Mi także nie pozostaje nic innego, jak pożegnać się z Wami. Z Pepsi Areny usłyszymy się dopiero w rundzie wiosennej. Żegnam i życzę udanego wieczoru - Marek Koktysz.

18:53

Na koniec kibice Ruchu śpiewają nam "Aufwiedersehn!".

18:53

Następny mecz Legia zagra ze Śląskiem we Wrocławiu. Ruch podejmie u siebie Jagiellonie.

18:51

Legia pokazała dzisiaj, że jej piłkarze nie są minimalistami. Pewnie ograli Ruch, który udowodnił, że jest cieniem samego siebie. Bardzo kiepski mecz gośc

93'

Koniec meczu! Legia mistrzem jesieni!

93'

Spiker ogłosił właśnie, że Kiełbowiczowi urodził się syn!

92'

Długa piłka do Radovicia, ale Serb na spalonym.

91'

Kiełbowicz z wolnego! Broni Pesković, choć piłka jeszcze rykoszetowała.

90'

Kolejna kartka dla gości.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

89'

I teraz spokojnie legioniści, utrzymując się przy piłce, kradną czas Ruchowi.

88'

Znowu Radović do Kosy. Jakub próbował odegrać do Kucharczyka, ale zablokowany został przez obrońców Ruchu.

86'

Ale teraz okazja! Radović do Koseckiego. Młody legionista nie zdążył przed Peskoviciem i mocno załadował mu piłką w brzuch. Futbolówka odbiła się jeszcze, uderzył ją Kucharczyk, ale zdążył się pozbierać Pesković!

85'

Ani jednym, ani drugim chyba się już za bardzo nie chce. Co się dziwić, strasznie zimno jest.

84'

Teraz długo utrzymują się przy piłce Niebiescy.

83'

Piech sprzed pola karnego. Strzał jednak daleki od ideału...

81'

Na boisku kolejny wieczny legionista. Kiełbowicz!

80'

Włodyka za Jankowskiego.

80'

Okazja dla Ruchu! Malinowski prostopadłym podaniem ożywia Kikuta. Ten jednak ma za ostry kąt do strzału. Kuciak interweniuje i piłka poza boiskiem.

77'

Chwilę później okazja! Kucharczyk odwdzięcza się dobrym dograniem. Pesković odbija nad siebie. Biegnie tam Kosecki, ale nie zdążył uderzyć. Pozbierali się obrońcy gości.

76'

Piękne przerzucenie piłki Koseckiego na wolne pole do Kucharczyka. Ten jednak zatrzymał akcję.

75'

W międzyczasie uspokajam tych, których zaniepokoiła płonąca lampa. Dzielny strażak ugasił pożar!

75'

Ljubo schodzi. Za niego Kucharczyk.

74'

A teraz Wawrzyniak! Wpadł w kleszcze obrońców Ruchu, ale i tak oddał strzał! Pesković broni!

74'

Zaraz potem Ljuboja mógł zodbyć kolejną bramkę. Znowu wypuścił go Kosecki, ale tym razem za mocno.

73'

Kosecki zagrał do Serba, który obrócił się z piłką na linii jedenastu metrów i pokonał bramkarza.

72'

3:0! LJUBOJA!

72'

Kibice Ruchu też to zauważyli i zaintonowali "Legia pali się!" oraz "Uciekajcie!".

71'

A lampa na prasowej ciągle płonie...

69'

Ljuboja na skrzydle. Nie miał jednak komu zagrać i stracił piłkę. Potem szybka kontra gości i strzał na bramkę Kuciaka. Słowak z łatwością broni.

68'

Na boisku długo nie widziany Dickson Choto!

68'

Kontra Legii! Furman wypuszcza Koseckiego, który uderza na bramkę, ale broni Pesković.

66'

Na trybunie prasowej płonie lampa. To jednak niegroźny ogień.

65'

Astiz i Djokić wylecieli za awanturę jaką wszczęli po faulu. Ruch i Legia grają w dziesiątkę.

