menu

Bartłomiej Bartosiak został nowym zawodnikiem Wisły Puławy

29 czerwca, 11:07 | Krzysztof Szuptarski

Bartłomiej Bartosiak został nowym zawodnikiem i pierwszym wzmocnieniem Wisły Puławy, przed rundą jesienią sezonu 2020/21. 29-letni wychowanek GKS Bełchatów podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Zawodnik może grać na skrzydle albo jako ofensywny pomocnik lub napastnik.


fot. fot. KS Wisła Puławy

Po grze w zespołach juniorskich GKS Bełchatów oraz występach w Młodej Ekstraklasie Bartosiak zadebiutował w dorosłej Ekstraklasie w sezonie 2009/2010 w meczu z Cracovią. W 2011 roku przeniósł się pierwszoligowej wówczas Olimpii Elbląg, gdzie rozegrał 22 spotkania. Następnie wrócił do GKS, ponownie zaliczając ekstraklasowe występy, a po spadku zespołu grał także na boiskach 1. ligi. Wiosną 2016 roku reprezentował Stal Stalowa Wola, a następnie ponownie wrócił do Bełchatowa, gdzie grał przez ostatnie cztery lata.

Bartłomiej Bartosiak zapisał na swoim koncie 23 występy w Ekstraklasie, ponad 70 meczów w rozgrywkach 1 ligi oraz 100 spotkań na poziomie 2 ligi. Był jednym z architektów awansu GKS Bełchatów na zaplecze Ekstraklasy w ubiegłym sezonie, rozgrywając 33 mecze. Zdobył w nich 6 goli oraz zanotował 10 asyst. W bieżących rozgrywkach zaliczył 20 pierwszoligowych występów, w których zdobył jednego gola.

W najbliższym czasie w zespole biało-niebieskich można się spodziewać kolejnych transferów. Nie zabraknie także odejść z drużyny. 30 czerwca wygasają kontrakty Michała Kobiałki, Szymona Stanisławskiego, Michała Zubera i Piotra Rogali. Umowy z tymi graczami nie zostaną przedłużone. Na dłuższy pobyt w Wiśle zdecydowali się natomiast bracia Krystian i Włodzimierz Putonowie, którzy związali się z klubem nowymi kontraktami.

Już we wtorek puławscy piłkarze powrócą do treningów po krótkiej przerwie. Trener Mariusz Pawlak zaplanował już plan przygotowań do nowych rozgrywek i lipcowych sparingów:

11.07 – Ursus Warszawa
15.07 – Powiślak Końskowola
18.07 – Broń Radom
25.07 – Polonia Warszawa
01.08 – planowany start rozgrywek

ZOBACZ TAKŻE:


Polecamy