1. połowa2 : 1
19:57

W imieniu wszystkich redaktorów portalu Ekstraklasa.net dziękujemy wszystkim kibicom za śledzenie naszych relacji w minionym sezonie T-Mobile Ekstraklasy! To już wszystko z Krakowa, kłaniamy się nisko i żegnamy. Do zobaczenia za półtora miesiąca!

19:56

Ostatnie bramki dla Wisły w tym sezonie przypadły w udziale Pawłowi Brożkowi i Semirowi Stiliciowi. Dla Zawiszy trafił Alvarinho. Dzięki temu zwycięstwu "Biała Gwiazda" wywindowała się na piąte miejsce w tabeli, Zawisza pozostał na ostatniej, ósmej pozycji w grupie mistrzowskiej.

94'

Koniec meczu! Wisła Kraków zamyka sezon 2013/2014 zwycięstwem nad Zawiszą Bydgoszcz!

93'

Efektowna przewrotka Drygasa o mały włos nie zaskoczyła Miśkiewicza!

93'

Jeśli na dachu stadionu Wisły siedziały jakieś gołębie, desperacki strzał Ziajki właśnie je wszystkie spłoszył.

91'

Ostatnia zmiana w ekipie "Białej Gwiazdy" - Tomasz Zając zmienia Michała Chrapka, dla którego to prawdopodobnie ostatni mecz w koszulce Wisły.

91'

Sędzia Złotek dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

90'

Stilić uderza z rzutu wolnego centymetry nad poprzeczką bramki Zawiszy!

89'

Będzie rzut wolny dla Wisły z narożnika pola karnego - sędzia pokazuje żółtą kartkę Łukaszowi Nawotczyńskiemu (Zawisza).

88'

N-ty faul Igora Lewczuka (Zawisza) w końcu wyceniony na żółtą kartkę.

86'

Kolejny atak Wisły i znowu blisko bramki, płaski strzał Chrapka odbity przed siebie przez Witana, dobitkę uprzedza Lewczuk!

86'

Boisko opuszcza Łukasz Burliga (Wisła), zmienia go Alan Uryga.

85'

Duże ryzyko Garguły przy zgraniu klatką piersiową do Miśkiewicza. bramkarz Wisły nie daje się zaskoczyć własnemu koledze z zespołu.

84'

Żółty kartonik dla Alvarinho (Zawisza) za faul w środkowej strefie boiska.

83'

Witan mija się z piłką przy próbie wykopu, jego kiks mógł skończyć się tragicznie dla Zawiszy - Paweł Brożek nie zdołał zrobić użytku z błędu golkipera gości!

83'

Guerrier leży na murawie i rozciera udo, piłkarze wykorzystują chwilę przerwy w grze na uzupełnienie płynów.

81'

Strata Alvarinho kończy się kontratakiem Wisły, Stilić długo planował zagranie do Brożka - nic z tego, bo jego piłka była za mocna.

77'

Trener Tarasiewicz wściekły na Alvarinho - strzelec pierwszej bramki w dzisiejszym meczu mając dużo miejsca oddaje fatalny strzał nad bramką.

76'

Główka Lewczuka bez większego zagrożenia dla wiślackiej bramki.

76'

Stilić sfaulował świeżo wprowadzonego Dudka, rzut wolny dla Zawiszy z dwudziestu kilku metrów od bramki Miśkiewicza.

76'

To koniec meczu Piotra Petasza (Zawisza) - właśnie zastąpił go Sebastian Dudek.

74'

Futbolówka wybita na aut dla Zawiszy na wysokości wiślackiego pola karnego.

74'

Niezbyt pewna interwencja Łukasza Burligi przy walce o górną piłkę kosztuje Wisłę rzut rożny dla gości.

73'

Minimalny spalony Pawła Brożka. Kibice nie zgadzają się z werdyktem sędziego liniowego.

72'

Minioblężenie bramki Zawiszy przez Wisłę - drugi z rzędu rzut rożny. Ryzykowne dośrodkowanie Garguły mija wszystkich zainteresowanych, lecz piłka i tak wraca do "Białej Gwiazdy".

72'

Obrońcy Zawiszy wybijają futbolówkę poza pole gry i będzie kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

71'

Rzut rożny dla Wisły niemal z narożnika boiska za przewinienie na Michale Chrapku. Piłkę w pole karne dośrodkuje ktoś z dwójki Stilić-Garguła.

