Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

20:05

Mimo bramki Angulo, królem strzelców zostaje Carlitos.

20:04

Legia Mistrzem Polski, w pucharach zagrają jeszcze Lech, Jagiellonia i Górnik Zabrze!

20:04

Zasłużona wygrana piłkarzy z Zabrza! Wisła miała swoje momenty, ale nie potrafili dziś trafić do siatki Loski. Zabrzanie z chirurgiczną precyzją wykorzystali swoje szanse i dzięki porażce Wisły Płock zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Europy!

96'

KONIEC MECZU! GÓRNIK WYGRYWA Z WISŁĄ KRAKÓW I ZAGRA W ELIMINACJACH LIGI EUROPY!

95'

Ostatnie sekundy...

94'

A jednak nie trenerzy na trybunach. Ktoś ze sztabu "wyleciał". W każdym razie, po obu stronach.

92'

Zamieszania ciąg dalszy. Obydwaj trenerzy odesłani na trybuny.

91'

Nerwowo się robi na murawie, Pol Llonch sprowokował trenera Brosza, do wszystkiego wmieszał się jeszcze Paweł Brożek, który otrzymuje za to kartkę.

89'

Jeszcze kartka dla Wojtkowskiego za taktyczny faul na połowie Górnika.

88'

Piękne zagranie do Żurkowskiego od Kurzawy, ten znalazł się oko w oko z Cuestą, ale wyłożył piłkę do wbiegającego Angulo, który skierował piłkę do pustej bramki!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! ANGULO TRAFIA DO SIATKI I JEST PO MECZU!

86'

CARLITOS! Ależ blisko po raz kolejny! Llonch ładnie do niego zagrał, lecz Hiszpan nie trafił z bliskiej odległości! Arbiter i tak pokazał spalonego.

85'

Kądzior blokuje wrzutkę Lloncha, korner dla Wisły.

84'

Dośrodkowanie Kurzawy, ale Cuesta łapie piłkę. Rusza z atakiem Biała Gwiazda.

83'

Jeszcze jedna zmiana w Wiśle, Petar Brlek wchodzi na plac gry zmieniając Bashę.

82'

Pol Llonch ukarany kartką za odpychanie Żurkowskiego.

81'

CARLITOS! ALEŻ STRZAŁ, PIŁKA TRAFIA W SŁUPEK!

80'

Halilović faulowany około 25 metrów od bramki Górnika, będzie szansa dla Białej Gwiazdy.

78'

Paweł Brożek pojawia się na boisku, zmieniając Wasilewskiego.

77'

Piłka w siatce! Ale nie ma gola! Kurzawa skierował piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale arbiter uznał, że inni piłkarze Górnika, którzy absorbowali uwagę Cuesty byli na ofsajdzie!

76'

Piękna piłka do Kądziora, ale Bartkowski kapitalnie popracował ciałem i wyłuskał piłkę spod nóg zawodnika Górnika!

75'

Zmiana w Wiśle, Kamil Wojtkowski zmienia Imaza.

75'

Żółta kartka dla Żurkowskiego. Spóźniona interwencja i faulowany Pol Llonch.

74'

Zmiana w Górniku, Hajda zmienia Smugę.

73'

Żurkowski dobrze zastawił piłkę, przez co sfaulował go Basha. Rzut wolny dla gospodarzy z podobnego miejsca, po którym padła bramka.

71'

Wisła nie ma zbytnio pomysłu w ataku. Praktycznie każda akcja rozgrywana jest prawą stroną, gdzie znajduje się Carlitos. Hiszpan jednak jest dobrze pilnowany i niewiele może zrobić w pojedynkę.

67'

HALILOVIĆ! Piękny zwód około 30 metrów od bramki, uderzył mocno, ale piłka o około metr mija słupek bramki Loski!

66'

Jagiellonia prowadzi z Wisłą Płock 2:1! Górnicy coraz bliżej celu.

65'

Nieudane rozegranie tego stałego fragmentu przez Wisłę. Tymczasem zmiana w szeregach gospodarzy, Damian Kądzior zmienia Daniela Liszkę.

64'

Ależ wymanewrował Bochniewicza Carlitos. Zawodnik Górnika musiał ratować się faulem. Kartka.

62'

Pol Llonch ładnie przerzucił do Carlitosa, ten pięknie kierunkowo przyjął piłkę, ale jego zagranie zablokowane i będzie korner. Na murawie leży jednak Wasilewski i chyba konieczna będzie zmiana.

