Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 0
CracoviaCracovia
17:24

Piast wygrywa z Cracovią po ładnym golu Macieja Jankowskiego! Tym samym wychodzi ze strefy spadkowej, a wpada do niej zespół Cracovii! Serdecznie dziękuję za uwagę!

93'

Koniec! Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

91'

Oleksiej Dytyatev oddaje groźny strzał, ale niestety dla Pasów niecelny!

89'

Michał Probierz rzuca wszystko na jedną kartę! Piotr Malarczyk zmieniony przez Sebastiana Stebleckiego!

87'

Oleksiej Dytuatev zmienia Mateusza Szczepaniaka.

85'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Konstantin Vassiljev zmieniony przez Patryka Dziczka.

84'

Ależ zakotłowało się w polu karnym Piasta! Piotr Malarczyk uderza głową, a piłka trafia w słupek! Ależ pech!

79'

Adam Deja oddaje groźny strzał, lecz piłka znacznie mija słupek bramki Sandomierskiego.

77'

Jakub Wójcicki opuszcza murawę, a wita się z nią Sergei Zenjov.

73'

Mało brakowało a w końcu Cracovia doprowadziłaby do remisu! Mateusz Szczepaniak centymetry nad bramką!

71'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Joel Valencia schodzi, zmienia go Sasa Zivec.

69'

Hebert wygrywa ważny pojedynek z Hernandezem. Dzięki temu uchronił swoją drużynę przed stratą bramki.

67'

Krzysztof Piątek huknął niczym z armaty z około 30 metra! Zabrakło niewiele, a piłka wpadłaby pod poprzeczkę!

64'

Martin Konczkowski z prawej strony boiska dogrywa piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Maciej Jankowski i precyzyjnym strzałem głową zaskoczył Sandomierskiego.

64'

GOOOOOOOL! Maciej Jankowski!

61'

Vassiljev posyła futbolówkę w kierunku Joela Valencii, ale zawodnik Piasta został uprzedzony przez Sandomierskiego.

56'

Valencia faulowany blisko pola karnego rywala. Będzie bardzo groźna szansa.

54'

Aktywny dzisiaj Vassiljev dogrywa idealnie w pole karne, gdzie piłki nie zdołał opanować Mak!

51'

Znowu Szczepaniak! Teraz gracz gości uderza prosto w Szmatułę!

51'

Szybka kontra Cracovii. Szczepaniak jednak minimalnie za wysoko!

50'

Vassiljev dogrywa idealnie na głowę Jankowskiego, ale snajper Piasta nie trafia w futbolówkę! Jak to jest możliwe!?

46'

Wracamy po przerwie! Obie drużyny bez zmian, sędzia gwiżdże więc można grać!

16:18

Mimo kilku naprawdę nudnych przestojów to można powiedzieć, że oglądamy bardzo dobre widowisko. Szczególnie to Piast napędza coraz to ciekawsze akcje i zdecydowanie zasługują na zdobycie bramki. Liczymy, że będziemy ich dzisiaj oglądać dużo!

46'

Sędzia gwiżdże i piłkarze schodzą na przerwę.

44'

Ależ się teraz dzieje! Piast znowu rozgrywa znakomitą akcję, ale Bukata mocno ją psuje swoim strzałem!

43'

Ależ sprzed pola karnego huknął Kosta Vassiljev! Sandomierski miał szczęście, że piłka trafiła w jednego z jego kolegów!

42'

Defensywa Piasta nie zauważyli uciekającego Szczepaniaka, który tragicznie marnuje świetną okazję.

39'

bardzo dobre dośrodkowanie Vassiljeva, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do piłki.

37'

Kolejna oskrzydlająca akcja Piasta zostaje kompletnie zmarnowana. Dogrania dzisiaj kompletnie szwankują...

33'

Mocno przeciągnięte dośrodkowanie Mateusza Maka. W tej strefie pola karnego nie było żadnego z gospodarzy.

29'

Martin Bukata nie potrzebnie użył łokcia przy walce o piłkę i otrzymuje żółtą kartkę.

27'

Kolejna akcja prawym skrzydłem Piasta. Konczkowski dograł w pole karne, gdzie Bukata nie trafia w piłkę!

26'

Dobra, składna akcja Piasta kończy się błędem technicznym Jankowskiego. Szkoda.

23'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Szymona Drewniaka i znowu akcję zamykał Krzysztof Piątek. Tym razem jednak pomylił się dość znacznie.

21'

W końcu groźna sytuacja! Krzysztof Piątek doszedł do piłki i jego strzał głową z 5 metra minimalnie mija bramkę rywala!

20'

Gra teraz toczy się bardzo powoli. Zawodnicy wymieniają między sobą podania bez żadnej chęci ataku.

16'

Javi Hernandez ostentacyjnie przewraca się w polu karnym. Wcześniej jednak odgwizdany ofsajd.

12'

Nieźle rozegrany rzut wolny przez graczy Piasta, ale dobrze ustawiona defensywa gości wyjaśnia sytuację.

10'

Dario Rugasević chciał takim sprytnym prostopadłym podaniem obsłużyć Mateusza Maka. Szkoda, że się nie udało.

8'

Bardzo łatwo przerwana akcja Javiego Hernandeza. Piłkę z 5 metra wybije Szmatuła.

4'

Pierwszy strzał oddają również gracze Piasta. Konstantin Vassiljev identycznie jak Drewniak uderza wysoko ponad bramką.

2'

Pierwsze zamieszanie w polu karnym Piasta, a strzał Drewniaka leci wysoko ponad bramką.

1'

Daniel Stefański dał znak i rozpoczynamy ten mecz!

15:28

Obie drużyny już na murawie. Czas na przywitanie kapitanów, którymi dzisiaj są Jakub Szmatuła i Krzysztof Piątek.

15:26

Przypomnijmy, że oba zespoły 2 lata temu notowały świetne występy. W sezonie 15/16 Piast został wicemistrzem Polski, a Cracovia zajęła 3 miejsce. Los jest bardzo przewrotny.

15:23

Kto dziś wygra!?

15:20

15:16

Ostatnie 5 meczów: Piast: 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki Cracovii: 2 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek

15:12

Piast Gliwice z dwoma punktami straty do dzisiejszego rywala znajduje się w strefie spadkowej. Obie drużyny mocno liczą dzisiaj na zwycięsko aby chociaż w minimalnym stopniu poprawić swoją sytuację w tabeli.

15:09

Skład Piasta Gliwice!

15:07

Skład Cracovii!

15:02

Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Razem z Państwem śledzić będę najważniejsze wydarzenia tego meczu.

15:00

Za nami połowa sezonu zasadniczego! Zarówno Piast jak i Cracovia nie mogą uznać jej za udaną. Cały czas oscylują w granicach strefy spadkowej. Czy dzisiaj się to zmieni?