Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1 : 0
Arka GdyniaArka Gdynia
94'

Koniec meczu! Pogoń Szczecin odnosi pierwsze w tym sezonie (!) domowe zwycięstwo po pokonaniu Arki Gdynia! Jedynego gola zdobył Adam Frączczak.

93'

Łukasz Zwoliński w roli lewoskrzydłowego faulowany przez Frederika Helstrupa.

92'

Dawid Kort zmienia na ostatnie chwile Martina Listkowskiego.

91'

Łukasz Załuska ratuje swój zespół przed utratą bramki! Wyciągnął się jak struna i broni strzał Patryka Kuna z kilkunastu metrów!

90'

Damian Jakubik dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

89'

Niezła centra na dalszy słupek do Adama Frączczaka. Piłkę z głowy "zdjął" mu Pavels Steinbors.

88'

Rzut wolny gdynian z własnej połowy. Laga w "szesnastkę" Pogoni, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

86'

Sebastian Rudol zmienia Spasa Delewa.

85'

Teraz akcja Grzegorza Piesio. Zagrywa płasko w pole karne do Marcina Warcholaka. Skutecznie od piłki odciął go Jarosław Fojut.

84'

Wypadałoby przemilczeć strzał Jakuba Pietrowskiego z dystansu. To podajmy to: Pavels Steinbors wznawia grę z "piątki".

83'

Z kontrą wyszli szczecinianie! Łukasz Zwoliński wypuścił sobie piłkę na wolne pole, ale przegrał pojedynek biegowy z Mateuszem Szwochem.

82'

Patryk Kun wystawia piłkę Grzegorzowi Piesio na 20. metr. Został on jednak w ostatniej chwili zablokowany, a po chwili to samo był z Rubenem Jurado. Aut na wysokości "szesnastki".

79'

Daleki wyrzut piłki z autu wykonaniu Marcina Warcholaka. Po nim korner, ale dośrodkowanie Mateusza Szwocha pozostawiło wiele do życzenia.

17:09

Jest wsparcie, ale jakoś nie idzie

78'

Szczecinianie dążą do strzelenia drugiego gola. Tym razem "laga" na wolne pole do Łukasza Zwolińskiego okazała się bardzo niedokładna.

75'

3 587 widzów na stadionie im. Floriana Krygiera. Szału nie ma.

74'

Za mocne podanie Marcina Listkowskiego do Adama Frączczaka. Ten spodziewał się zagrania do nogi.

73'

Rzut rożny dla Arki. Mateusz Szwoch centruje na bliższy słupek, gdzie sędzia dopatrzył się faulu jednego z jego kolegów.

72'

Po rzucie rożnym Jarosław Fojut "nawinął" Antoniego Łukasiewicza i strzela płasko tuż obok prawego słupka, w boczną siatkę!

71'

Jakub Piotrowski przedziera się lewą stroną w pole karne rywala. Powstrzymał go Adam Marciniak wybiciem poza linię końcową.

69'

Ruben Jurado zmienia Michała Nalepę.

69'

Dawno nie działo się nic pod bramką Łukasza Załuski. Gdynianie zyskali rzut rożny, przy wykonaniu którego jeden z zawodników Arki faulował w ofensywie.

68'

Adam Frączczak został pchnięty na prawej stronie przez Frederika Helstrupa. Nie ma faulu, a tym bardziej kartki dla stopera Arki.

64'

Kamil Drygas odważnie ruszył do centry. Został znokautowany przez piąstkującego Pavelsa Steinborsa. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

63'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. "Żółtko" na koncie Dawida Sołdeckiego.

63'

Bezbarwny Marcus da Silva opuszcza plac gry. Na murawie jest już Grzegorz Piesio.

62'

Michał Nalepa skosił rywala jak trawę na wiosnę i doigrał się - żółta kartka.

60'

Tym razem nie ma wątpliwości, bramka zostaje jak najbardziej uznana.
Lewą stroną pomknął Hubert Matynia, który centruje w pole karne. Pika minęła kilku zawodników, aż na dalszym słupku znalazł się Adam Frączczak, który z kilku metrów kieruje piłkę do siatki

60'

GOL DLA POGONI! ADAM FRĄCZCZAK!!!

