Ekstraklasa. Oceny Cracovii po meczu ze Śląskiem Wrocław. Covilo najlepszy

23 października 2016, 00:53 | Marcin Chycki

Ekstraklasa. Cracovia po niesamowitej końcówce zremisowała ze Śląskiem Wrocław 2:2. Piłkarzom "Pasów" brakowało skuteczności tak jak w poprzednich wyjazdowych meczach w tym sezonie, stwarzali sytuacje i ostatecznie szczęśliwie udało im się wywieźć 1 punkt z Wrocławia. Oto oceny podopiecznych Jacka Zielińskiego.

GRZEGORZ SANDOMIERSKI (6) - Wpuścił dwie bramki, ale bez jego winy w tych sytuacjach. Dość pewny punkt zespołu z Krakowa.

TOMASZ BRZYSKI (6) - Posłał dużo dośrodkowań na pole karne rywala, które przysporzyły przeciwnikom trochę trudu w defensywie.

PIOTR POLCZAK (5) - Bardzo różnie się prezentował. Momentami nie mógł się odnaleźć pod własną bramką, jednak trzeba przyznać, że kilka udanych interwencji też zapisał na swoim koncie.

PIOTR MALARCZYK (5)- Podobnie jak Polczak. Czasami mało pewnie.

JAKUB WÓJCICKI (6) - Dośrodkowania w jego wykonaniu prawie zawsze stwarzały zagrożenie pod bramką Śląska. Zaliczył dodatkowo asystę przy pierwszej bramce Cracovii.

MIROSLAV COVILO (7) - Szukał swojej szansy po dośrodkowaniach i zdobył bramkę w swoim stylu. Najlepszy zawodnik Cracovii w tym meczu.

MARCIN BUDZIŃSKI (5) - Wyprowadzał ataki, ale wydaje się, że zabrakło z jego strony większego ryzyka i strzałów z dystansu.

DAMIAN DĄBROWSKI (7) - Ewidentnie jego forma wzrasta. Kolejny dobry mecz zwieńczony bramką z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

MATEUSZ CETNARSKI (5) - Posłał kilka udanych podań, ale ogólnie nie błyszczał i średni mecz w jego wykonaniu.

MATEUSZ SZCZEPANIAK (4) - Spadek formy Szczepaniaka. Tak jak w ostatnim meczu nie pokazał nic szczególnego.

KRZYSZTOF PIĄTEK (5) - Momentami posłał udane zagrania do kolegów w akcjach ofensywnych, ale bez błysku.

Weszli z ławki:

ERIK JENDRISEK (4) - Po jego akcji był karny dla Cracovii, ale do tego momentu niewidoczny.

TOMAS VESTENICKY (5) - Dał dobrą zmianę, zagrażał bramce rywala, ale bez gola. Pokazał się z dobrej strony trenerowi Zielińskiemu i może dostanie szansę gry od pierwszych minut w następnym spotkaniu.

SEBASTIAN STEBLECKI (-) - Wszedł na ostatnie minuty i zagrał zbyt krótko, żeby go ocenić.