menu

Del Bosque: Casillas może czuć się częścią drużyny

15 października 2014, 17:12 | Mateusz Wittig

Występy Davida de Gei w wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii to z pewnością nagroda za świetne występy młodego golkipera w Premier League. Zawodnik Manchesteru United wciąż musi walczyć jednak o miejsce w bramce La Roja z Ikerem Casillasem.

De Gea nie musiał ani razu wyciągać piłki z siatki w wygranym 4:0 przez Hiszpanię meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 z Luksemburgiem. Wiele wskazuje zatem, że to właśnie były zawodnik Atletico Madryt będzie od teraz rozdawał karty, jeżeli chodzi o występy między słupkami La Roja.

Hiszpańskie media nie przesądzają jeszcze obsady bramki, ale golkiper "Czerwonych Diabłów" może czuć się bezpieczny. Casillas zaliczył bowiem kilka amatorskich wpadek podczas Mistrzostw Świata w Brazylii i szybko ogłoszono, jakoby legenda Realu Madryt miała zakończyć reprezentacyjną karierę zaraz Euro 2016. Te doniesienia szybko zdementował Vicente del Bosque.

- Czytałem, że Casillas chce jak najszybciej zrezygnować z gry dla reprezentacji Hiszpanii, choć mi nic o tym nie wiadomo. Wydaje mi się, że to tylko spekulacje. Gdyby coś się działo, wiedziałbym o tym doskonale - zaznaczył szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii.

- Nie wiem, dlaczego zmianę w bramce uważa się za coś specjalnego zwłaszcza, że to taka sama pozycja na boisku, jak inne. Tego typu rotacje są planowane i chcemy, aby w przyszłości dawały nam wiele korzyści. Oznacza to, że szanując Ikera chcemy również pokazać, że David również może stanąć między słupkami. Obaj muszą jednak regularnie występować w swoich klubach - dodał.

Obserwuj autora na Twitterze


Polecamy