menu

Będzie dodatkowa kara dla Cracovii za ekscesy podczas derbów?

12 stycznia, 18:26 | Jacek Żukowski

Cracovii grozi kara zamknięcia stadionu za odpalenie i strzelanie racami przez grupę pseudokibiców podczas derbowego meczu z Wisłą Kraków, który odbył się 13 grudnia.

Derbowy mecz został przerwany na kilkanaście minut
Derbowy mecz został przerwany na kilkanaście minut
fot. Andrzej Banaś

Klub z ul. Kałuży poniósł już karę finansową - 100 tys. zł oraz zaknięcia trybun na dwa najbliższe spotkania. Okazuje się, że to nie jedyne możliwe sankcje za działania pseudokibiców. Do wojewody małopolskiego trafił bowiem wniosek z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, która domaga się zamknięcia stadionu.

W przeszłości to właśnie wojewoda małopolski zamykał już stadion lub jego część, takie ma bowiem kompetencje. Teraz może, ale nie musi skorzystać z tego prawa.

Przypomnijmy, że Komisja Ekstraklasy SA oprócz nałożenia najwyższej w historii swojej działalności kary finansowej, zamknęła też obiekt na dwa najbliższe mecze - 10 lutego ze Śląskiem Wrocław oraz na kolejny - w lutym z Legią Warszawa oraz na najbliższy mecz derbowy. Na te spotkania będą mogły wejść tylko zorganizowane grupy młodzięży do lat 16 wraz z opiekunami. Imienne listy uczestników muszą być dostarczone do klubu najpóźniej na trzy dni przed meczami.

Jak twierdził prezes Cracovii Janusz Filipiak po zdarzeniach, do jakich doszło na stadionie - klub nie ucieka od odpowiedzialności i wiosną będzie chciał wdrożyć kilka rozwiązań, które zapobiegną podobnym ekscesom w przyszłości.

Więcej informacji o Cracovii

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU


[wideo_iframe]//get.x-link.pl/ed82c63b-e38a-ebb9-0aa2-a36b49ae6755,d0eee85a-3642-382a-4086-05c0e3692b58,embed.html[/wideo_iframe]