Sparingi. Lechia Gdańsk pokonała Elanę Toruń 3:0

14 lipca 2019, 21:29 | DW

Sparingi. Lechia Gdańsk pokonała Elanę Toruń 3:0 w meczu towarzyskim przed nowym sezonem. Gdańszczanie nie zagrali najmocniejszym składem, ponieważ spotkanie było szansą dla rezerwowych na pokazanie się trenerowi Stokowcowi. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali Mateusz Cegiełka, Mateusz Żukowski i Daniel Mikołajewski.

Początek spotkania stał pod znakiem dużej przewagi lechistów. W 22. minucie drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca miała pierwszą groźną okazję. Groźny strzał z dystansu oddał Mateusz Żukowski, ale piłka w ostatniej chwili odbiła się od obrońcy. Drużyna z Torunia odpłaciła się jednak kilka minut później, gdy dwukrotnie groźnie strzelała na bramkę Zlatana Alomerovicia.

Bramki dla Lechii padały tylko w drugiej połowie. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli rywali, a na efekty musieli poczekać do 63. minucie. Właśnie wtedy sędzia odgwizdał rzut wolny po bardzo niebezpiecznym ataku na nogi Jakuba Lizakowskiego. Dośrodkowywał Mateusz Sopoćko, a stały fragment gry zamienił na gola Mateusz Cegiełka. Pomocnik Lechii silnym strzałem po ziemi pokonał golkipera Elany.

Cztery minuty później Żukowski przeprowadził indywidualną akcję, minął dwóch obrońców i strzałem na dalszy róg umieścił futbolówkę w siatce. Na 10 minut przed końcem wynik meczu ustalił Daniel Mikołajewski, który uderzył bardzo mocno zza pola karnego.

Lechia Gdańsk - Elana Toruń 3:0 (0:0)
Bramki:
Mateusz Cegiełka (63'), Mateusz Żukowski (67'), Daniel Mikołajewski (80')

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Rafał Kobryń, Filip Dymerski, Adam Chrzanowski, Paweł Żuk - Daniel Mikołajewski, Mateusz Sopoćko, Adrian Petk (71 Bartosz Kuźniarski), Rafał Wolski (33 Mateusz Cegiełka), Mateusz Żukowski - Sebastian Rugowski (46 Kuba Lizakowski).
Elana Toruń: Michał Nowak - Kordian Górka, Wojciech Onsorge, Patryk Urbański (80 Adam Dobosz), Paweł Karbowiński (80 Jakub Banach), zawodnik testowany (70 Kacper Jóźwicki), Mariusz Kryszak (75 Michał Bierzało), Bartosz Machaj (60 Krzysztof Kołodziej), Mateusz Stryjewski (80 Jan Andrzejewski), Dominik Kościelniak, Filip Kozłowski (75 Przemysław Mycan).
źródło: lechia.pl

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

[xlink]d9555314-06f0-212e-b32d-f09651580e8f,08a3d6f7-e2f6-d6f7-285b-c414eecb66d1[/xlink]