70'

Garguła przechodzi do parteru i prawie leżąc na murawie wybija płaski, ale piekielnie mocny strzał Petasza.

70'

Rzut rożny dla Zawiszy po tym, jak Dudka intensywnie mocował się o piłkę z Kadu pod samą linią końcową.

68'

Hermes w mało dżentelmeński sposób wycina Semira Stilicia. Żółta kartka dla pomocnika Zawiszy.

67'

T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

65'

Hermes z młodzieńczą werwą kładzie na murawie Czekaja i dośrodkowuje w kierunku Kadu - Burliga w samą porę zgrywa piłkę głową do Miśkiewicza.

65'

Tercet Guerrier-Brożek-Stilić znowu zasiał spustoszenie w szeregach obrony Zawiszy. Brożek trochę na siłę oddał piłkę Bośniakowi, ten z całej siły uderza nad poprzeczką!

62'

Sebastian Ziajka zmienia na boisku Luisa Carlosa (Zawisza).

60'

Rozpędzony Guerrier wdarł się w pole karne Zawiszy z Lewczukiem na plecach i zdołał oddać niemrawy strzał. Wiślacy reklamują rzut karny, sędzia Złotek uznał, że stoper gości jednak nie faulował Haitańczyka.

59'

Piłka niefortunnie odbija się od Czekaja i trafia do Wójcickiego, na całe szczęście dla gospodarzy pomocnik Zawiszy pudłuje.

56'

Pierwsza zmiana w Zawiszy - boisko opuszcza Vahan Gevorgyan (Zawisza), w jego miejsce Hermes.

55'

Kolejny faul Lewczuka na Guerrierze. Rosły defensor Zawiszy nie daje żyć Haitańczykowi na lewym skrzydle.

52'

4 936 kibiców ogląda z trybun mecz Wisły z Zawiszą. Tymczasem, na murawie leży poturbowany Ostoja Stjepanović. Krzątają się wokół niego lekarze "Białej Gwiazdy", Macedończyk za moment zejdzie z boiska.

51'

Nawotczyński staje na drodze prostopadłego podania Chrapka do Stilicia.

49'

Piotr Brożek (Wisła) zauważalnie utyka i musi opuścić murawę. Zmienia go Piotr Żemło. Na lewą stronę defensywy kieruje się Łukasz Burliga.

48'

Długa piłka do Brożka pada łupem Andrzeja Witana. Z większą werwą rozpoczynają wiślacy.

47'

Przewinienie Czekaja na Kadu w samym środku boiska.

46'

Synchronizujemy zegarki z centralą i zaczynamy drugą część meczu! Zawisza ma 45 minut, żeby odwrócić losy spotkania przy Reymonta.

19:03

Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę, za moment rozpocznie się druga połowa spotkania w Krakowie. Jedynego spośród trwających w ekstraklasie, w którym jak dotąd padły jakiekolwiek bramki.

18:03

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku - na Wisła Kraków Ekstraklasa.net znajdziesz zdjęcia, komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w naszej relacji na żywo!

46'

Koniec pierwszej połowy! Dzisiejszy mecz przy Reymonta przypomina niedawne spotkanie z Górnikiem Zabrze - tak, jak ostatnio, wiślacy schodzą na przerwę z prowadzeniem 2:1.

45'

Niewiele pomylił się Guerrier przy dośrodkowaniu do Brożka - Witan ubiegł snajpera Wisły o ułamki sekund.

44'

Rzut rożny dla Zawiszy, trzech piłkarzy gości wyskakuje do piłki zagranej przez Piotra Petasza - żaden jej nie sięga.

43'

"Biała Gwiazda" próbuje rozgrywać swoje ataki zbyt drobiazgowo, teraz imitacja "tiki-taki" w polu karnym Zawiszy o mały włos nie zakończyła się trzecim golem dla gospodarzy!

40'

Solowa akcja Wilde-Donalda Guerriera - Haitańczyk łamie do środka i potężnie uderza na bramkę, piłka po plecach... Piotra Brożka wychodzi za linię końcową. Od bramki rozpocznie Andrzej Witan.

39'

Profesorski wślizg Guerriera powstrzymuje Lewczuka przed wpadnięciem na pełnej szybkości w pole karne wiślaków. Rzut rożny Petasza zakręca nad poprzeczką bramski gospodarzy.