61'

Ojoj, ależ błąd Wisły! Głupia strata na własnej połowie, Liszka zagrał do Angulo, ale Wasilewski ofiarnym wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg!

57'

Żurkowski! Prawdziwy flipper w polu karnym Wisły. Zawodnik Górnika minął kilku zawodników gości, odbijając piłkę od ich nóg, ale trafił w boczną siatkę.

54'

Kolejny kapitalny odbiór Lloncha, zagrał do Carlitosa, który chyba niepotrzebnie chciał odgrywać do Imaza. Wisła ma jednak rzut rożny.

53'

Angulo świetnie wypatrzył wychodzącego Liszkę, ale zagrał minimalnie zbyt mocno! Ale gdyby to doszło, to podanie klasy światowej!

52'

Wisła podkręca tempo, coraz groźniej pod bramką Loski.

50'

IMAZ! Świetna kontra Wisły, Halilović dobrze zagrał do wychodzącego Imaza, który oddał strzał, ale Loska zdołał jakoś zatrzymać ten strzał!

48'

Bartkowski długo zwlekał z dośrodkowaniem, lecz gdy już się zdecydował, to zrobił to wręcz fatalnie.

46'

Szybka akcja gospodarzy, Angulo dośrodkowuje z prawej strony, ale zbyt wysoko dla Liszki.

46'

Zaczynamy drugą połowę tego spotkania! Zabrzanie są 45 minut od gry w pucharach, o ile utrzyma się wynik ich meczu, oraz wynik w Białymstoku!

18:56

Wisła stwarza sobie więcej szans, ale to gospodarze mieli lepsze okazje. Wynik jest zasłużony, ale mecz naprawdę ciekawy. Przeciętne tempo, ale nikt nie odstawia nogi. Liczymy na więcej bramek po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Górnik prowadzi 1:0 po bramce Matuszka, wracamy po przerwie!

45'

Dośrodkowanie Liszki, przecina piłkę Cywka i niemal wpakował piłkę do bramki! Cuesta jednak świetnie paruje na korner!

45'

Kolejny rzut wolny dla gospodarzy, kolejny raz Kurzawa. Dośrodkowanie i na spalonym Wieteska.

44'

Kolejna fantastyczna szansa Wisły, Llonch znalazł się w dogodnej pozycji, tuż przed polem karnym, Loska był wtedy na 7-8. metrze i aż prosiło się o przelobowanie go, ale zawodnik Wisły zaczął kombinować, aż przekombinował!

43'

Basha wyprzedził Smugę i przejął piłkę, ale jednocześnie Wasilewski wyciął zawodnika Górnika ostrym wślizgiem.

41'

Ależ szansa Carlitosa! Świetnie wymanewrował Suareza, ale próba dośrodkowania (lub strzału) niedokładna, choć było bardzo blisko!

39'

Cywka przewrócił się w polu karnym, ale nie stracił piłki. Odegrał do Lloncha, który jednak niedokładnie dośrodkował.

37'

Dobre zagranie z rzutu wolnego przez Carlitosa, który po ziemi podał do Wasilewskiego, ale jego strzał zablokowany.

36'

Tymczasem Wisła Płock prowadzi w Białymstoku 1:0! W Poznaniu również prowadzą goście, zatem na ten moment Legia mistrzem Polski, a w pucharach grają Nafciarze.

35'

Żółta kartka dla Bashy za brzydki faul.

34'

Carlitos do Imaza, ten lekko trącił piłkę, ale trafił w jednego z obrońców Górnika!

32'

Świetne dośrodkowanie Kurzawy, Matuszek uciekł obronie i pięknym szczupakiem pokonał Cuestę!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! MATUSZEK I JEST 1:0!!!

31'

Zbyt wysoko uniesiona noga Wasilewskiego, szansa dla gospodarzy. Kurzawa przy piłce.

29'

Świetna piłka do Carlitosa, ten chciał zagrać do Imaza, ale piłka po rykoszecie opuszcza plac gry. Kolejny rzut rożny.

28'

Cywka łanie do Carlitosa, ale Hiszpan nie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, źle przyjął i sfaulował Kurzawę.

26'

Niepewna interwencja Loski, który delikatnie wystraszył się nabiegającego Imaza i wolał wypiąstkować piłkę, zamiast ją łapać.