16:50

Arka w obiektywie

58'

W odpowiedzi atak gdynian przynosi rzut rożny. Zupełnie nieudane rozegranie Mateusza Szwocha. Kontra "Portowców" przerwana za linią środkową przez Marcina Warcholaka - żółta kartka.

56'

Spas Delev uderza z rzutu wolnego (ok. 20 metrów) nad bramką Arki.

56'

Adam Frączczak zagrywa na bliższy słupek do Łukasza Zwolińskiego.W ostatniej chwili powstrzymał go Pavels Steinbors.

Po chwili Spas Delev skoszony przez Frederika Helstrupa. Żółta kartka.

54'

Za Rafała Siemaszko pojawia się Mateusz Szwoch. Wydaje się, że na "dziewiątkę" przejdzie Marcus da Silva.

53'

Dobre crossowe zagranie na prawą stronę do Cornela Rapy. Ten przeciągnął jednak dośrodkowanie poza linię końcową.

52'

Łukasz Zwoliński dopada do piłki wrzuconej z rzutu wolnego. Trącił ją na 7. metrów na tyle lekko, że Pavels Steinbors zdołał obronić!

50'

Niektórzy szczecinianie widzieli piłkę w siatce! Spas Delev wystartował do lagi i strzela z niemal zerowego kąta po dalszym rogu! Piłka o centymetry minęła prawy słupek!

48'

Adam Frączczak przymierzył z dystansu,ale pomylił się w obliczeniach. Posłał piłkę 2-3 metry nad bramką.

47'

Łukasz Zwoliński ucierpiał w starciu w środka pola. Przez moment nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że może kontynuować grę.

46'

druga odsłona rozpoczęta. W Arce nie ma zmian personalnych.

46'

Od początku drugiej połowy Łukasz Zwoliński będzie grać w miejsce Rafała Murawskiego.

16:25

Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Arka Gdynia. Po pierwszej połowie mamy 0:0 mimo ogromnej przewagi "Portowców". Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Po doliczeniu jednej minuty, Damian Jakubik kończy pierwszą połowę. Pogoń Szczecin bezbramkowo remisuje z Arką Gdynia, mimo że gola strzelił Lasha Dvali. Jednak po weryfikacji VAR trafienie Gruzina nie zostało uznane.

44'

Patryk Kun chciał przedrzeć się prawą stroną w pole karne. Po profesorsku powstrzymał go Lasha Dvali.
Po chwili atomowe uderzenie z dalszej odległości Jakuba Piotrowskiego z trudem paruje Pavels Steinbors!

42'

Zdaniem Damiana Jakubika Marcin Listkowski upadł na murawę przed "szesnastką" rywala z głodu. Od kilku minut miażdżąca przewaga "Portowców", ale niewiele z tego wynika.

40'

Adam Marciniak wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając przed bramką Adama Frączczaka. Po chwili jeszcze jeden korner.

39'

Kamil Drygas próbował przedrzeć się środkiem. Traci piłkę tuż przed linią 16. metra na rzecz Frederika Helstrupa. Co ważne, czysto.

34'

U la la! Adam Fączczak dostaje świetne górne podanie od Rafała Murawskiego. Uderza z woleja w bezpiecznej odległości od bramki Pavelsa Steinborsa.

31'

Zakotłowało się pod bramką gospodarzy! Łukasz Załuska z trudem odbija piłkę po mocnym strzale Marcusa da Silvy, a w dobitce Patryk Kun.. skosił Rafała Murawskiego, który w ostatniej chwili wybił piłkę poza zasięg skrzydłowego Arki!

29'

Rzut rożny dla Pogoni z prawej strony. Zdaniem sędziego w walce o pozycję przepisy przekroczył Jarosław Fojut.

28'

Żółta kartka dla Rafała Siemaszki.

27'

Adam Marciniak w walce na lewej flance z Jarosławem Fojutem. Górą obrońca Pogoni.