38'

Stilić czeka do samego końca na Gargułę, zagrywa do niego piłkę w tempo - "Guła" mógł z futbolówką zrobić dosłownie wszystko, ale zdecydował się na coś w rodzaju... loba?! W każdym razie - nici z trzeciej bramki dla gospodarzy, bo piłkę przejął Witan.

36'

Autopoprawka - asystę drugiego stopnia zalicza nie Stjepanović, a Łukasz Garguła. W kwestii wyniku niczego to jednak nie zmienia - Wisła prowadzi 2:1!

35'

GOOOOL! 2:1 dla Wisły! Fatalny kiks stoperów Zawiszy wykorzystuje Stjepanović, mądrze rozrzucając piłkę do Brożka. "Brozio" mógł sam kończyć tę akcję, jednak wolał oddać futbolówkę Semirowi Stiliciowi - ten nie miał większych problemów z pokonaniem Witana.

34'

Znowu rzut wolny i znowu podkręconą, mocną piłkę zagraną przez Petasza musiał odbijać Michał Miśkiewicz.

34'

Po starciu z Luisem Carlosem lekarze doskoczyli do Piotra Brożka, lecz wiślak o własnych siłach pozbierał się z boiska.

33'

Po zapaśniczym chwycie Lewczuka Guerrier robi fikołka na murawie, gwizdek sędziego Złotka przywołuje obrońcę gości do porządku.

32'

Piłka jak po sznurku chodzi od jednego zawodnika Zawiszy do drugiego. Kontra piłkarzy z Bydgoszczy kończy się na niepewnym przyjęciu Drygasa już w polu karnym wiślaków.

31'

Piotr Petasz jest dzisiaj wielofunkcyjny - właśnie wybił dośrodkowanie Łukasza Garguły zmierzające w pole karne Zawiszy.

30'

Piotr Brożek trzymał w napięciu do samego końca. Kibice dziwili się, czemu "Pietia" nie przejmuje zagrania od brata - piłka poturlała się na kolejny korner dla wiślaków.

28'

Ależ ten Piotr Petasz ma siłę w nodze. Piłka posłana z rzutu wolnego zatrzymuje się dopiero na rękach Miśkiewicza, gdzieś w okolicach linii bramkowej.

27'

Wspaniała klepka Chrapka z Brożkiem pod samą bramką Zawiszy, ten drugi w dobrej sytuacji strzela wprost w Witana! Snajper "Białej Gwiazdy" ma nad czym myśleć, to musiała być bramka!

25'

Witan piąstkuje dośrodkowanie Garguły, piłka po jakimś czasie wraca do wykonawcy kornera, ten oddaje ją Chrapkowi - bomba pomocnika Wisły sprzed pola karnego szybuje nad bramką Zawiszy.

24'

Guerrier do końca walczy o przejęcie doskonałego podania po przekątnej, Lewczuk salwuje się wybiciem piłki na rzut rożny dla gospodarzy.

23'

Chwilowa zamiana ról - to Paweł Brożek dogrywał Stiliciowi, główka Bośniaka ląduje w rękawicach Witana! Wyrównująca bramka rozochociła wiślaków, którzy próbują szybko zdominować gości na ich własnej połowie.

21'

Żółta kartka dla Piotra Petasza (Zawisza).

20'

GOOOOL! 1:1! Błyskawiczna kontra Wisły, Paweł Brożek wychodzi sam na sam z Witanem, ogrywa bramkarza Zawiszy i kieruje piłkę do siatki!

20'

Michał Miśkiewicz musi piąstkować potężny strzał Petasza z rzutu wolnego, niebezpieczeństwo zażegnała obrońca Wisły.

18'

Luis Carlos zmienił skrzydło na prawe i dobrze złożył się do dośrodkowania z lewej strony boiska. Jego uderzenie z pierwszej piłki mija okienko bramki gospodarzy o kilkadziesiąt centymetrów!

17'

GOOOL! 1:0 dla Zawiszy! Alvarinho wygrywa pojedynek szybkościowy z Czekajem i lobuje Miśkiewicza. Bramkarz Wisły jeszcze zbija piłkę w locie, lecz ta wpada do siatki.

16'

Gdyby Andre Micael w porę zorientował się, że górna piłka trafia do niego, pewnie obróciłby się i bez problemów pokonał Miśkiewicza. Nasz ton sugeruje, że tak się nie stało - w rzeczy samej, stoper Zawiszy nie dał rady w tej sytuacji..

14'

Stilić wdarł się w pole karne Zawiszy i został staranowany przez Drygasa. Pomocnik gości spacyfikował Bośniaka nie naruszając przepisów gry w półkę.

