Broń pokonała Pilicę. Wygrana Energii w Karczewie

10 września 2016, 20:45 | SzS

W sobotnich meczach czwartej ligi mazowieckiej, tylko Broń Radom i Energia Kozienice miały powody do zadowolenia. Fatalnie spisały się ekipy Szydłowianki, Prochu Pionki i Oskara Przysucha.

Fragment meczu Broń - Pilica

1 / 16

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0)
Bramka: Nowosielski 66
Broń: Młodziński - Pietralski, Wicik, Sala, Dobosz, Bojek (88 Nogaj), Oziewicz (83 Książek), Sala, Leśniewski (90 Krukowski), Nowosielski, Czarnecki.
Pilica: Przyrowski - Michalski, Kacperkiewicz, Karasek, Jaworski, Bykowski, Puton, Kornacki, Rawski, Skałbania, Obłuski (73 Hernik).
Derby regionu radomskiego nieco rozczarowały poziomem. Kibice zobaczyli sporo walki, dużo boiskowej "młócki", a bardzo mało futbolu. Do 65 minuty żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Wtedy to Piotr Nowosielski pociągnął z piłką kilka metrów, uderzył z 16 metra i bramkarz Pilicy nie miał szans. W kolejnych minutach goście zaatakowali, ale to Broń miała świetne okazje, aby podwyższyć rezultat.
Broń odniosła ósme zwycięstwo i jest liderem tabeli. Pilica po dobrej grze, wróciła do domu bez punktów.

Oskar Przysucha - Wilga Garwolin 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Kępka 25, Zalewski 90.
Oskar: Awdziewicz - Najdzik, Moskwa, Walasek, Zakrzewski (46' Kobryń) - Obuch, Maciejczak, J.Sapieja, M.Gil (46' A.Kowalczyk) - P.Gil, Madej (46' Bouchniba, 80' P.Kowalczyk)
Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Talar - Matysiak (77' Majsterek), Zalewski, Kamil Zawadka, Papiernik (70' Migas) - Wiśnioch, Kępka (77' Piłka)
Oskar po bardzo słabej grze przegrał na własnym boisku z Wilgą Garwolin. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego byli zespołem lepszym, szybszym, agresywniejszym i dlatego zasłużenie wygrali sobotnie zawody. Pierwsza bramka dla gości była dziełem pięknego uderzenia nożycami Michała Kępki, a wynik równie ładnym strzałem z 16 metra ustalił Arkadiusz Zalewski.

Szydłowianka Szydłowiec – Błonianka Błonie 2:4 (0:0)
Bramki: Lewiński 50, Zagórski 68 – samobójcza 52, Zdanowicz 85, Schamlewski 87, Sieński 90+1.
Szydłowianka: Kołodziejski – Suwara, Jakubczyk (90′ Łaciak), Wiatrak, Menzhega – Szyszka, Czarnota, Zagórski, Kalbarczyk, Lewiński (82′ Sadkowski) – Miller (88′ Wasilewski)
Szydłowianka do 85 minuty prowadziła 2:1 i chyba mało kto spodziewał się, że ten mecz będzie przegrany.

Mazur Karczew – Energia Kozienice 0:2 (0:1)
Bramki: Kołodziejczyk 45 z karnego, Lament 52.
Gol zdobyty "do szatni" z rzutu karnego dodał przyjezdnym jeszcze większego wigoru. Zaraz po zmianie stron kozieniczanie dobili przeciwnika.

Orzeł Wierzbica – Victoria Sulejówek 1:6 ( 0:4 )
Bramki: Orzechowski 85 – Wocial 2, 42, Dębski 13, Czapa 18, 79, Bobrowski 47.
Orzeł: Wnukowski – Paluch, Ankurowski (46′ Reuszel), Więczasek, Abramczyk, Wójcik, Kosela (73′ Orzechowski), S. Stapor (63′ Jaworski), Bartosiak, Dziurzyński (70′ Spadło), Miałkowski
Kolejny bardzo słaby mecz Orła, który po 20 minutach już przegrywał 0:3.

Grom Warszawa - Proch Pionki 1:0 (1:0)
Bramka: Knajdrowski 6
Proch: Majos – P. Gromski, Kowalkowski, Jaroszek, M. Gromski – Kisiel, Bawor – Jędra, Czerski, Szczepański – Sekuła