2 : 2
WCTottenham Hotspur
1. połowa2 : 1
95'

KONIEC!! Kapitalny spektakl na Stamford Bridge. Nikomu nie brakowało ambicji i zaangażowania, co w połączeniu z wielkimi umiejętnościami zaowocowało świetnym meczem w środowy wieczór. Jak wcześniej wspominałem, remis najbardziej cieszy Kanonierów, ale bliższa LM wciąż jest Chelsea. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

93'

Dużo przygotowań, kilka kroków w tył, pompowanie balonika i.. piłka w rękach Cecha.

91'

Za to zagranie Ramires ukarany żółtą kartką.

91'

Bale zbiegł do środka i pozwolił Ramiresowi się sfaulować. Będzie groźnie pod bramką Cecha..

90'

Cztery minuty doliczone.

90'

Parker odważnie ruszył z piłką w kierunku linii końcowej. Zagrał w pole karne, ale sytuację bez trudu opanowali obrońcy.

89'

Adebayor świetnie popracował dla drużyny. Wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny około 35 metrów od bramki przeciwnika.

88'

Chelsea w natarciu. Czy gospodarzom uda się po raz trzeci w dzisiejszym meczu wyjść na prowadzenie i utrzymać korzystny wynik do końca?

87'

Bale wślizgiem od tyłu postanowił przerwać akcję Chelsea - żółta kartka jak najbardziej zasłużona.

85'

Druga roszada w Chelsea, Benayoun zmienia Oscara.

84'

Kolejny przebłysk Bale'a. Tym razem było to uderzenie z bardzo dalekiej odległości - minimalnie nad poprzeczką.

83'

Adebayor popędził lewą flanką i już miał schodzić do środka, kiedy skończyło mu się boisko. Napastnik Tottenhamu próbował jeszcze zawrócić, ale został powstrzymany przez defensywę The Blues.

80'

Ekotto do Adebayora (który był na spalonym), Togijczyk świetnie zagrywa piętką na wolne pole, do piłki dopada Sigurdsson, uderza po długim słupku i pokonuje Cecha!

79'

Vertonghen ukarany za przewinienie taktyczne.

80'

GOOOOLLLL!!! SIGURDSON!!!

78'

Po rzucie rożnym dla Tottenhamu goście próbowali odpowiedzieć błyskawiczną kontrą. Mata zagrał do Mosesa i natychmiast pobiegł pod szesnastkę Kogutów. Moses zaplątał się w gąszczu nóg - rywali i własnych, dlatego o żadnym zagrożeniu mowy być nie mogło.

76'

Chelsea nie radzi sobie najlepiej w grze z kontrataku. I chociaż goście od dawna poważnie nie zagrozili bramce Cecha to Andre Villas-Boas nie może być zadowolony z gry swojego zespołu na przestrzeni ostatnich kilku minut.

74'

Mata chyba próbował skopiować bramkową akcję Adebayora z pierwszej odsłony. Hiszpan również postanowił indywidualnie zakończyć atak strzałem, jednak jego plany nie pokrywały się z założeniami taktycznymi defensorów Tottenhamu. Mieli oni za zadanie go powstrzymać, co też skrzętnie uczynili.

73'

Eden Hazard kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. Żegnanego oklaskami Belga zmienia Victor Moses.

70'

Andre Villas-Boas chce jeszcze powalczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu, Dempsey zmienia Holtbiego.

68'

Bale wpadł w pole karne z piłką, a ta po chwili uciekła mu spod nóg. Walijczyk spróbował jeszcze ugrać z tego jedenastkę, jednak Mike Dean pogroził mu palcem przed oczami. Bale pokornie wstał.

66'

Chelsea Londyn - Tottenham Hotspur

66'

Pojedynek dwóch nominalnych obrońców na skrzydle. Walker skutecznie powstrzymał próbę dośrodkowania Luiza.

65'

Rzut wolny dla Tottenhamu. Vertonghen składał się do przewrotki, a tuż za jego plecami stał Holtby, który, gdyby dostał piłkę, stanąłby przed świetną okazją. W efekcie piłka wylądowała w trybunach.

63'

Sigurdsson pojawia się na boisku w miejscu nie w pełni zdrowego Lennona.

62'

CO TO BYŁO?! Niesamowite zagranie piętą w powietrzu uruchomiło kontratak Chelsea. Mata samotnie pędził z piłką na bramkę przeciwnika, jednak jeszcze przed szesnastką został dogoniony przez obrońców. Dograł do niepilnowanego na dziesiątym metrze Ramiresa, a ten się poślizgnął! To powinno być 3:1!

61'

Tym razem skrzydłem przedzierał się Bale - wywalczył rzut rożny.

60'

Hazard postanowił popracować w defensywie. Popracował rękami na plecach Walkera - rzut wolny dla gości.