25'

Świetny mecz Pola Lloncha, teraz ładnie przejął piłkę od Wieteski i ten musiał ratować się faulem, za który zobaczył żółtą kartkę.

24'

Żywy mecz, dobre przejęcie piłki przez Kurzawę, który momentalnie zagrał do wychodzącego Angulo, ale Cuesta szybszy!

20'

Spore nieporozumienie Liszki i Gryszkiewicza, piłka ląduje poza boiskiem i Wisła ma korner.

18'

Uderzenie Kurzawy z ponad 30 metrów, ale bardzo źle. Od bramki Cuesta.

17'

IMAZ!! JAKIM CUDEM NIE MA BRAMKI?! Kilkanaście metrów przed polem karnym zderzył się Pol Llonch z Matuszkiem, piłka trafiła pod nogi Imaza, który minął Loskę i miał pustą bramkę, ale uderzył niedokładnie i trafił w nogi nadbiegającego Bochniewicza! To powinno być 1:0 dla Wisły!

14'

Niedokładne dośrodkowanie reprezentanta Polski, piłka w rękach Cuesty.

14'

Kurzawa faulowany przez Bashę, rzut wolny dla gospodarzy i okazja dla poszkodowanego na dobrą wrzutkę.

13'

Próba rajdu Carlitosa, ale świetnie zatrzymał go Wieteska i gospodarze rozgrywają atak pozycyjny.

11'

Dośrodkowanie Carlitosa z rzutu rożnego wylądowało na głowie Wasilewskiego, ale nieczyste uderzenie byłego piłkarza Leicester.

10'

Mitrović dobrze wypatrzył niepilnowanego Halilovicia na 20. metrze, ten oddał bardzo mocny strzał, ale Loska pewnie odbija futbolówkę.

7'

ANGULO! Ależ blisko bramki! Świetny wrzut z autu piłkarzy Górnika, Bochniewicz głową przedłużył piłkę do zupełnie niepilnowanego Angulo, który niewiele myśląc uderzył na bramkę Wisły, ale Cuesta broni ten strzał!

5'

Angulo zaliczył potężny nokaut, po tym jak Cywka z bliskiej odległości trafił piłką w twarz napastnika Górnika.

3'

Obie drużyny bardzo aktywnie rozpoczęły to spotkanie. Widać wagę tego meczu. Nikt nie chce odpuszczać.

2'

Pierwsza ofensywna akcja Wisły, dobre dośrodkowanie Cywki, ale Suarez wybija piłkę poza szesnastkę.

2'

Imaz faulowany w okolicach linii środkowej.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy to spotkanie!

18:00

Na murawę poleciało sporo serpentyn, porządkowi muszą uprzątnąć plac gry.

17:58

Piłkarze meldują się na murawie! Wspaniała atmosfera na trybunach!

17:40

17:35

Finałową batalię stoczą dziś również dwie najskuteczniejsze "strzelby" Ekstraklasy - Carlitos oraz Igor Angulo. Carlitos,, który z dużą dozą prawdopodobieństwa rozegra dziś ostatni mecz w barwach Białej Gwiazdy, przewodzi klasyfikacji z 24 bramami na koncie. Angulo z kolei ma o 2 trafienia mniej.

17:29

W obecnym sezonie mecze pomiędzy Górnikiem i Wisłą były wyjątkowo emocjonujące. Dwukrotnie lepsi byli piłkarze z Zabrza, ogrywając Wisłę 3:2 (dwa razy). To z kolei daje nadzieje na emocje i dzisiaj, tym bardziej, że stawką meczu jest gra w eliminacjach do Ligi Europy.

17:27

W zdecydowanie lepszej sytuacji w kontekście walki o europejskie puchary są dzisiejsi gospodarze. Zabrzanie, by zagrać w eliminacjach do Ligi Europy, muszą dziś osiągnąć lepszy rezultat niż Wisła Płock w Białymstoku. Z kolei Biała Gwiazda musi dziś wygrać i liczyć na porażkę Nafciarzy z Jagiellonią.

17:23

Dzień dobry! Czas na ostatnią kolejkę Ekstraklasy i finalne rozstrzygnięcia. Będzie dziś ciekawie! Walka trwa, nie tylko o tytuł mistrzowski, ale także o grę w europejskich pucharach. I właśnie Górnik Zabrze i Wisła Kraków zagrają ze sobą o miejsce w eliminacjach Ligi Europy! Startujemy o 18.