13'

Guerrier padł jak rażony piorunem po starciu z Lewczukiem, sędzia Złotek rezygnuje z ukarania obrońcy gości kartką za to zagranie.

12'

Bezapelacyjny spalony Pawła Brożka. "Brozio" już szykował się do pojedynku sam na sam z Witanem.

10'

Stilić nie dojrzał dobrze ustawionego Brożka i wolał oddać piłkę na drugie skrzydło, do Michała Chrapka. Ten był dobrze pilnowany przez Lewczuka i nie zdołał przechwycić futbolówki.

8'

Dośrodkowanie Gevorgyana ląduje na głowie Nawotczyńskiego, strzał głową byłego wiślaka tylko w rękach Miśkiewicza.

7'

Burliga nie odpuścił i wygrał pojedynek z Petaszem w bocznym sektorze boiska. Sędzia odgwizduje faul i Zawisza ma okazję dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

7'

Andre Micael zagrał na dobieg dokładnie w miejsce, które wskazał mu Jorge Kadu. Napastnik Zawiszy nie poradził sobie jednak z podaniem swojego kolegi z zespołu i piłka padła łupem bramkarza Wisły.

5'

Aplauz trybun dla Guerriera, który w pozornie beznadziejnej sytuacji wyłuskuje piłkę spod nóg Andre Micaela.

4'

Próba koronkowego rozegrania akcji przed polem karnym Zawiszy kończy się na Semirze Stiliciu - Bośniak gubi piłkę.

3'

Lewą stroną urwał się Guerrier, dośrodkowanie Haitańczyka przejęte w powietrzu przez Witana.

2'

Kolejna szarża Kadu, tym razem napastnika gości przypilnował Dariusz Dudka. Piłka dla Michała Miśkiewicza.

1'

Przerzut na lewe skrzydło do Piotra Petasza, obrońca Zawiszy centruje w pole karne - Jorge Kadu zdołał przejąć piłkę, odwrócić się i oddać strzał - obok bramki.

1'

Zaczynamy ostatni mecz sezonu przy Reymonta! Od koła środkowego rozpoczęli podopieczni Franciszka Smudy - drużyna Wisły Kraków.

17:58

Hymn Wisły odśpiewany przez ledwie kilka tysięcy widzów i za kilka chwil zaczynamy. Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Mariusz Złotek.

17:57

Lista nieobecnych w zespole Wisły jest dość pokaźna - urazy wykluczyły z występu Marko Jovanovicia, Rafała Boguskiego, Gordana Bunozę i Arkadiusza Głowackiego.

17:52

Gordan Bunoza pożegnany przez kibiców i zarząd klubu pamiątkowym zdjęciem na płycie boiska. Obrońca występował w barwach "Białej Gwiazdy" od czterech lat i z zakończeniem obecnego sezonu opuszcza drużynę Wisły.

17:48

Piłkarze Wisły wybiegli dziś na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach z wyrazami wsparcia dla poszkodowanych przez powódź w Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie.

17:47

Z "Białą Gwiazdą" oficjalnie pożegna się dzisiaj Gordan Bunoza - Bośniak nie przedłuży kontraktu z klubem z Krakowa i opuści stadion przy ulicy Reymonta.

17:44

Zawisza przyjechał do Krakowa bez Michała Masłowskiego, Herolda Goulona i Bernardo Vasconcelosa.

17:33

Zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM adresem.

17:27

Dzisiejsi rywale Wisły - Zawisza Bydgoszcz - zajmują ostatnie, 8. miejsce w grupie mistrzowskiej. Jeżeli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonają gospodarzy, mogą wskoczyć na ich pozycję w ligowej stawce.

17:24

Rzut oka na ligową tabelę - "Biała Gwiazda" obecnie plasuje się na 6. pozycji, a w przypadku wygranej może zakończyć sezon miejsce wyżej.

17:10

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Fabian Burdenski, Adrian Wójcik, Tomasz Zając, Alan Uryga, Piotr Żemło.

17:08

Rezerwowi Zawiszy: Damian Węglarz, Sebastian Dudek, Damian Ciechanowski, Hermes, Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka.

17:00

Po raz ostatni w tym sezonie meldujemy się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie i zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisły Kraków z Zawiszą Bydgoszcz. Spotkanie "Białej Gwiazdy" z niedawnym zdobywcą Pucharu Polski odbędzie się w ramach ostatniej, 37. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.