26'

Marcin Listkowski upomniany "żółtkiem" za faul na Adamie Marciniaku.

25'

Pavels Steinbors z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Cornela Rapy z dystansu!

24'

Ajj. Rafałowi Murawskiemu uciekła piłka na linii 16. metra. A już składał się do strzału, ale ta podskoczyła na bardzo nierównej murawie. Pas w centrum boiska od bramki do bramki wygląda jak po inwazji dzików.

23'

Było groźnie pod bramką gości. Najpierw centrę Cornela Rapy przecina Antoni Łukasiewicz, a po chwili Adam Frączczak uderza nożycami z ok. lewego narożnika pola bramkowego wysoko nad poprzeczką.

22'

Rafał Siemaszko traci piłkę na rzecz Huberta Matynii. Szybką kontrę "Portowców" przerywa faulem taktycznym Michał Nalepa. Bez konsekwencji kartkowej.

21'

Spas Delev przeniósł się na prawą stronę. Zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie jednak Antoni Łukasiewicz uprzedza Marcina Listkowskiego.

18'

Marcin Listkowski decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka poszybowała ok. metr nad poprzeczką!

16'

Damian Zbozień w swoim stylu wyrzuca piłkę z autu w "szesnastkę" rywala. Ci radzą sobie w tej sytuacji.

13'

Lewym skrzydłem urwał się Spas Delev, który bez trudu poradził sobie z Rafałem Siemaszką. Wrzucił w pole karne, gdzie piłka spadła na woleja Gruzina. Piłka po jego strzale wpada do siatki po rękach bramkarza!
Jednak po weryfikacji VAR gol nie zostaje uznany! Za wysoko podniesiona noga tuż przy głowie Adama Marciniaka!

11'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Kosty Runjaicia zaatakowali lewą stroną. Dośrodkowania Huberta Matynii przecinają gdynianie. Za drugim razem jest rzut rożny.

9'

Po chwili groźna kontra gospodarzy. Brakowało strzału Marcina Listkowskiego z pola karnego.

7'

Adam Frączczak w roli lewoskrzydłowego decyduje się na dośrodkowanie w pole karne. Posłał piłkę wysoko za bramkę.

6'

Mnożą się faule jak króliki w środku boiska. Rzadko którejś ze stron udaje się wymienić co najmniej pięć dokładnych podań.

4'

Marcin Warcholak decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Sporo brakowało do bramki Łukasza Załuski.

3'

Lasha Dvali fauluje Michała Nalepę ok. 30 metrów od własnej bramki. Żółta kartka dla Gruzina.

2'

Dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Rafała Siemaszki przecina Jarosław Fojut. Arka ma jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

1'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają goście!

15:28

Obie "jedenastki" są już na murawie. Czas na losowanie stron.

15:23

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc powoli przenosimy się do Szczecina na ostatni mecz w tym roku!

15:20

15:18

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Adrian Henger - Tomasz Hołota, Łukasz Zwoliński, Sebastian Kowalczyk, Dawid Kort, Sebastian Rudol, Rafał Maćkowski.

15:15

W sierpniu "Portowcy" przywieźli z Gdyni komplet po wygranej aż 3:0. Na listę strzelców wpisali się Adama Gyurcso z rzutu karnego (już go w Pogoni nie zobaczymy), Mateusz Szwoch (samobój) oraz Adam Frączczak również z rzutu karnego.

Jak będzie dzisiaj?

15:14

Taktyczne ustawienie

15:12

Rezerwowi Arki Gdynia: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Siergiej Kriwiec, Grzegorz Piesio, Luca Zarandia, Mateusz Szwoch, Ruben Jurado.

15:10

Kto nie miał okazji, ma ostatnie chwile na przeczytanie zapowiedzi Michała Perzanowskiego:

15:07

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

15:05

Święta już w przyszły weekend, więc w Ekstraklasie pora na ostatnie rozstrzygnięcia przed przerwą. Za 25 minut czerwona latania Ekstraklasy, Pogoń Szczecin, zmierzy się z piątą Arką Gdynia!