58'

Bale uaktywnia się mniej więcej raz na kwadrans. Przed chwilą obsłużył Lennona świetnym zagraniem na wolne pole, ale nieco zbyt mocnym aby o nią powalczyć.

56'

Hazard!!! Fatalne zachowanie Dawsona, który minął się z piłką. Belg dogonił futbolówkę przed linią końcową, wziął rywala na zamach i uderzył. Z kilkunastu metrów udało mu się trafić ponad poprzeczką, co ewidentnie wnerwiło stojącego nieopodal niepilnowanego Torresa.

54'

Azpilicueta widocznie ogląda mecze polskiej Ekstraklasy, gdyż próbował zaskoczyć Llorisa typowym dla naszych piłkarzy "centrostrzałem". Brakowało kilkunastu centymetrów by piłka zatrzepotała w siatce.

52'

Mata wrzucał piłkę na głowę Torresa. Ten już przymierzał się do uderzenia, gdy nagle zza jego pleców wyskoczył Assu-Ekoto. Kluczowa interwencja stopera Kogutów zapobiegła być może utracie kolejnej. bramki

51'

Z rzutu rożnego nie było żadnego zagrożenia dla Hugo Llorisa. Wciąż jednak przy piłce podopieczni Rafy Beniteza.

50'

Torres świetnie zagrywa do Oscara między obrońców. Strzelec pierwszej bramki w tym spotkaniu podbiegł do linii końcowej i odbił piłkę od obrońców zdobywając corner dla swojej drużyny.

49'

Hazard ruszył z piłką przy linii i zagrał w pole karne do Torresa. El Nino stał jednak kilkanaście metrów dalej - piłka pod nogami obrońców.

47'

Gwizdek Mike'a Deana - Adebayor na złapany w pułapkę ofsajdową.

46'

Tymczasem na Stamford już grają! Czy Koguty podniosą się po dwóch mocnych strzałach przed przerwą?

21:43

O, na przykład takie jak ta:

21:40

W wyjściowym składzie The Blues znalazło się miejsce dla trzech piłkarzy z Brazyli. Oscar i Ramires już trafiali, został jeszcze David Luiz - on też potrafi strzelać bramki..

21:36

A w Anglii bramki strzela się tak:

48'

Koniec pierwszej połowy! Ktokolwiek zdecydował się na hit Premier League zamiast finału Pucharu Polski, na pewno nie może żałować swojej decyzji. Świetne widowisko na Stamford okraszone kapitalnymi trafieniami. Wracamy za piętnaście minut!

47'

Parker zamotał się w dryblingu, ale zdołał jeszcze wywalczyć sobie pozycję do strzału. Wyszło to bardzo kiepsko.

46'

Mike Dean doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

45'

Szybkie rozegranie The Blues. Piłka trafia do stojącego na wprost bramki Oscara, który uderza precyzyjnie, ale zbyt lekko by zaskoczyć Llorisa.

45'

Świetna interwencja Assu-Ekoto. Stoper Kogutów fantastycznie poradził sobie z Matą pod własną bramką.

44'

Walker!! Rewelacyjne rozegranie z Adebayorem! Togijczyk wyłożył mu piłkę na skraj pola karnego, a prawy obrońca uderzył tuż obok słupka!

42'

Wyrzut z autu do niepilnowanego Hazarda, ten jednak nie połapał się w sytuacji i natychmiast stracił piłkę.

41'

Dobre zachowanie Ramiresa w polu karnym, ale większe zasługi za tą bramkę należy przyznać Torresowi. Hiszpan minął dwóch rywali na skrzydle i KAPITALNYM podaniem obsłużył Ramiresa - Brazyliczyk wpadł w szesnastkę i zaskakując wszystkich uderzył z pierwszej piłki, dzięki czemu ponownie wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

39'

GOOOOOOLLLL!!!! RAMIRES!!!

38'

Ramires miał odrobinę wolnego miejsca po szybkim rozegraniu z rzutu wolnego. Uderzył bez zastanowienia, nieco nad poprzeczką.

37'

Pierwsza efektowna szarża Bale'a. Walijczyk ograł dwóch rywali zwodem na dużej szybkości, ale po chwili dopadło do niego dwóch kolejnych obrońców i tym razem to oni wyszli zwycięsko z tego starcia.

34'

Było groźnie! Po centrze Maty do piłki w tym samym momencie ruszyli Cole z Llorisem. Francuski bramkarz wybił futbolówkę, jednak po chwili Ivanović próbował jeszcze strzału z dystansu - piłka za linią końcową.

32'

Walker zaczyna nabierać wprawy w pojedynkach z Hazardem. Przed chwilą świetnie ograł Belga, z czym gracz Chelsea dłuugo nie mógł się pogodzić.

31'

Bale ruszył środkiem pola i wydawało się, że już minął Azpilicuetę. Ten jednak zdołał trącić futbolówkę czubkiem buta czym uratował swój zespół przed groźną sytuacją.

