Co chwila robi się gorąco pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

11'

Dobre dośrodkowanie Sagny w pole karne, ale osamotniony Walcott nie zdołał oddać strzału.

11'

Lambert na spalonym.

8'

Artur Boruc zmuszony interweniować poza własnym polem karnym i... kiks. Piłka wychodzi na aut.

8'

Gra przeniosła się pod pole karne Wojciecha Szczęsnego.

6'

Do trzech razy sztuka. Pewna interwencja Boruca. Szybko wznowił grę i gospodarze uzyskali pierwszy dla siebie rzut rożny.

6'

Znów błąd Boruca! Wydawało się, że spokojnie złapie piłkę po centrze Sagny, lecz ta wyślizgnęła mu się z rękawic. Fonte wybija. Po chwili drugi korner dla Arsenalu.

5'

Piłka po rykoszecie Cazorli minęła słupek bramki Boruca, który rzucił się "asekuracyjnie" Po kornerze niepewna interwencja Boruca, ale bez zagrożenia.

4'

Davis ucierpiał w starciu z Sagną, ale po chwili może kontynuować grę. W geście fair play oddają przeciwnikowi piłkę.

3'

Sagna nie doszedł do prostopadłego podania. Od bramki z "piątki" Artur Boruc.

3'

Pierwsza akcja Oxlade-Chamberlaina przerwana na prawej stronie przez Shawa. Od autu Kanonierzy.

2'

Gospodarze zamknięci przez blisko minutę w hokejowym zamku przed własnym polem karnym.

1'

Arsenal zaczyna pierwszą połowę..

18:29

Chóralny śpiew kibiców Świętych.

18:29

Theo Walcott imponuje strzelecką formą: w 10 spotkaniach dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. A to szczególny mecz dla skrzydłowego Arsenalu.

18:27

Obie drużyny już są na murawie. Realizator skupił się na Arturu Borucu. Przywitanie i za chwilę rozpocznie sie mecz!

18:25

W 6 rozegranych dzisiaj spotkaniach Premier League padło 21 bramek. Czy wysoka średnia (3,5 gola na mecz) zostanie podtrzymana?

18:18

Do pierwszego gwizdka sędziego Lee Proberta jeszcze ok. 10 minut. Zapowiada się ciekawe spotkanie, nie tylko ze względu na pojedynek polskich bramkarzy.

18:14

Ostatnia ligowa wygrana Southampton z Arsenalem miała miejsce 23 listopada... 2002 roku.

18:11

15. września Arsenal rozgromił Southampton 6:1. Bramki dla "Kanonierów" strzelili Jos Hooiveld (samob.), Lukas Podolski, Gervinho (dwie), Nathaniel Clyne (samob.) i Theo Walcott. Honorowe trafienie, do właściwej bramki, było dziełem Daniela Foxa. Duży udział przy tej bramce miał Wojciech Szczęsny.

18:10

Ławka rezerwowych Southampton: K. Davis, Hooiveld, Rodriguez, Ward-Prowse, Richardson, Mayuka, De Ridder

18:10

Ławka rezerwowych Arsenalu: Martinez, Mertesacker, Coquelin, Ramsey, Rosicky, Gervinho, Giroud.

18:08

Southampton z kolei jest na 18. pozycji (po 19 spotkaniach) oznaczającej spadek. "Święci" muszą zdobywać punkty. Walkę o utrzymanie chcą zacząć dzisiaj. Może pomoże im w tym Artur Boruc?

18:07

Arsene Wenger wystawił dokładnie taką samą jedenastkę, jak w wygranym meczu z Newcastle. Na ławce zatem Olivier Giroud, który wrócił już po kontuzji i strzelił na dzień dobry 2 gole. Na szpicy stołecznej drużyny znów zagra Theo Walcott, który wydaje się być w wybornej formie.

18:05

Miłą niespodziankę na ten noworoczny pojedynek przygotował dla polskich kibiców menadżer Świętych Nigel Adkins. W bramce Southampton stanie dziś Artur Boruc. Zatem szykuje się nam pojedynek polskich golkiperów! Artur Boruc

18:05

Po 19. meczach Arsenal jest na 5, w tabeli. Do "oczko" wyżej Chelsea traci 5 punktów, a trzeciego Tottenhamu - 6. Z tą różnicą, że The Blues swój mecz grają jutro z QPR. Tottenham ma o 2 mecze rozegrane więcej. "Kanonierzy" w poprzedniej kolejce rozstrzelał Newcastle 7:3.

17:59

W ostatnim dzisiejszym meczu Premier League Arsenal zagra z Southamptonem. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.