64'

Ależ się działo w krótkim odstępie czasu! Najpierw sędzia obdzielił kartkami zawodników Legii i Ruchu, a potem na zamieszaniu w polu karnym skorzystał Kosecki! 2:0 dla gospodarzy.

63'

GOOL! Kosecki!

63'

I czerwona dla Astiza!

62'

I czerwona dla Djokicia za awanture!

61'

Awantura pomiędzy piłkarzami teraz!

60'

Kartka dla Djokicia za faul na Koseckim.

60'

Pirotechnika na sektorze gości! Race poszły w ruch, petardy także. Głośno w Warszawie!

60'

Ljuboja przed szansą. Sam na sam, ale sędzia gwiżdże spalonego. Zaraz potem akcja Koseckiego, ale również spalony!

59'

Zmiana u gości. Kuświk za Niedzielana.

58'

Dobre zagranie do Piecha. Pierwsze od dłuższego czasu. Arek dośrodkowuje i piłkę wybijać na rożny musi Astiz.

57'

Głośno odzywają się teraz kibice Ruchu. Po raz kolejny już tego wieczora bardzo głośno obrażają Legię.

57'

Faul na Łukasiku. Kolejna kartka wędruje w górę. Tym razem dla Starzyńskiego.

55'

Faulowany Ljuboja. Serb chciał szybko wznowić grę, ale zrobił to zbyt nerwowe i piłka wylądowała u Chorzowian.

54'

Legia Warszawa - Ruch Chorzów

53'

Gol na skrzydło do Koseckiego. Ten drybluje, podaje po ziemi w stronę Ljuboji, ale bardzo niecelnie.

52'

Ljuboja! Okazja dla Legii. Zaczęło się od nieudolnego wyjścia z piłką Chorzowian, futbolówkę przejęli legioniści, szybko odnajdując Ljubo, który uderzył nad bramką gości.

49'

Kuciak wybija daleko daleko aż do Ljuboji, który potrafi sobie przyjąć tą piłkę. Podaje do Koseckiego, ten strzela, ale piłka odbija się od pleców jednego z obrońców gości.

48'

Wawrzyniak szarżuje lewą stroną, ale niecelnie podaje do Furmana.

47'

11 750 osób na stadionie dzisiaj.

46'

I już okazja dla Legii. Radović stworzył sobie sam dogodną sytuację,ale nie miał komu zagrać.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

17:49

Ruch nie ma pomysłu na Wojskowych. Większość akcji przerywają ich boczni obrońcy gospodarzy. Pod koniec pierwszej części Niebiescy ograniczali się w zasadzie do wybić piłki. To nie ta sama drużyna, co sezon temu.

17:48

Po pierwszej połowie mistrzem jesieni jest Legia Warszawa. Piękna bramka Kosy ozdobą meczu, który przez większość czasu nie porywał. Wojskowi kontrolują przebieg spotkania.

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Minuta doliczona.

45'

Urban awanturuje się przy linii. Musi go uspokajać sędzia techniczny.

44'

Gol do Ljuboji, Serb kiwa się w polu karnym, ale w końcu oszukał sam siebie.

43'

Furman pada na murawę. Sędzia nie przerywa gry. Legionista z czasem się podnosi.

42'

Radović do Furmana, który strzela zza pola karnego. Podkręcona piłka nie sprawiła jednak problemów Peskoviciowi.

41'

Furman do Koseckiego, ale legionistom się nie spieszy. Spokojnie wycofują futbolówkę na własną połowę.

40'

40'

Janusz Gol do Ljuboji. Serb delikatnie starał się odegrać, ale Gol już do tego nie dobiegł.

39'

Ruch raz po raz próbuje konstruować jakąś akcję skrzydłami, ale tam jest na razie bezbronny.

38'

Kartka dla Astiza.

38'

Okazja dla gospodarzy. Dwójkowa akcja Łukasik- Radović, ale nie udało się doprowadzić tego do końca.

37'

Wolny dla Ruchu, ale podanie do Jankowskiego nic nie daje. Szybko radzą sobie z tym legioniści.

