menu

Ekstraklasa na międzynarodowej platformie sprzedaży praw mediowych

13 stycznia, 13:15 | krk

Ekstraklasa rozszerza działania wokół sprzedaży praw mediowych i rozpoczyna współpracę z Content Arena, dostawcą oprogramowania ułatwiającego obrót sportowymi prawami mediowymi. Dzięki temu Ekstraklasa zyskuje szerszy dostęp do zagranicznego rynku sprzedaży praw mediowych i nowe narzędzie do promocji rozgrywek.

19.12.2020 poznan gd lech poznan wisla krakow. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press
19.12.2020 poznan gd lech poznan wisla krakow. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press
fot. Grzegorz Dembinski

Z Content Arena współpracują topowe ligi z wielu krajów, zajmujące się samodzielną sprzedażą praw mediowych, m.in. Bundesliga.

- Nieustannie analizujemy światowy rynek praw mediowych i rozwijane narzędzia pod kątem możliwości efektywnego docierania z naszą ofertą praw mediowych do jeszcze szerszej grupy nadawców. Jak pokazuje doświadczenie, naszą ligą interesują się kibice z rożnych krajów. Cały czas szukamy więc możliwości zaistnienia na nowych rynkach. Chcemy przy tym jeszcze bardziej ułatwić zagranicznym nabywcom praw mediowych dostęp do transmisji rozgrywek Ekstraklasy i współpracy z nami. Content Arena to innowacyjna platforma, która szybko się rozwija i pozyskuje kolejnych partnerów – zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących. Obecność na niej wpisuje się w naszą strategię zwiększania zasięgu i dostępności rozgrywek w coraz większej liczbie krajów także za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Nie możemy bowiem zapominać, że wszystkie nasze mecze są dostępne live w każdym zakątku świata, z wyjątkiem krajów objętych wyłącznymi licencjami, poprzez Ekstraklasa.TV. Ten serwis również będziemy dalej rozwijać – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Oprócz roli globalnego cyfrowego kanału sprzedaży praw mediowych, Content Arena Manager jest narzędziem, które umożliwia przeprowadzenie pełnego procesu sprzedaży praw, a przy tym bardzo go upraszcza. Skraca też czas transakcji. Dzięki funkcji Availability Engine oferuje ustrukturyzowany dostęp do listy praw w zależności od wybranych przez kupca parametrów, np. okresu licencji, zakresu praw, terytoriów, na których są dostępne. Z kolei funkcja Contract Generator pozwala na częściową lub pełną automatyzację procesu prawnego. Z Content Arena współpracują m.in. Bundesliga, najwyższa włoska liga koszykarska Lega Basket Serie A, agencja Stats Perform, Europejska Federacja Piłki Ręcznej czy SNTV.

- Content Arena z wielkim zadowoleniem rozpoczyna współpracę z polską Ekstraklasą - nie możemy się doczekać wykorzystania naszej wiedzy technologicznej do usprawnienia i digitalizacji procesów związanych ze sprzedażą praw mediowych Ekstraklasy. Jesteśmy przekonani, że przy wykorzystaniu rozwiązania Content Arena Manager, działalność ligi w tym zakresie będzie jeszcze bardziej efektywna, co także da jeszcze lepszy efekt finansowy – mówi Lukas Zajancauskas, Dyrektor Strategii i Rozwoju Biznesu Content Arena.

Content Arena została założona przez Erika Lorenza and Saschę Kojica, menedżerów działających wcześniej przez lata na rynku sportowych praw mediowych w imieniu np. Bundesligi, Sportradar, Discovery, DAZN, M&P Silva i innych. Z rozwiązań platformy korzysta ponad 1000 podmiotów z 75 krajów.

źródło: Ekstraklasa S.A.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy