90+7. Koniec meczu! Lechia - Jagiellonia 2:0!

Egy Maulana Vikri zmienił Michała Maka.

85'

Żukowski za Michalaka.

83'

Flavio trafił do siatki Jagiellonii, ale okazało się, że był na pozycji spalonej!

80'

Adamec za Runje.

77'

Klimala za Poletanovicia.

70'

Kostal za Kadleca.

73'

GOOOOOOOL! Jarosław Kubicki dość szczęśliwie pokonał Sandomierskiego! Trwała weryfikacja VAR, ale ostatecznie bramka została uznana!

66'

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale żaden z graczy gospodarzy nie doszedł do futbolówki.

63'

Na boisku leży Imaz i Augustyn..

59'

Jesuz Imaz fatalnie wykonał rzut karny i Kuciak spokojnie obronił tą próbę!

58'

Ręka Augustyna i rzut karny dla Jagiellonii!

55'

Ależ zakotłowało się pod bramką Lechii! Uderzenie Pospisila zostało zblokowane, a Kuciak odbił uderzenie Novikovasa!

52'

Mak nie zdołał opanować dośrodkowania i obrońcy Jagiellonii powstrzymali skrzydłowego Lechii.

49'

Dobra interwencja obrońców Lechii, którzy wybili groźne dośrodkowanie zawodnika Jagiellonii.

46'

Rozpoczynamy II połowę!

45'

Koniec I połowy! Lechia - Jagiellonia 1:0!

44'

GOOOOOOOL! Karol Fila świetnie wyskoczył do dośrodkowania Łukasika i uderzeniem głową pokonał Sandomierskiego!

39'

Wydawało się, że Lechia w końcu trafi do siatki, ale Mak zmarnował bardzo dobrą sytuację!

37'

Atomowy strzał Paixao, ale futbolówka wysoko poszybowała nad bramką..

35'

Bodvar Bodvarsson ukarany żółtą kartką.

32'

Serbski obrońca faulowany na własnej połowie. Grę wznowi Lechia.

29'

Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, a uderzenie Paixao poszybowało nad bramką.

24'

Dośrodkowanie Maka zostało wybite przez jednego z obrońców Jagiellonii..

22'

Mamy dużo przerw w grze. Spotkanie jest "szarpane" i brakuje płynnej gry.

19'

Faulowany w środku pola był jeden z graczy Lechii i sędzia odgwizdał rzut wolny.

16'

Michał Ozga ukarany żółtym kartonikiem.

15'

Uderzenie Mladenovicia po rykoszecie opuściło boisko.

14'

Złe zagranie Łukasika, który zbyt mocno zagrał w kierunku Michalaka i piłka opuściła boisko.

11'

Spotkanie w Gdańsku się rozkręca, ale żadna z drużyn nie dominuje.

8'

Flavio Paixao oddał strzał z prawej strony pola karnego, ale Sandomierski sobie z tym poradził!

5'

Michał Nalepa ukarany żółtą kartką.

3'

Próba "uruchomienia" Michalaka, który nie zdołał opanować futbolówki.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

17:48

Do meczów z Jagiellonią Lechia ma szczęście w tej edycji. Otóż wygrała wszystkie trzy, notując bilans bramkowy 5-2. Czy zaliczy komplet? Po stronie białostoczan z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpią dwaj ważni defensorzy: Zoran Arsenić oraz Guilherme.

Jagiellonia tak jak i Lechia ma jeszcze coś ważnego do ugrania. Nawet remis - jeżeli tylko potknie się Cracovia - da jej miejsce premiowane występami w Lidze Europy. Zawody poprowadzi sędzia Paweł Gil (Lublin). Za VAR odpowiedzialni będą Jarosław Przybył i Konrad Sapela.

17:45

Lechia, która do grupy mistrzowskiej przystępowała z pozycji lidera, straciła szanse na mistrzostwo w zeszłej kolejce, przegrywając z Lechem Poznań 1:2. Na finiszu może powalczyć za to o wicemistrzostwo. Bez względu na to jak zakończy rozgrywki to i tak osiągnie niesamowity wynik. Zresztą po ostatnim gwizdku odbędzie się feta w sercu Gdańska.

Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca spełniła bowiem marzenie kibiców o tworzeniu historii. 2 maja właśnie w meczu z Jagiellonią sięgnęła po drugi w historii Puchar Polski. Dzisiaj bohatera tego spotkania, Artura Sobiecha, nie zobaczymy w składzie biało-zielonych z powodu kontuzji.

17:43

17:43

17:41

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!