36'

Rożny w wykonaniu Furmana ląduje u bramkarza Niebieskich.

36'

Kolejne długie podanie w stronę Koseckiego. Teraz czujny był Szyndrowski, przecinający to zagranie.

33'

Ależ kontra Legii teraz! Gol wyprowadza piłkę z pola karnego i pędzi w drugą stronę! Zagrywa w końcu do Koseckiego, który jednak teraz nie zdążył przed Peskoviciem!

32'

Astiz wycofuje do Kuciaka, który bije piłkę daleko w stronę bramki Peskovicia.

31'

Furman naciska teraz obrońców Ruchu, co kończy się oddaniem piłki na rzecz Legii.

29'

Kuba Kosecki po raz kolejny zameldował wykonanie zadania! Legia Warszawa-Widzew Łódź

29'

Piłka nieco przypadkowo znalazła się za plecami obrońców Ruchu. Dopadł do niej Kosecki i spokojnie zbliżał się do bramkarza, którego przelobował a la Panenka!

29'

GOOOL! Kosecki melduje wykonanie zadania!

29'

Furman z rożnego krótko do Gola, ten odgrywa, jeszcze raz Furman, ale ostatecznie piłka poza boiskiem.

27'

Furman tarza się z bólu po boisku po faulu Djokicia. Sędzia nie reaguje. Tylko wolny.

26'

Ljuboja z wolnego! Broni Pesković. Piłka jeszcze nieprzyjemnie rykoszetowała.

26'

Panka dotyka piłki ręką przerywając akcję! A on miał już żółtko! Sędzia oszczędza piłkarza gości.

25'

A za to wejście kartonik dla Szyndrowskiego.

24'

Radović ścięty z nóg przez zawodnika Ruchu. Kolejne gwizdy na trybunach i ból Serba.

24'

Jędrzejczyk fauluje Stawarczyka. Gwizdy na trybunach po tej decyzji Musiała.

23'

Brawa teraz dla Łukasika, który przeciął podanie Malinowskiego na skrzydło do Kikuta.

21'

Nie potrafią znaleźć legioniści drogi do pola karnego gości. Seria niecelnych zagrań.

20'

Rożny dla gospodarzy. Furman bije piłkę, która wypada z pola karnego pod nogi Kosy. Jakub strzela, ale niecelnie.

19'

Jak dotąd nie jest to przyjemne widowisko dla oka. Żaden zespół nie chce się odsłonić. Więcej sytuacji stworzyła sobie Legia, chociaż ich liczba i tak jest mikra. Słaby mecz.

18'

Jędrzejczyk w akcji ofensywnej. Powstrzymują go jednak zawodnicy Ruchu.

17'

Starzyński w pole karne, sporo zamieszania, bo legioniści nie potrafili skutecznie wybić piłki.

16'

Teraz faulowany Jankowski i wolny dla gości.

15'

15'

Furman dośrodkowuje z wolnego w pole karne. Jedrzejczyk skacze do główki, ale uderza ponad bramką.

15'

Pierwsza kartka w tym meczu.

14'

Piech ładnie ograł teraz Jędrzejczyka, jednak wpadł nieopatrznie na swojego kolege z zespołu, który wybił piłkę na aut.

13'

Łukasik przymierzył z daleka! Potężna bomba przelatuje tuż nad poprzeczką!

12'

Na razie niewiele się dzieje. Większość akcji prowadzona w środku pola, tam też się kończy.

11'

Ljuboja próbował sprytnie zagrać w pole karne do wbiegającego z ukosu Furmana. Szybszy był jednak Pesković.

10'

Niegroźne zamieszanie pod bramką Legii. Wojskowi wybijają piłkę do Ljuboji, który próbuje się obrócić z Niebieskim na plecach. Kończy się to faulem na Serbie.

9'

Djokić do Kikuta, który próbuje dośrodkować. Piłka odbija się od Wawrzyniaka.

8'

Teraz próbowali coś zbudować piłkarze z Chorzowa. Nie udało się jednak przedrzeć lewą stroną, bo tam na razie bezbłędnie Jędrzejczyk.

