Droga Arki Gdynia do finału. Teraz już tylko finał z Lechem Poznań [ZDJĘCIA]

2 maja 2017, 00:09 | (stan)

Piłkarze Arki Gdynia musieli pokonać pięciu rywali, aby zagrać we wtorek w wielkim finale Pucharu Polski z Lechem Poznań na Stadionie Narodowym w Warszawie. W galerii można prześledzić poszczególne etapy, które pokonali żółto-niebiescy.

W I rundzie Arka pokonała na wyjeździe Romintę Gołdap 4:1. Bramki dla żółto-niebieskich strzelili: Adam Marciniak, Rafał Siemaszko, Szymon Lewicki i Przemysław Stolc
W 1/16 finału Pucharu Polski piłkarze Arki Gdynia wygrali w Zambrowie z Olimpią 1:0. Gola na wagę awansu strzelił Marcus da Silva w 90 minucie z rzutu karnego.
W 1/8 finału piłkarze Arki Gdynia wygrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec 2:1. Gole dla żółto-niebieskich strzelili: Paweł Abbott i Tadeusz Socha.
W ćwierćfinale rywalem Arki w dwumeczu był zespół Druteksu-Bytovii Bytów. Żółto-niebiescy przegrali w Bytowie 1:2, a jedynego gola strzelił Paweł Abbott. Rewanż w Gdyni zakończył się wygraną Arki 1:0, a gola na wagę awansu strzelił Dominik Hofbauer w 76 minucie spotkania.
W walce o finał Arka Gdynia zmierzyła się z Wigrami Suwałki. W Suwałkach żółto-niebiescy wygrali 3:0, a gole strzelili Mateusz Szwoch z rzutu karnego, Rafał Siemaszko i Dariusz Formella. Rewanż w Gdyni był trudny, bo Arka przegrała 2:4, ale te wynik dał awans do finału. Gole dla gdynian strzelili: Mateusz Szwoch z rzutu karnego i Dominik Hofbauer.
Na drodze Arki Gdynia do Pucharu Polski, w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie, stanie Lech Poznań. W Lotto Ekstraklasie w Poznaniu padł remis 0:0, a w Gdyni Lech wygrał 4:1. Może Arka zrewanżuje się w finale Pucharu Polski?