menu

Małopolska: Sezon piłkarski zakończony. Co z barażami?

23 maja, 09:34 | boch

Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podczas ostatniego posiedzenia zarekomendowało zakończenie sezonu 2019/2020 - czytamy w komunikacie wydanym przez MZPN. Decyzję ma jeszcze zatwierdzić 28 maja zarząd związku, ale wydźwięk komunikatu jest jednoznaczny: wznowienia rozgrywek w regionie nie będzie.


fot. Anna Kaczmarz

"Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych, od IV ligi (awansują do niej mistrzowie 8 "okręgówek") w dół wraz z rozgrywkami kobiet i młodzieżowymi, ale nie obejmuje rozgrywek Pucharu Polski" - wyjaśnia komunikat.

Podczas najbliższego posiedzenia zarządu MZPN omawiana będzie także kwestia barażu o awans do III ligi. Przypomnijmy, że Małopolska może na ten szczebel przekazać tylko jednego czwartoligowca, a grupy są dwie. W zachodniej 1. miejsce zajęła Cracovia II, we wschodniej Unia Tarnów. Pytanie - jaką formę będzie miała ich rywalizacja o awans: czy dwumeczu (jak stanowi regulamin) czy jednego spotkania na neutralnym terenie (ze względu na wyjątkową sytuację)?

Rozpoczęcie sezonu 2020/2021 w małopolskich ligach planowane jest na pierwszą połowę sierpnia - "o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna".