menu

CLJ: Cracovia doczekała się wygranej z Legią Warszawa

15 kwietnia, 16:52 | Jacek Żukowski

Odkąd istnieje Centralna Liga Juniorów, Cracovia aż do minionej kolejki nie mogła zanotować zwycięstwa z Legią. Wreszcie się udało, rozbiła rywali 3:0.

Patryk Zaucha lobuje Jakuba Ojrzyńskiego
Patryk Zaucha lobuje Jakuba Ojrzyńskiego
fot. Andrzej Wiśniewski

Słabszy poziom


Na boisku przy ul Wielickiej w sobotę dominował jeden zespół i byli to gospodarze. Patryk Zaucha, Michał Rakoczy i Radosław Kruppa strzelali bramki.
Legia to mistrz z lat 2015-17, w ubiegłym sezonie sięgnęła po brązowy medal. Teraz oba zespoły są drużynami środka tabeli.
- Uważam, że poziom ligi po złączeniu ją w jedną grupę obniżył się – mówi trener Cracovii Kordian Wójs. – A mam porównanie, bo już trzeci sezon prowadzę zespół. Te kluby, które nie wiedziały o reformie, o obniżeniu wieku juniora borykają się z niestabilną grą.
„Pasy” też obniżyły loty, ale akurat w meczu z Legią nie było tego widać. Ze znakomitej strony pokazał się Rakoczy, prawdziwy lider zespołu, autor przepięknej bramki. To skromny chłopak, unikający rozgłosu. - Dobrze mi idzie i niech tak zostanie, nie palę się do wywiadów – rzucił schodząc z boiska, oklaskiwany przez kibiców.

Zaucha wraca do gry


Na nie mniejsze brawa zasłużył Patryk Zaucha, który wrócił do gry po ciężkiej kontuzji. Ale nie ma już po niej śladu, zawodnik szalał na skrzydle. Wiedział co robi. Na trybunach był Michał Probierz, szkoleniowiec I drużyny, który już wcześniej interesował się piłkarzem.
- Dwa razy zrywałem więzadła w kolanie, raz w lewej, raz w prawej nodze – dzieli się przykrą wiedzą skrzydłowy „Pasów” - Potrzebowałem trochę czasu, by wrócić do optymalnej formy.
Nie patrzę już na to co było, spoglądam tylko wprzód.
Jak reaguje na zainteresowanie ze strony szkoleniowca pierwszej drużyny?
- Chcę się pokazywać, zobaczymy jak będzie – mówi piłkarz. - Pewnie, że myślę o I drużynie, jak będę ciężko pracował, to pewnie ten mój czas przyjdzie. Na razie cieszę się zwycięstwem, takie, jak to z Legią cieszy podwójnie, bo jeszcze żadnemu naszemu rocznikowi nie udało się wygrać z Legią.

Transfer do MU?


W zespołach CLJ dojrzewają przyszli reprezentanci Polski, być może bohaterowi głośnych transferów. Być może jednym z nich będzie bramkarz warszawian Jakub Ojrzyński. Interesuje się nim już Manchester United.
- Wiem od menedżera, że kluby zagraniczne cały czas pytają się o mnie, zobaczymy, jak to będzie w okienku transferowym – mówi bramkarz. - Pobyt na testach to było dla mnie wyróżnienie, dostałem motywacyjnego kopa do ciężkiej pracy.

Na razie 16-latek może pokazać się w CLJ.
- CLJ to na pewno jest bardzo prestiżowa liga, taka młoda ekstraklasa, może być dobrą trampoliną do pierwszego zespołu lub do rezerw. Sporadycznie mam zajęcia w pierwszej drużynie.
Młodzi bramkarze w Legii mają szanse, jak np. Radosław Majecki.
- Będę się o nią starał – mówi golkiper. - Od Arka Malarza mogę się wiele nauczyć, sporo mi podpowiedział.
Ojrzyński, to syn trenera Leszka Ojrzyńskiego, szkoleniowca Wisły Płock. Opiekę nad karierą syna sprawuje więc tata.
- Tata jest moim drugim menedżerem – mówi zawodnik, który bramkarzem został przypadkowo. - Zaczynałem jako zawodnik grający w polu – w obronie, ataku. Tata mówi, że widział, że będę bramkarzem. Kilka lat temu trafiłem do bramki. Grałem w Koronie Kielce, mieliśmy turniej, nasz golkiper miał kontuzję, zastąpiłem go i dostałem nagrodę dla najlepszego bramkarza. I tak już zostało.

Dla kogo kariera?


Kto z obecnych zawodników Legii może zrobić karierę?
- Bardzo ciężko jest o kimkolwiek powiedzieć coś dobrego – mówi Tomasz Sokołowski. - Kuba Ojrzyński jest utalentowany, ma szansę. Brakuje mi jakiegoś brylancika, o którym mógłbym powiedzieć, że zaistnieje w seniorskiej piłce. Gramy młodymi zawodnikami, wygląda to nieciekawie - mówi trener warszawian Tomasz Sokołowski. - Nasi najzdolniejsi juniorzy przeszli do rezerw. Naszym nadrzędnym celem jest promowanie zawodników do wyższych roczników i tam się rozwijali.

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Kibice Wisły pokazali moc!

Oprawa i racowisko na meczu Wisła-Legia

Niesamowite stadiony na mundial w Katarze

Czy znasz olimpijskie dyscypliny [QUIZ]

Najlepiej zarabiający piłkarze w Ekstraklasie

Kraków. Tłumy na trasie Biegu Marzanny


Polecamy