7'

Legioniści wycofali teraz piłkę aż na własną połowę, spokojnie konstruują akcję, co nie podoba się kibicom.

5'

Źle wykonany, ale szarżę Kikuta przerywa Wawrzyniak.

5'

Furman powalony na ziemię przez Jankowskiego. Wolny dla Legii ze środka boiska.

4'

Radović często schodzi na swoją nominalną pozycję. Ljuboję możemy czasem zobaczyć na prawym skrzydle.

4'

Okazja dla Legii! Piękne prostopadłe podania Radovicia do Koseckiego! Ale młody legionista strzela nieclenie. Tuż przy słupku golkipera gości, który trącił jeszcze piłkę na rzut rożny.

2'

Arek Piech w polu karnym! Szybciej jednak zareagował Jędrzejczyk, który wyłuskał piłkę spod nóg reprezentanta Polski.

2'

Teraz akcja gości, ale piłkę pogubił Jankowski.

1'

Pierwsza okazja! Radović urwał się obrońcą, zwodem obalił na ziemię Stawarczyka i próbował dograć w pole karne, ale do futbolówki pierwszy dopadł stoper Ruchu.

1'

Łukasik długim podaniem stara się uruchomić na skrzydle Radovicia, ale piłka ląduje poza boiskiem.

1'

Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i zaczynamy spotkanie!

16:58

Piłkarze wychodzą na boisko!

16:57

Wydaje się jednak, że będą próbować "prowadzić doping". Na gnieździe jest jakiś kibic, bębny... no dobra, bęben też jest. Pozostałości ultrasów wołają rozproszonych gdzieś na trybunie kibiców by "przyszli do nich".

16:55

Na "Żylecie" pozostają jedynie niedobitki ultrasów Legii. Nie wszyscy usłuchali protestu SKLW.

16:54

Kibice gości są głośniejsi od puszczanego z głośników utworu Czesława Niemena. To dobrze obrazuje z jakimi problemami frekwencyjnymi zmaga się Legia.

16:53

Kibice powstają i zaczyna się intonacja "Snu o Warszawe".

16:52

Piłkarze zbiegli już z murawy, przebierają się w meczowe trykoty i za siedem minut zaczniemy mecz!

16:51

Przybyło trochę kibiców gości. W zeszłym tygodniu nie wpuszczono na Pepsi Arene kibiców Widzewa, którzy przybyli teraz razem z fanami Chorzowian. Chociaż ich ilość nie jest pokaźna.

16:44

Oczywiście na atmosferę stadionową nie ma co liczyć, bo kibiców będzie, jak na Legię, bardzo niewielu. Widać to zresztą, kiedy jedzie się na stadion komunikacją miejską. Zwykle zatłoczone autobusy, metro, pełne legionistów teraz świecą pustkami.

16:40

A w zasadzie nie tylko wygrana. Wojskowym wystarczy remis. Jedyną drużyną, która mogłaby ich przegonić jest Polonia Warszawa, która musiałaby wygrać swoje dwa ostatnie mecze i liczyć na to, że Legia w swoich spotkaniach nie zgarnie nawet punktu.

16:38

Przypominam, że wygrana Legii w dzisiejszym meczu da im pierwszego od 17 lat(!) mistrza rundy jesiennej.

16:36

W zespole gości bez zaskakujących zmian. Jacek Zieliński zrezygnował z Macieja Sadloka, który miał zagrać na środku obrony.

16:35

Za Ljuboją zagra świetnie spisujący się Furman. Radović zostanie zatem przesunięty na skrzydło.

16:34

W składzie gospodarzy zabraknie dzisiaj od pierwszych minut Michała Żyro. Trener Urban po kiepskim mecz z Widzewem postanowił dać legioniście odpocząć. Spodziewałem się raczej zastępstwa w postaci Kucharczyka albo Salinasa, ale selekcjoner Wojskowych postanowił pomieszać.

16:32

Kto nie zapoznał się jeszcze z zapowiedzią tego meczu może to zrobić jeszcze teraz! Serdecznie polecam!