29'

Taki wynik z pewnością cieszy Szczęsnego i spółkę. Chelsea i Tottenham są rywalami Kanonierów w walce o Ligę Mistrzów, dlatego remis na Stamford najbardziej ucieszyłby ekipę Arsene'a Wengera.

27'

Ależ to było uderzenie!! Adebayor rozpoczynał kontratak swojej drużyny, długo holował piłkę i kiedy wszyscy myśleli, że Togijczyk ją straci, ten kapitalnym strzałem zza pola karnego w same okienko doprowadził do wyrównania!

26'

GOOOOOLLLL!!!! ADEBAYOR!!!

24'

Torres przechwycił piłkę po złym zagraniu Dawsona i nie wiedział co z nią dalej począć. Powoli zbliżał się do pola karnego przeciwnika, czekał na wsparcie ze skrzydła, a w końcu postanowił zagraniem wymusić ruch Maty do piłki. Ostatecznie oddał ją Verthongenowi.

23'

Po straconej bramce goście starali się szybko wyrównać, lecz podopieczni Beniteza niszczyli ich akcje w zarodku. Teraz inicjatywa ponownie należy do Chelsea.

21'

Hazard wrzucał piłkę do Ramiresa. Jako że Brazylijczyk nie należy do najwyższych graczy w Premier League, nie miał szans w starciu powietrznym z Dawsonem.

20'

The Blues z mozołem konstruowali akcję na połowie przeciwnika. Hazard postanowił nadać jej nieco szybsze tempo przepuszczając piłkę do Maty, ten jednak nie połapał się w sytuacji co było przyczyną straty.

17'

Mata!! Azpilicueta podłączył się do akcji na prawym skrzydle, zagrał płasko do Maty, a ten przestrzelił minimalnie.

15'

Koguty próbują odpowiedzieć. Holtby tym razem nie kombinował, zszedł z piłką do środka pola i próbował zaskoczyć Cecha płaskim uderzeniem z dwudziestu metrów. Futbolówka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów.

13'

Ajjj! Koronkowe rozegranie graczy z White Hart Lane. Bale zgrywał klatką do Lennona, a ten próbował jeszcze "poklepać" z Holtbym w szesnastce przeciwnika. Ostatecznie defensorzy Chelsea musieli zażegnać niebezpieczeństwo.

11'

Rzut rożny, centra w pole karne, Cahill zgrywa piłkę na długi słupek, a tam niepilnowany Oscar pakuje ją do siatki!

11'

11'

GOOOOLLLLLL!!! OSCAR!

10'

Piłkarze grający na skrzydłach nie chcą na razie podejmować zbędnego ryzyka. Tym razem próbował Bale - został zablokowany przez dwóch obrońców i oddał piłkę do środka pola.

8'

Pierwszy strzał na bramkę Llorisa. Świetne rozegranie między dwójką z Hiszpanii, Torres zagrywa do Maty, który uderza nad poprzeczką.

7'

Bale dośrodkowuje ze skrzydła. Z prawej strony w pole karne wbiegł Kyle Walker, jednak nie był w stanie wygrać walki powietrznej z Luizem.

6'

Hazard próbował zwieść dwóch obrońców na skrzydle. Kiedy ta sztuka się nie powiodła, podał piłkę do partnera, który natychmiast ponownie zagrał do Belga - ten jednak był na spalonym.

4'

Lloris rozpoczął grę od własnej bramki dalekim zagraniem do Bale'a. Walijczyk był na spalonym.

2'

Kyle Walker w pierwszej akcji ofensywnej. Prawy defensor Tottenhamu nieco się pogubił, w wyniku czego piłka wyszła poza linię końcową.

20:46

Cytując Andrzeja Twarowskiego, zasiadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy! Od środka zaczynają gospodarze.

20:43

Począwszy od starcia z Liverpoolem na Anfield, podopieczni Rafy Beniteza prowadzą istny maraton - w nieco ponad trzy tygodnie zagrali pięć spotkań. Zanotowali w nich jeden remis i cztery zwycięstwa.

20:41

Widok na murawę Stamford Bridge z wysokości trybuny prasowej: Trybuna prasowa stamford

20:39

Od kiedy Premier League funkcjonuje jako najwyższy szczebel rozgrywek w Anglii, Tottenhamowi nie udało się przywieźć kompletu punktów ze Stamford. W tym sezonie mają co najmniej jeden groźny atut - Garetha Bale'a. Walijczyk złapał życiową formę - w meczach wyjazdowych sezonu 2012/13 zaliczył aż trzynaście trafień!

20:04

Początek meczu o 20:45. Aby czas płynął nieco szybciej, zapraszam do lektury zapowiedzi dzisiejszego spotkania: Chelsea - Tottenham LIVE! Derbowy pojedynek o Ligę Mistrzów